Evde Spor Yapabileceğiniz Youtube Kanalları

Evde Spor Yapabileceğiniz Youtube Kanalları

Sağlığımızı korumak için hayat rutinimize sporu katmamız şart. Pandemi sonrasında ‘’evden çalışma’’ gibi değişen düzenler sonrasında da evde spor yapmak sağlığımızı korumak için önemli rol oynuyor. Evde spor yapabilmek için de pek çoğumuzun rehberliğe ihtiyacı var. Biz de sizler için bir Youtube spor kanalları listesi oluşturduk. Bu listeyi de Türk Youtube spor kanalları ve yabancı Youtube spor kanalları şeklinde ikiye ayırdık. İşte takip edebileceğiniz kanallar…

Türk Youtube Spor Kanalları

Evde Spor Yapabileceğiniz Youtube Kanalları
Fotoğraf: Unsplash / mr lee

Evde spor yaparken size rehberlik edebilecek pek çok Youtube kanalı var. Bunlar arasında öne çıkan yerli seçeneklerin de sayısı az değil. İşte evde spor yapmak için size yardımcı olabilecek kanallar…

Ayşegül Demirsoy

Evde spor yapmak için motivasyon kaynağınız forma girmek veya formunuzu korumak ise Ayşegül Demirsoy’un videoları tam size göre! Antrenman ve bilgilendirme videolarını kanalında paylaşan Demirsoy, eğlence odaklı video içerikler de üretiyor. Bu kapsamda hem keyifli vakit geçirmek hem de evde spor yapmak için Ayşegül Demirsoy’u takip edebilirsiniz.

Yogadayoga

 

İlginiz yogaya ise ve yerli bir kanalı takip ederek bu alanda ilerlemek istiyorsanız tercih edebileceğiniz kanallardan biri Yogadayoga. Zeynep Şensoy’un videolarını takip ederek evde yoga yapabilirsiniz. Ayrıca kanalda hamile yogası içerikleri yer alıyor. Yogayı merkezine alan kanalda videoların çeşitliliği oldukça zengin.

Ebru Şallı

Pilates konusunda Türkiye’nin en ünlü simalarından biri olan Ebru Şallı, Youtube kanalında içerik üretiyor. Hem yeni başlayanlar hem de belirli düzeyde ilerlemiş kişiler için rehber niteliğinde içerikler üreten Şallı, vlog içerikleriyle eğlence odaklı videolar da paylaşıyor.

Ebru Karaduman

Evde düzenli şekilde egzersiz yapmak için bir programa ihtiyacınız varsa Ebru Karaduman’ın 4 Haftalık Evde Egzersiz Serisi’ni gözden kaçırmamanız şart. Sadece bu seri değil, Ebru ile Her Gün gibi rutin olarak takip edebileceğiniz içerikler kanalda mevcut. Ayrıca vücudunuzun belirli bölgelerini güçlendirmek için yapabileceğiniz egzersizleri de bu Youtube kanalında bulmak mümkün.

Yabancı Youtube Spor Kanalları

Evde Spor Yapabileceğiniz Youtube Kanalları
Fotoğraf: Unsplash / Jonathan Borba

Youtube spor kanalları arasında öne çıkan yabancı alternatiflerin, yerlilere kıyasla daha çeşitli olduğunu söylemek mümkün. Çeşitli yönleriyle dikkat çeken Youtube kanallarını sizler için bir araya getirdik.

EkhartYoga

Yoga, özellikle son yıllarda popülerlik kazanmaya devam ediyor. Eğitmen eşliğinde, bir arada ve doğanın içinde yapılan yoganın etkileri yadsınamaz ancak evde bulunduğumuz süreçte de bu alışkanlığı devam ettirmememiz için bir sebep yok. EkhartYoga, başlangıç seviyesi videolarıyla henüz yogaya yeniyseniz tercih edebileceğiniz bir kanal. Aynı zamanda ileri seviyeler için de videolar bulmak mümkün. Online seanslarına katılabileceğiniz ve meditasyon videoları da olan bu kanala göz atmanızda fayda var.

Chloe Ting

Chloe Ting, Youtube fitness kanalları arasında en çok tercih edilenlerden biri. Oluşturduğu çeşitli programlarla belirli bir süre içerisinde değişim göreceğinizi garantilediği videoları çoktan sosyal medyada ilgi görüyor. Hızlı bir tempo arıyor ve yaptığınız sporun etkilerini kısa sürede fark etmek istiyorsanız tercih edebileceğiniz Youtube spor kanalları arasında ilk sırada.

Blogilates

Blogilates içeriğinde kardiyo videolarından pilates videolarına, ağırlık çalışmalarından ekipmansız egzersizlere her çeşit video bulmak mümkün. Oluşturduğu aylık egzersiz programlarının da faydasını görenlerin sayısı oldukça fazla. Kilo verme, sağlıklı beslenme alanında motivasyon videolarının etkisine inanıyorsanız 5 milyonu aşkın abonesiyle bu kanalı seve seve takip etme olasılığınız yüksek.

Love Sweat Fitness

Sadece egzersiz değil beslenme ile ilgili de videolar bulabileceğiniz ve motivasyonunuzu yükseltecek bir kanal: Love Sweat Fitness. Bu kanalda ekipmanlı ya da ekipmansız egzersizler bulmak mümkün. 12 günde değişim gibi programları içerisinde barındırıyor ve ipucu videolarıyla spor yapma motivasyonunuzu hep yüksek tutmanızı sağlıyor. Sağlıklı yaşama dair ne varsa bu kanalın eğlenceli konseptiyle bir arada.

HappyAndFitPilates

Pilates ve fitness’ı bir araya getirmenin spordan alınan verimi iki katına çıkaracağına şüphe yok. HappyAndFitPilates oldukça kolay ve her seviyeden sporsever için oluşturduğu videolarla Youtube spor videoları arasında en kolay adapte olabileceğiniz hareketleri gösteriyor. 15-20 dakikalık kısa süreler sayesinde de sıkılmanıza olanak bırakmıyor.

Kapak Fotoğraf: Unsplash / Maryjoy Caballero