su arıtma cihazları

En İyi 10 Su Arıtma Cihazı | 2023 Bilgileri

Su, insan yaşamı için büyük önem arz ediyor. Hal böyleyken herkes sağlığını korumak adına en yüksek kalite ve saflıkta suya ulaşmak istiyor. Ancak ne yazık ki yüzyıllar içerisinde gelişen şehir su şebekelerimiz, hala aradığımız yüksek kalitedeki içilebilir suyu sunamıyor. Bu noktada ise imdadımıza su arıtma cihazları yetişiyor. Peki, hangi su arıtma cihazı alınmalı? Sizin için detaylı bir liste oluşturduk…

Su Arıtma Cihazı Tavsiye ve Önerileri – 2023

Musluk suyu, kokusu ve kireç oranı sebebiyle birçok insanı rahatsız edebiliyor. Aynı zamanda çeşitli hastalıklara da neden olabiliyor. Son yıllarda giderek popüler hale gelen su arıtma cihazları ise bunun önüne geçmeyi amaçlıyor. 

Su arıtma cihazları, genellikle su kaynağına uygunluğu, filtreleme teknolojisi, kapasite, bakım ve değiştirme maliyetleri ve sertifikasyonları kapsamında birbirinden ayrışıyor. Bazı modeller büyük kapasite ile sürekli temiz su imkanı sunarken bazı modeller ise direkt olarak musluğa bağlanarak anlık arıtma sağlayabiliyor. Yani kısaca “En iyi su arıtma cihazı hangisi?” sorusunun cevabı için, “Sizin bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan modeldir.” diyebiliriz. Sizin için oluşturduğumuz özellik karşılaştırma tablosu ile rahatlıkla tercihinizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla uzatmadan isterseniz su arıtma cihazı önerileri listemize geçelim!

HYUNDAI HND-35

su arıtma cihazları

Tür: Tezgah altı

Pompa: Pompalı

Kapasite: 8 litre

Filtre: Sediment filtre, ön karbon filtre, sediment 1 micron, RO Membran, TCR Filtre

En çok tercih edilen su arıtma cihazı modelleri arasında yer alan HYUNDA HND-35, yüksek kapasitesi ile gün içerisindeki temiz su ihtiyacınızı karşılamak için fazlasıyla yeterli. Günlük olarak 40-60 litre arasında su filtrasyonu gerçekleştirebilen ürün, 8 litrelik rezerve deposuyla öne çıkıyor. Tezgah altı olarak tasarlanan ürün, filtrasyon sistemiyle dikkat çekiyor. Sediment filtre, ön karbon filtre, sediment 1 micron, RO membran, TCR filtre ve opsiyonel olarak eklenebilen Biocera Alkali Filtre ile birlikte toplamda altı farklı filtrasyondan geçen şehir suyu, içilebilir hale geliyor. TCR Filtre doğal bir tatlandırıcı görevi görürken RO membran ise sudaki ağır metaller, virüsler ve bakterilere karşı koruma sağlıyor.

Biohidrogen Alkali Premium pH 9.5

su arıtma cihazları

Tür: Tezgah altı

Pompa: Pompalı/Pompasız

Kapasite: 8 litre

Filtre: PP sediment, GAC karbon, CTO karbon, membran, post karbon

“Ev tipi su arıtma cihazı tavsiye ve önerileri içerisinde sıklıkla kendisine yer bulan modellerden olan Biohidrogen Alkali Premium pH 9.5, asidik dengeleyici özelliği ile dikkat çekiyor. Kullanıcılarına 9.5 pH değerinde arıtılmış su sunan ürün, aynı zamanda su kaçak sensörü sayesinde yüksek koruma sağlıyor. Marka cihazlarına oldukça güvendiği için ürünle birlikte gönderdikleri pH test kiti ile müşterilerini suyun asidik ve bazik dengesini ölçmeye teşvik ediyor. pH 9.5 alkali mineral filtresi ise çok daha yumuşak ve tatlı içilebilir su sunuyor. Modelin çoklu filtre teknolojisinin içerisinde aktif ve pasif karbon filtreler, PP sediment ve kaliteli membran kullanımı dikkat çekiyor.

