Hayatı Kolaylaştıran Faydalı Mobil Uygulamalar

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020

Sadece yaklaşık 10 yıl gibi kısa bir süre içerisinde akıllı telefonların hayatımıza kattıkları gerçekten inanılmaz! Bu becerikli cihazların günlük yaşamımıza bu denli etki etmelerini sağlayanlar ise tabii ki mobil uygulamalar. Her geçen gün gelişen aplikasyonlar kısa bir süre öncesine kadar hayal dahi edemeyeceğimiz şeyleri artık yalnızca birkaç dokunuşla kolayca gerçekleştirebilmemizi sağlıyor. Biz de sizler için birçok farklı konuda oldukça işinize yarayabilecek faydalı mobil uygulamalar listesi hazırladık. İşte hayatı kolaylaştıran aplikasyonlar…

Splitwise

Splitwise, ev arkadaşlıkları veya kalabalık gruplarla birlikte yapılan harcamaların kolayca takibini sağlayan uygulamalardan bir tanesi. Ortak giderlerin paylaşımını basit ve kolay anlaşılır arayüzüyle kullanıcısına sunan aplikasyon, “Kim daha fazla ödedi?” ya da “Ne kadar borcum kaldı?” gibi soruların cevabına kolayca ulaşmanızı sağlıyor. 

Meteoroloji Hava Durumu

Birçok akıllı telefon hava durumu hakkındaki bilgileri ekran arayüzünde bulunduruyor. Ancak Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uygulaması Meteoroloji Hava Durumu, bundan çok daha fazlasını yapıyor. Bölgenizde beklenen doğa olayları, yağmur veya kar yağışı tahminleri ya da ani sıcaklık değişiklikleriyle ilgili önceden bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu aplikasyon tam da aradığınız yardımcı.

Sleep Cycle

Faydalı mobil uygulamalar listesinin üçüncü sırasında Sleep Cycle var. Sleep Cycle uyku kontrolü sağlayan mobil uygulamalar arasında en popüler olanlardan bir tanesi. Uyku düzeninizi takip eden, uyanmak istediğiniz saat aralığını belirttiğinizde sizi derin uykuda olmadığınız anlarda uyandıran Sleep Cycle, özellikle güne zinde başlamakta sorun yaşayanlar için harika bir aplikasyon. Ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz uygulamanın bazı özellikleri ise ücretli üyelik gerektiriyor.

Su İçme Hatırlatıcısı (WaterReminder)

Kilo verme konusundaki öneminin yanı sıra sağlıklı bir yaşam için gün içerisinde sık sık su içmek gerektiği artık bilinen bir gerçek. Su İçme Hatırlatıcısı da telefonunuzun bildirim özelliğini bu konuda faydalı bir hatırlatma yapmak amacıyla kullanıyor. Gün içerisinde ihtiyacınız olan su miktarını ve su içmeniz gereken saatleri takip edebileceğiniz uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Storytel

Modern yaşam kitap okumayı zorlaştırırken teknoloji de bu konuda yepyeni çözümler üretmeyi sürdürüyor. E-kitapların ardından yepyeni bir trend haline gelen sesli kitap uygulamaları arasında en öne çıkanlardan bir tanesi de Storytel. Oldukça geniş bir eser arşivi olan aplikasyon, ücretsiz şekilde indirilebilse de kitapları dinleyebilmek için üyelik gerektiriyor.

PhotoMath

Karmaşık denklemler ya da içinden çıkılamaz matematik problemleriyle karşılaştığınızda çıldıracak gibi oluyorsanız merak etmeyin, yalnız değilsiniz. Dünyadaki birçok kişinin zorlandığı matematik problemleri PhotoMath aplikasyonu ile artık devasa bir sorun olmaktan çıkıyor. Kameranızı adeta bir hesap makinesi gibi kullanan uygulama oldukça işlevsel. PhotoMath’i açtıktan sonra akıllı cihazınızın kamerasını çözmekte zorlandığınız matematik denklemine doğrultmanız yeterli. Aplikasyon, söz konusu denklemin çözümünü adım adım ekranınıza yansıtıyor.

TickTick: ToDo List

Gün içerisinde ya da yakın gelecekte yapmanız gereken şeyleri unutuyorsanız akıllı telefonunuz bu konudaki en iyi yardımcınız haline gelebilir. Google Play Store ve App Store’da yer alan çok sayıdaki planlama aplikasyonundan biri olan TickTick: ToDo List, oldukça kolay kullanım sunan arayüzüyle öne çıkıyor. Yapmanız gereken işlerin takibi için bir dijital ajanda görevi gören uygulama, widget desteğiyle dilediğiniz her an ana ekrandan programınıza ulaşabilmenizi sağlıyor. Verimlilik artırıcı birçok farklı özelliğe de sahip olan aplikasyon, günlük yaşamınızı çok daha kolay bir hale getirmeyi hedefliyor.