Evlerinize İyi Bakın: Serdar-ı Ekrem’de Şahsına Münhasır Bir Home Office

Evlerinize İyi Bakın: Serdar-ı Ekrem’de Şahsına Münhasır Bir Home Office

Güncelleme Tarihi: 7 Mayıs 2021

Galata’nın en keyifli sokaklarından Serdar-ı Ekrem’de Naz Gültekin’in konfor ve sadeliği ön planda tuttuğu davetkar ve sıcak dairesindeyiz.

Naz Gültekin’in, 3 sene önce ortağı Seda Batur ile kurduğu LU CREATIVE COMMUNITY adındaki danışmanlık şirketinin de merkezi olan ve Home Office olarak kullanılan mekanda sıcak tonlar, yumuşak dokulu materyaller ön planda. Mekanın sadeliği, sanat eserlerinin süslediği hareketli duvarlarla çok güzel bir denge yakalamış. Stil Danışmanlığı, Marka Danışmanlığı ve Dekorasyon alanlarında hizmet veren şirketin kurucu ortağı Naz Gültekin, yaşam ve çalışma alanıyla ilgili detaylar için PlumeMag’e evinin kapılarını açtı…

Senin için ev ne ifade ediyor?

Alanlara çok bağlı biri değilim aslında, o nedenle büyük tanımlarım yok. Mahalle, semt ve etrafındaki insanlar, komşular daha önemli benim için.

Küçüklüğünden beri kaç ev değiştirdin?

Sanırım yedi. Bu sayı artar, taşınma ve yeni alan tutkunuyum sanırım. Şu anda olduğum yerle fazlaca aşk yaşıyorum, bu benim için ilk.

Naz Gültekin'in salonu

Yaşam alanlarının ruh dünyamızla, modumuzla ilişkisi hakkında ne düşünüyorsun?

Tamamen bağlantılı, sen kimsen evin de o derim. Ev, kişi hakkında çok fazla bilgi veriyor. Moduna göre var olan alanda dekorasyonla oynayan biriyim ben. Özellikle yaz-kış geçişlerinde.

Anne ve babanın eve bakışları nasıldı?

Çok seviyorlar burayı, hem evi hem de mahalleyi.

Naz Gültekin'in evi

Peki onları ifade eden mobilya, obje ve ya da bitkiler hangileri senin için?

Özellikle annemle ev zevklerimiz birbirimize çok yakın. Klasik parçaları seven bir ailem yok. Babaanne ve anneannemden birkaç ufak aksesuarım var sadece. Sanırım değişikliği sevdiğim için eşyada manevi obje düşkünlüğüm yok

Renkler ve ışık konusunda ne düşünüyorsun?

Beyaz ve toprak tonlarını seviyorum fazlasıyla. Aceleyle taşınılmış ve eldekileri değerlendirdiğimiz bir yer oldu burası, yaz sonu tekrar görüşürüz belki tamamen değiştireceğim burayı. Aydınlığı çok seven biri değilim, daha loş ve karanlık mekanlar daha huzurlu, dingin hissettiriyor bana.

Naz Gültekin'in evi

Bitkiler ve çiçekler senin için ne ifade ediyor?

Bayılırım! Ama çok aydınlık sevmeyişim maalesef uzaktan sevmeme neden oluyor.

Asla ayrılamam dediğin bir mobilyan var mı?

Siyah Yargıcı dolabıma aşığım ama eşyalarla öyle bir bağım yok, her an her şey olabilir. Şimdilik seviyeli bir ilişkimiz var.

Evinde her gördüğünde iyi ki almışım, iyi ki yapmışım dediğin ne var?

Kesinlikle çocuklarım, iki kedim ve köpeğim.

Evine baktığında atamadığın, satamadığın ve onunla ne yapacağını bilemediğin mobilya ya da aksesuarların var mı?

Asla, hızlı vedalaşırım.

Naz Gültekin ofis

Evinin dekorasyonu mu yoksa kendi giyim kuşamın mı ağır basıyor?

Dekorasyona olan ilgimden şirket olarak ev dekorasyon hizmeti vermeye başladık. Zeynep (Bastık) ve Tolga’nın evleri, Oğuzhan Koç’un salon düzeni, Edis’in evi derken işin içinde bulduk kendimizi. Çok da keyif alıyoruz, o nedenle kesinlikle ev dekorasyonu.