Mil Elegance 5 Aşamalı Kapalı Kasa DNP5

su arıtma cihazları

Tür: Tezgah altı

Pompa: Pompalı/Pompasız

Kapasite: 8 litre

Filtre: PPS Inline sediment, GAC Inline, CTO Inline, Kokanat bazlı son karbon filtre

Uygun fiyatlı su arıtma cihazı arayanlar için iyi bir önerimiz var. Türkiye markası Mil Su Arıtma Sistemleri tarafından üretilen Elegance 5 Aşamalı Kapalı Kasa DNP5 Su Arıtma Cihazı, sunduğu birçok imkanın yanı sıra diğer ürünlere kıyasla oldukça uygun bir fiyata satılıyor. Cihazın içerisinde PPS Inline sediment, GAC Inline, CTO Inline, Kokanat bazlı son karbon filtre olmak üzere dört farklı filtre bulunuyor. Ayrıca marka, kullanıcılarına dört farklı membran arasında seçim tercihi tanıyor. Pompalı ve pompasız model olarak satılan ürün, 8 litre çelik antibakteriyel tank ile birlikte geliyor. Filtreler ise ortalamada 6 ay boyunca kullanılabiliyor. 

DreamWater R/O 150 Black

su arıtma cihazları

Tür: Tezgah altı

Pompa: Pompalı/Pompasız

Kapasite: 8/12 Litre

Filtre: Ters osmoz, NASA Filmtec Made in USA 5 aşamalı membran filtreleme

Su arıtma cihazı sektörünün lider markası konumundaki DreamWater’ın en çok tercih edilen modellerinden olan R/O 150 Black, su kalitesini her şeyin önüne koyanlar için iyi bir tercih olabilir. NSF onaylı ve NASA tarafından geliştirilen membran filtreleme ile rakiplerine kıyasla oldukça öne çıkan ürün, günlük 200 litre su arıtma kapasitesine sahip. Markanın sunduğu 10 yıllık garanti ise aslında neredeyse ürünün ömrü boyunca garanti altında olduğunu gösteriyor.. Kolay değiştirilebilir tak-çıkar filtreleri ise filtre değişim zamanı geldiğinde kullanıcıları dertten kurtarıyor. Yüksek kalitedeki membran filtre, 5 angstrom boyutundaki gözenekleri sayesinde suyun içerisinde çözünmüş durumdaki ağır metaller, kurşun, bakteri ve virüslerin geçmesini engelliyor. Ürün, pompalı ya da pompasız olarak satın alınabiliyor.

Spring Water 11 Aşamalı Su Arıtma Cihazı

su arıtma cihazları

Tür: Tezgah altı

Pompa: Pompalı/Pompasız

Kapasite: 8/12 litre

Filtre: 5 mikron sediment, GAC karbon, CTO karbon, membran, post karbon, 5’li mineral filtre, alkali filtre, ultraviyole filtre

İçme suyunda yüksek koruma ve saflık büyük önem taşıyor. Spring Water markası tarafından geliştirilen 11 aşamalı su arıtma cihazı modeli ise gelişmiş filtreleme teknolojisi sayesinde kullanıcılarına dağ suyu saflığında rahat içim sunuyor. NFS/ANSI 58 standardına sahip olan ürün, 1 yıllık filtre değişim ömrüyle dikkat çekiyor. Ürünün içerisinde alkalı filtre ve mineral filtre de dahil olmak üzere toplamda 8 farklı filtre yer alıyor. Ayrıca ürün ile birlikte sunulan su kaçağı sensörü, korumayı artırırken basınç düşürücü ise ürün iç parçalarının zarar görmesini engelliyor. 

Royal Green Luxplus

su arıtma cihazları

Tür: Tezgah altı

Pompa: Pompalı/Pompasız

Kapasite: 8 Litre

Filtre: K5605 SS tortu, GAC karbon, Dupont Filmtec membran, post karbon, Biocera alkali mineral filtre

ABD’li su arıtma cihazı üreticisi Royal Green tarafından Türkiye’de satışa sunulan Luxplus, profesyonel seviyede su arıtımı yapmak isteyenlerin tercihi konumunda. 8 litrelik deposu ve günlük 250-300  litre su arıtma kapasitesiyle dikkat çeken ürünün NSF/ANSI onayı bulunuyor. Antioksidan özellikleri ve alkali mineral filtresi sayesinde su kalitesini önemli ölçüde artıran Luxplus, maksimum iki yıllık filtre ömrüyle rakiplerinden ayrılıyor. Su kalitesini aktif olarak takip etmek isteyenler için sunulan Luxplus Dijital ise cihazın filtre takibi de dahil olmak üzere durumunu düzenli olarak kullanıcıya özetliyor.

