Gain Üzerinden İzleyebileceğiniz En İyi Belgeseller

Gain Üzerinden İzleyebileceğiniz En İyi Belgeseller

“Yeni Nesil İçerik Platformu” sloganıyla hayatımıza dahil olan Gain dijital platformu çok çeşitli kategorisiyle izleyiciye birçok seçenek sunuyor. Haber, dizi, film, program, belgesel, müzik, spor ve canlı yayın gibi seçenekleri olan bu platformda mutlaka size hitap eden bir şey bulabilirsiniz. 

Belgesel kategorisi bile kendi içinde öylesine zengin ki seçmekte güçlük çekebilirsiniz. Seçenekler şöyle; Gain Orjinal Belgeseller, Şokopop, İlginç Konular, Seyahat, Suçlar, Eğlence, Hayvanlar, Arabalar, Spor, Moda, Teknoloji, Ünlü Yüzler. Ben size bu yazıda Gain’in Orijinal Belgesellerinden bahsedeceğim. 

Beyaz Yaka

Gain Beyaz Yaka

Tipik beyaz yakalı çalışanların anlatıldığı, görünenin ardındaki hallerinin sunulduğu bir belgesel. Aslında bir işçiden farkı olmamasına rağmen plazada çalıştığı zaman sınıf atlamış olma hissiyatının ve bununla birlikte kendi içinde gündelik telaşlarının anlatıldığı bu insanlar, size de bir yerden tanıdık gelebilir. 

Ele Güne Karşı

MFÖ: Ele Güne Karşı

Onlarla büyüdük, onlarla hüzünlendik, onlarla güldük, eğlendik, konserlerine gittik. MFÖ, yani Mazhar-Fuat-Özkan üçlüsünün müzik serüvenlerini anlatan, daha önce görmediğimiz görüntülerini bizlere sunan bu belgeselde hem sıkı dostluklarını, hem müzik için verdikleri emekleri, yani toplamda 50 yılın çıkarmasını göreceksiniz. Onları daha yakından tanımayı kim istemez? İzleyelim öyleyse… 

Ben Varım

Ben Varım: Dilara Pars

Bilirsiniz, “Elinin hamuru ile erkek işine karışma!” gibi sığ bir deyim vardır. İşte bu belgeselde elinin hamuru ile erkek işi(!) yapan kadınların başarı hikayelerini izleyeceksiniz.  

Covid On9

Covid ON9 İlk Dalga

Aylarımızı, yılımızı bizden çalan Covid 19 virüsü sebebiyle yaşadığımız pandemi sürecinde neler oldu, hastaneler nasıldı? İnsanların psikolojisi ne hale geldi? Bunları öğrenmek, fikir sahibi olmak için harika bir kaynak.

İstanbul Apartmanları

Gain: İstanbul Apartmanları

1870 yılında meydana gelen Beyoğlu yangını sonrası yanan binalar yerine Avrupa tarzında binalar yapılmış. İşte hala nefes alan bu binaların hikayelerini, tarihini ve halen yaşamakta oldukları süreci anlatan bu belgesel ile İstanbul’a olan hayranlığınız bir kez daha artmış olacak. 

Ankapark

Ankapark: Bir Ankara Dosyası

Vaktiyle turizm sektörüne fazlaca katkı yapacağı düşünülerek tasarlanan, Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yapılan park projesinden geriye sadece çürümeye yüz tutmuş dinazorlar ve maddi zarar kaldı. Bu projenin başından sonuna yaşadığı süreci, tüm öngörülere rağmen 300 dinazorla birlikte hayata geçirilen bir parkın nasıl ölmüş olduğunu izlemiş olacaksınız. Ankara’da yaşamayan bir park, Ankapark… 

661

661 gain

“6 Kadın, 6 Kuşak, 1 Konu” ismiyle yayın hayatında yer verilen belgeselde, farklı yaş ve jenerasyondaki kadınlara aynı soru sorularak farklı bakış açılarının zamanla ve mekanla bağlantısı olup olmadığı inceleniyor. Anket niteliğinde bir söyleşi, röportaj kalıbında farklı bir belgesel. Hem kadını anlamak, hem tarihi sürecin getirilerini kavramak, hem de kuşaklarca kadının yerini görmek açısından harika bir kaynak. 

Türkiye’yi Sarsan Davalar

Gain Türkiye'yi sarsan davalar

Tarihte yer etmiş, o döneme damga vurmuş, bazısı çözülmüş, bazısı hala muallakta olan davaların masaya yatırıldığı bir belgesel. Tarihi bir arşiv niteliği taşıyabilecek olan bu yapım, tarihe ve hukuk alanına merakı olanların ilgisini çekebilir.

Skandallar&Co.

90’lı yılları birçoğumuz bilir. Müziğin, sanat dünyasının, magazinin en renkli olduğu zamanlardı. Bol bol skandallara imza atılırdı. O zamanlardan günümüze hala etkileri süren haberler bile var diyebiliriz. 90’ların gündemini Şokopop vasıtasıyla bir kez daha hatırlayacağımız, belki de daha önce bilmediğimiz detaylara vakıf olacağımız bir magazinsel belgesel. 

Şems

Şemsettin Salihov’un hikayesini anlatan bu biyografik belgeselde kendisinin köpeklerle iletişimini ve insanlar arasında Şemo Başkan diye anılan Şemsettin’in başkanlık serüvenini göreceksiniz.