2022 En Meşhur Alaçatı Dondurmacıları

2022 En Meşhur Alaçatı Dondurmacıları

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2022

Yazın en gözde yiyeceklerinden olan dondurmayı sevmeyen yoktur herhalde. Tüm dünyada büyük bir popülerliğe sahip olan yiyecek, ev yapımından endüstriyel üretime yüzlerce farklı çeşide sahip. Fakat Türkiye’de öyle bir yer var ki dondurma dendiğinde ilk akla gelen mekanlardan biri. Eşsiz doğası ve turizm cenneti olmasıyla öne çıkan Alaçatı, kaliteli dondurmayı arayanların da ilk seçeneklerinden biri oluyor. İşte sizin için derlediğimiz en meşhur Alaçatı dondurmacıları listemiz…

En İyi Alaçatı Dondurmacıları

Sahilde güzel sakin bir gün geçirdikten sonra akşamı dondurmayla kapatmak, Alaçatı’nın misafirlerine sağladığı en güzel imkanlardan biri. Alaçatı dondurma açısından bu kadar ünlüyken, sadece dondurma üzerine yoğunlaşmış muhteşem mekanlar da arkasından geliyor tabii. Özellikle sahil kesimine açılan en iyi Alaçatı dondurmacıları, hem yerli insanların hem de turistlerin gözdesi konumunda. 

Dondurmino Gelato

2022 En Meşhur Alaçatı Dondurmacıları

FotoğraF: Kerdkanno

Alaçatı dondurmacıları dendiğinde ilk akla gelen mekanlardan biri olan Dondurmino Gelato, yüzde yüz gerçek meyveden yapılmış dondurmalarıyla müşterilerinin ağızlarında eşsiz bir tat bırakıyor. Bu mekanda öylesine fazla çeşit var ki neyi alacağınıza karar vermeye çalışırken dolabın önünde dakikalarca düşünmek zorunda kalabilirsiniz. Amerika’da bulunan önemli seyahat ve gastronomi platformlarının Türkiye’de birinci, dünyada ise en iyi 50 dondurmacısı arasında gösterdiği mekan, Alaçatı’nın tanıtımını yapan belgesellerin de uğrak noktalarından biri. 

Adres: Hacı Memiş Mahallesi 2012 Sokak No: 38/1, Alaçatı Çeşme

Veli Usta

2022 En Meşhur Alaçatı Dondurmacıları

Fotoğraf: RitaE

İzmir’in birçok ilçesinde şubesi bulunan Veli Usta’nın en sevilen mekanlarından biri de Alaçatı şubeleri. 30 senelik tecrübeleriyle birbirinden renkli dondurmalar üreten firma, daha büyük bir alana yayılmasına rağmen kalitesinden ödün vermiyor. Veli Usta, Çeşme dondurmacı tariflerini kullanarak en taze malzemelerden elde ettikleri eşsiz dondurmaları sayesinde “Alaçatı dondurma nerede yenilir?” sorusunun ilk akla gelen yanıtlarından biri oluyor. Endüstriyel üretimin içinde masumluğunu korumaya çalışan firmanın mottosu ise “Dondurma mideye değil kalbe gider, o yüzden her kalpte, lezzetli bir dondurmaya yaşı mevsimi olmadan yer vardır.”

Adres: Tokoğlu Mah. Uğur Mumcu Cad. B Blok No:1 Alaçatı Çeşme

Da Franco Gelato

Alaçatı Dondurma: Da Franco Gelato

Fotoğraf: Michel Stockman

En meşhur Alaçatı dondurmacıları listemizin üçüncü sırasında dondurmaya getirdikleri yeni tarzla Da Franco Gelato yer alıyor. Müşteri memnuniyetini ilk sırada tutan mekan, sağlıklı dondurma üretimi için kullandıkları meyveleri uzmanlarına özenle seçtiriyor. Birçok dondurma tutkunu tarafından Alaçatı en iyi dondurmacılar arasında gösterilen Da Franco Gelato, dondurmada farklı tatlar aramak isteyenler için birçok çeşit sunuyor. Da Franco Gelato’da nutellalı, portakallı parçacıklı bitter, cheesecake, tarçın ve kara erik gibi alışılmışın dışında dondurmaları  deneyebileceğiniz gibi klasik vanilyalı dondurmanın en iyi versiyonlarından birini de deneyimleyebilirsiniz. 

Adres: Alaçatı Mahallesi, 2012. Sokak No.25 Hacımemiş, Alaçatı

Alaköy Pastanesi

Alaçatı Dondurma: Alaköy Pastanesi

Fotoğraf: RitaE

Alaçatı’nın yerel tasarımından fazlasıyla nasibini almış olan Alaköy Pastanesi, ürettikleri doğal dondurmalar ile müşterilerini mutlu şekilde uğurluyor. Pastanenin önüne açtıkları küçük tezgaha aldanmayın! Alaçatı’nın yerlilerine göre en iyi dondurmalardan biri Alaköy Pastanesi’nde üretiliyor. Tamamen kendi üretimleri olan bademli, limonlu, naneli, damla sakızlı dondurmalar, klasik dondurma sevenler için biçilmiş kaftan. 

Adres: Alaçatı, 1020. Sk. No:1/2, 35930 Çeşme/İzmir

Ice Cloud

Alaçatı Dondurmacısı: Ice Cloud

Kendine has tasarımıyla diğer Alaçatı dondurmacıları arasından sıyrılan Ice Cloud, dükkanları kadar renkli dondurmalarıyla ünlü. Sosyal medyada kullanmak üzere fotoğraf çekmek isteyenlerin uğrak noktalarından biri olmayı başaran mekan, dondurmalarını üzerinde kocaman bir pamuk şeker ile servis ediyor. Ayrıca her gün klasik menünün yanında yeni bir çeşit dondurma daha satışa sunuluyor. Her yönüyle en iyi Alaçatı dondurmacıları listemize girmeyi başaran Ice Cloud’u sadece sundukları deneyim için bile ziyaret etmenizi öneriyoruz. 

Adres: Alaçatı Mahallesi, 1005. Sk. no37/C, 35930 Çeşme/İzmir

Magnum Store

Alaçatı Dondurmacısı: Magnum Store

Fotoğraf: magnumicecream.com

Dünyada dondurma dendiğinde ilk akla gelen markalardan biri olmayı başaran Algida’nın yeni başlattığı Magnum Store şubelerinden biri de Alaçatı’da bulunuyor. Magnum’un klasik dondurmalarını bulabileceğiniz bu mekanda ayrıca firmanın geleneksel dondurma anlayışıyla ürettiği birbirinden farklı deneme ürünleri de tadabilirsiniz. 

Adres: Alaçatı Mahallesi, Kemalpaşa Cd. No:89, 35937 Çeşme

Melengiç Dondurma

2022 En Meşhur Alaçatı Dondurmacıları

Fotoğraf: Silviarita

Alaçatı’yı ziyaret edenlerin tatmadan gitmemelisiniz dediği muhteşem dondurmaları üreten Melengiç Dondurma, klasik damla sakızlı dondurma konusunda Alaçatı’nın en sevilen mekanlarından biri. Dondurmanın yanında pastane ürünleri de sunan işletme, diğer mekanlara kıyasla uygun fiyatlarıyla ön plana çıkıyor. 

Adres: İsmet İnönü, 2053. Sk., 35930 Çeşme/İzmir