Oxygen Water 13 Aşamalı Su Arıtma Cihazı

su arıtma cihazları

Tür: Tezgah altı

Pompa: Pompasız

Kapasite:  8 litre

Filtre: Sediment filtre, Granül aktif karbon filtre, CTO filtre, membran filtre, post karbon, mineral filtre

Su arıtma cihazı önerileri ve tavsiyelerini sıraladığımız listemizde yer alan Oxygen Water 13 Aşamalı Su Arıtma Cihazı, hem aktif karbon hem de mineral filtresiyle rakiplerinden ayrılıyor. Toplamda 6 farklı filtre ile birlikte sunulan ürün, atık su kısıcı eklentisiyle birlikte minimum atık su oranı sunuyor. Kokonat bazlı tatlandırıcı, NSF onaylı antibakteriyel tank ve paslanmak kaliteli musluk ise ürünün diğer öne çıkan özellikleri arasında.

Sumosu Home Natural

su arıtma cihazları

Tür: Tezgah altı

Pompa: Pompasız

Kapasite: 8 litre

Filtre: Sediment, Granül aktif karbon, blok karbon, membran, post karbon, multi mineral

En çok tercih edilen su arıtma cihazı listelerinde sıklıkla kendisine yer bulan Sumosu Home Natural, satın alma su kalitesini evlerinize taşıyor. 8 litrelik tank kapasitesi, suyun kesik olduğu zamanlarda dahi temiz içme suyu imkanı sunarken, pompasız olması ise sıfır enerji tüketimi sağlıyor. Sıradan filtrelere kıyasla daha büyük olarak tasarlanan özel filtreler ise 12 aylık kullanım ömrü sunuyor. Altı farklı filtreleme ile birlikte toplamda 13 aşamada arıtma sağlayan ürünün filtre teknolojisi NFS standartlarına uygun. 

AO Smith Daisy

su arıtma cihazları

Tür: Tezgah altı ve tezgah üstü

Pompa: Pompalı

Kapasite: 9.5 litre

Filtre: GAC filtre, PAC filtre, RO membran, 5 mikro PP filtre, 1 mikro PP filtre

AO Smith markası tarafından geliştirilen Daisy, ters osmoz teknolojisi sayesinde kullanıcılarına en yüksek kalitede su deneyimi sunuyor. İçerisinde beş filtre barındıran ürünün dijital olması ise kullanıcıların aktif olarak filtre ve tank durumunu takip etmesini kolaylaştırıyor. Patentli Side Stream membran teknolojisi, ürünün öne çıkan özelliklerinden bir diğeri. 9.5 litrelik deposuyla birlikte günlük olarak 280 litre arıtma kapasitesine sahip olan AO Smith Daisy, kaçak sensörü ve alarmı ile birlikte acil durumlara karşı koruma sağlıyor. Ayrıca standart ürünlere kıyasla %56 oranında daha az atık su üretiyor.

BRITA On Tap Musluk Üstü Arıtma

su arıtma cihazları

Tür: Musluk Üstü 

Filtre: HF filtre

Depolu su arıtma cihazları yerine daha uygun ve kurulumu kolay bir ürün arayanlar için ideal olan BRITA On Tap Musluk Üstü Arıtma, direkt olarak musluğa bağlanabiliyor. Yani, ürünü kutusundan çıkardığınız gibi rahatlıkla musluğunuza takabilir ve vanasını çevirerek anında arıtılmış suya ulaşabilirsiniz. Özellikle yemek ve çay gibi içeceklerde kullanmak için yüksek kalitede arıtılmış su sunan ürünün içerisinde HF filtre yer alıyor. Kolaylıkla değiştirilebilen HF filtre, kullanıcısına 600 litreye kadar filtrelenmiş su imkanı tanıyor.

En İyi Arıtma Cihazı Hangisi – 2023

ModelTürPompaKapasiteFiltre
HYUNDAI HND-35Tezgah altıPompalı8 litre5 filtre
Biohidrogen Alkali Premium pH 9.5Tezgah altıPompalı/Pompasız8 litre5 filtre
Mil Elegance 5 Aşamalı Kapalı Kasa DNP5Tezgah altıPompalı/Pompasız8 litre4 filtre
DreamWater R/O 150 BlackTezgah altıPompalı/Pompasız8/12 litreİkili filtre sistemi
Spring Water 11 Aşamalı Su Arıtma CihazıTezgah altıPompalı/Pompasız8/12 litre8 filtre
Royal Green LuxplusTezgah altıPompalı/Pompasız8 litre5 filtre
Oxygen Water 13 Aşamalı Su Arıtma CihazıTezgah altıPompasız8 litre6 filtre
Sumosu Home NaturalTezgah altıPompasız8 litre6 filtre
AO Smith DaisyTezgah altı ve tezgah üstüPompalı9.5 litre5 filtre
BRITA On Tap Musluk Üstü ArıtmaMusluk üstü

Kapak Fotoğrafı: Unsplash | Bluewater Sweden