sylvie tittel ILR5ikYmXDE unsplash 1

Dünya Çevre Günü Kutlanırken

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023

Bugün Dünya Çevre Günü. Küçük, büyük her marka bunu iletişimlerinde özellikle vurguluyor. Anlamlı işler yapmanın peşinde ya da mecburi olarak bugünün etrafında toplanan kişi ya da markaların sayısı her geçen gün artarken, kaçırmamak gereken bir noktayı hatırlatmak istiyoruz.

Dünya Çevre Günü’nün kutlamak iyi güzel de, dünyaya ve çevreye yapılabilecek en büyük iyilik, az tüketmek, geri dönüştürmek ve sürdürmek.

Biz de günün anlam ve önemi adına minimaliz konusunda takip edeceğiniz 10 Instagram hesabını derledik.

Minimalizm Üzerine Takip Edebileceğiniz 10 Instagram Hesabı

İlk olarak 1960’li yıllarda sanat ve müzikte ortaya çıkan minimalizm, zaman içerisinde modadan mimariye kadar birçok farklı alanda kendisine yer buldu. Öyle ki bugün karşımıza bir yaşam tarzı olarak çıkıyor. Karmaşadan ve düzensizlikten uzak, sadeliğin getirdiği huzuru yansıtan bu 10 Instagram hesabını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

minimalismlife

1. minimalismlife

‘Live more with less’ sloganı ile harekete geçen hesap, takipçilerinin daha sade bir yaşam kurmasına yardım etmeyi amaçlıyor. Bu hesapta hem minimalizm ile ilgilenen birbirinden farklı kişilerin fotoğraflarını görebilir hem de minimalizme teşvik eden motivasyon cümlelerine rastlayabilirsiniz.

simplybychristina

2. simplybychristina

Minimalizmi sürdürülebilir yaşam anlayışıyla birleştiren Christine Liu, mutfak dolaplarının düzenlenmesinden, kendisinin hazırladığı vücut bakım rutinine kadar birçok konuda fikirler veriyor.

minimalistbaker

3. minimalistbaker

Minimalizmin mutfakta kullanımına en güzel örneklerden biri olan @minimalistbaker az malzeme ile en fazla 30 dakikada yapabileceğiniz sağlıklı yemek tarifleri veriyor.

dokuzuncukat

4. dokuzuncukat

Minimal bir çizgi ile dekore ettiği evi ve stüdyosundan paylaşımlarda bulunan profesyonel fotoğrafçı Betül Bora gönderileriyle fikir vermesinin yanında iç açıcı görseller de sunuyor.

mariekondo

5. mariekondo

Konmari adındaki düzenleme metoduyla ünlenen ve sadeleşme deyince akla ilk gelen isimlerden biri olan Marie Kondo, yaşam alanlarımızdaki fazla eşyalardan nasıl kurtulabileceğimizle ilgili tavsiyeler veriyor.

onlydecolove

6. onlydecolove

Oslo’da yaşayan bir mimar olan Katerina, minimalist dekorasyon ve sade yaşam ile ilgili fikirler veren görülmeye değer içerikler paylaşıyor.

turkisiminimalizm

7. turkısımınımalizm

Minimalizme yeni merak salan kişilerin özellikle ilgisini çekecek olan bu hesap; dijital minimalizm, tüketim çılgınlığı, stokçuluk gibi dikkat çekici birçok noktaya değiniyor.

scandinavianstylist

8. scandinavianstylist

Fazla giysilerinden kurtulup kapsül bir gardırop oluşturmak isteyen ancak nereden başlayacağını bilemeyenlerin oldukça ilgisini çekecek olan hesap, gereksiz alışveriş alışkanlıklarımızı sorgulatan bilgiler veriyor.

minimalstreetstyle

9. minimalstreetstyle

Sokak stilinin minimalizm ile harmanlanmış birbirinden ilham verici örneklerini görmek isterseniz bu hesaba bir göz atabilirsiniz.

saarmanche

10) saarmanche

Minimalist bir bakış açısıyla dekore ettiği yaşam alanından görseller sunan Saar Manche, yaptığı tablolar ile de sayfasını zenginleştiriyor.