Ankara Köpek Parkları

Ankara Köpek Parkları

Bahar, biraz geç de olsa geldi. Herkes kendini dışarı atmanın bir yoluna bakıyor. Biz çayırları ve temiz havayı seviyoruz da köpeklerimiz sevmiyor mu? İşte can dostunuzla zaman geçirebileceğiniz en güzel Ankara köpek parkları listemiz…

Etimesgut Evcil Hayvanlar Oyun Parkı

Ankara Köpek Parkları
Ankara Köpek Parkları: Etimesgut

Fotoğraf: Çankaya Belediyesi

Cumhuriyet Parkı içinde yer alan Etimesgut Evcil Hayvanlar Oyun Parkı, köpekler için eşsiz bir ortam oluşturuyor. Ankara’daki köpek parkı, küçük dostlarımızın doyasıya oynayabilecekleri ve sosyalleşebilecekleri imkanlara sahip. Ayrıca oyun parkında sokak hayvanlarının bakımını üstlenen bir klinik de mevcut. Köpeğiniz neşeyle sağa sola zıplarken siz de çimenlerde rahat bir gün geçirmek istiyorsanız Ankara köpek parkları içerisinde en uygun yerlerden biri burası!

Mogan Park

Ankara Köpek Parkları
Ankara Köpek Parkları: Mogan park

Fotoğraf: Ankara Büyükşehir Belediyesi

“Bizimkisi sağa sola koşturmayı çok seviyor, çok meraklı…” diyenlerdenseniz sizin için en iyi köpek parkı Mogan Park olmalı! Ankara’daki köpek parkları içerisinde en göz alıcılardan biri olan Mogan Park; uzun, sessiz ve sakin yürüyüşler için birebir. Denizi olmayan şehirde mavi ile yeşilin buluşmasını bu parkta tadabilir, köpeğinize sınırsız keşfedilecek şey sunabilirsiniz. 663 bin metrekarelik alana kurulan Mogan Park, ayrıca tenis kortları, basketbol sahaları, futbol sahaları gibi daha pek çok imkana da sahip.

Seğmenler Parkı

Ankara Köpek Parkları
Ankara Köpek Parkları: Seğmenler parkı

Fotoğraf: Wikimedia Commons

Ankara’nın merkezinde yeşili bulmak çok zor. Halbuki Seğmenler Parkı, tüm Ankaralılar için bir nimet. Şehrin tam göbeğinde yer alan Seğmenler Parkı, baharın neşesini köpeğiyle kucaklamak isteyenler için biçilmiş kaftan. Bol yeşilliği, yürüyüş alanları ve temiz havası ile Ankara köpek parkları içerisinde en uygun rotalardan biri şüphesiz ki Seğmenler Parkı…

Kuğulu Park

Ankara Köpek Parkları
Ankara Köpek Parkları: Kuğulu park

Fotoğraf: Wikimedia Commons

Ankara’daki parklar arasında en bilindik bölgelerinden biri olan Kuğulu Park, birinci derece doğal sit alanı olarak sınıflandırılıyor. Ankara’nın her bölgesinden kendine ziyaretçi bulmayı başaran park; içinde kuğuların ve ördeklerin yüzdüğü bir havuza, dinlenme alanlarına ve köpekler için özel olarak hazırlanan bir oyun parkına sahip. Köpeğinizle sakin bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız Kuğulu Park’ı gezi rotanıza almanızı öneririz.

Botanik Parkı

Ankara Köpek Parkları
Ankara Köpek Parkları: Botanik parkı

Fotoğraf: Wikimedia Commons

Ankara’nın tam kalbinde, Çankaya Caddesi’ne yakın konumda bulunan Botanik Parkı, tam 65 bin metrekarelik alana kurulu. Devasa boyutları sebebiyle şehrin gürültüsünden neredeyse tamamen uzaklaşabileceğiniz bu parkı köpeğiniz çok sevecek! Belediye tarafından düzenli olarak temizlenen parkta ayrıca bir de gölet bulunuyor.

Cemal Süreya Parkı

Ankara Köpek Parkları
Ankara Köpek Parkları: Cemal Süreyya parkı

Fotoğraf: Çankaya Belediyesi

Ankara köpek parkları denince ilk akla gelen bölgelerden biri olan Dikmen’deki Cemal Süreya Parkı, son dönemde hayvanseverlerin odak noktası haline geldi. Koşu parkuru, kaykay pisti, evcil hayvan oyun ve eğitim alanı, dinlenme alanları gibi pek çok imkana sahip olan park, Çankaya Belediyesi’nin özenle baktığı bölgelerden biri. Köpek gezdirme alanında can dostunuzla vakit geçirirken diğer hayvanseverler ile sosyalleşebilir, temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Photogeider