Amazon Prime’dan İzleyebileceğiniz Çocuk Filmleri

Absürt komedi, dram, korku ya da biyografik… Herkesin sevdiği bir tür olduğu gerçek! Peki ya çocuklarla izlenebilecek filmler? Sizin için ailenizle kaliteli vakit geçirebileceğiniz Amazon Prime çocuk filmleri listesi oluşturduk. Keyifli okumalar…

Amazon Çocuk Filmleri ve Çizgi Filmler

Yaman TilkiEn çok tercih edilen dijital platformlar arasında yer alan Amazon Prime’da çocuklar için izlenebilecek pek çok içerik bulunuyor. İşte sizin için derlediğimiz öneriler…

Madagaskar Penguenleri | IMBD: 6.6

İlk defa 2007 yılında hayatımıza Madagaskar animasyonuyla giren penguenler, kısa sürede büyük bir popülerlik kazanmayı başardı. Üç sezon boyunca süren başarılı animasyon dizisinin ardından Çavuş, Kowalski, ve Asker isimli bu özel penguenlerin maceraları beyaz perdeye aktarıldı. Amazon Prime çizgi film seçenekleri arasında ailenizle seyrederken fazlasıyla eğlenebileceğiniz yapım, penguenlerin gizemli dünyasına sizleri davet ediyor.

Konusu:

Çavuş, Kowalski, Rico ve Asker… Central Park Hayvanat Bahçesi’nde yaşayan, biraz garip fakat sevimli dört kafadar penguen… Peki, gerçekler bunlar mı? Bu tam olarak da görmenizi istedikleri şey. Tüm sevimliliklerinin altında aslında bu dört kafadar, dünyadaki elit ajan ekiplerinden biridir. Sıradaki görevleri ise dünyanın dört bir yanında Kuzey Rüzgarı ekibiyle birleşerek Dr. Octavius’un dünyayı yok etme planına karşı savaşmaktır. 

Kung Fu Panda: Kaderin Pençeleri | IMDB: 7.5

Sevimli panda Po’nun dünyanın en büyük kung fu ustası olma yolunda yaşadıklarına şahit olmak, her zaman çok eğlenceliydi. Özellikle ilk üç filmlik seri, hem hikaye anlatımı hem de karakterleriyle küçükten büyüğe birçok insanı etkiledi. 2018 yılında Amazon Prime’a özel olarak üretilen Kung Fu Panda: Kaderin Pençeleri, hikayenin devamını anlatıyor.

Konusu:

Ejderha Şövalye olarak birçok savaştan başarıyla çıkan Po’nun ünü, tüm Çin’i kaplamıştır. Şimdiye kadar yaşadığı tüm zorluklara rağmen hayatındaki en zorlu sınav, henüz kapısını çalmamıştır: Panda köyündeki ele avuca sığmayan bir grup çocuk pandaya kung fu eğitimi vermek!

Madagaskar | IMDB: 6.9

Amazon Prime çocuk filmleri listemizde sıradaki yapım, artık hepimizin aşina olduğu ilginç hikayesiyle Madagaskar. Animasyon filmlerin yükselişe geçtiği 2000’li yıllarda ortaya çıkan Madagaskar, gerek Türkçe dublaj kalitesi gerekse sahip olduğu ilginç karakterlerle birlikte en iyi animasyon filmler arasında yer alıyor.

Konusu:

Central Park Hayvanat Bahçesi’nin kralı aslan Alex, hayranlarından gördüğü ilgiden bir hayli memnundur. Ancak arkadaşı zebra Marty’nin tek hayali yeşil kırlarda özgürce dolaşmaktır. Zebra Marty, doğum gününde mumları üfleyerek yeniden doğada serbestçe dolaşmayı diler. Yaşanan bir dizi talihsizlik sonrasında hayvanat bahçesinde yaşayan hipopotam Gloria, aslan Alex, zürafa Melman, zebra Marty, maymunlar ve penguenler, kendilerini okyanusta seyahat eden bir nakil gemisinde bulur. Geminin kaza yapması sonrasında Marty’nin dileği gerçeğe dönüşecektir. Ancak bu durum, kafadarların istediği yönde gerçekleşmeyebilir.

E.T | IMDB: 7.9

Bilim kurgu sinemasının ünlü eserlerinden biri olan E.T, ailecek izlenebilecek Amazon Prime çocuk filmleri arasında yer alıyor. Bir animasyon yapım olmasa da çocuğunuza arkadaşlık ve şefkat duygusunu aşılayabilecek yapıma mutlaka şans vermelisiniz.

Konusu:

Yıldızlar arasında gezinen meraklı bir uzaylı grubu, Dünya’yı ziyaret etmeye karar verir. Ancak ziyaret sonrasında geri dönerken içlerinden birini Dünya’da unuturlar. Bu sevimli uzaylı, tek başına bilmediği bir gezegende hayatta kalmaya çalışırken Elliot ismindeki 10 yaşındaki bir çocuk onu keşfeder. Elliot ve sevimli uzaylı, polis güçlerinin yanı sıra önyargıyla da mücadele etmek zorunda kalır. 

Alvin ve Sincaplar | IMDB: 5.2

Ünlü animasyon filmler arasında gösterilen Alvin ve Sincaplar, gösterime girdiği 2007 yılından beri kendisine milyonlarca hayran toplamayı başarmıştır. Üç küçük sincabın hayat öyküsünü anlatan yapım, müzikleriyle ve eşsiz Türkçe dublajıyla rahatlıkla en sevdiğiniz animasyonlar arasında girebilir.

Konusu:

Alvin, Simon ve Theodore adındaki üç tatlı sincap, hayatlarını bir ağaçta sürdürmektedir. Ancak bir gün yaşadıkları ağaç kesilerek yılbaşı ağacına dönüştürülür. Kovuklarında kalmaya devam eden üç kafadar, ağacın içerisinde müzik piyasasında çalışan Ian Hawk’ın evine gider. Müzik şirketine sunduğu çalışmaları reddedilen ve eline bir sepet kurabiye tutuşturulan Ian’ın sıcak kurabiyelerine sincaplar taliptir. Ian, sincapları gördükten sonra tam onları evden atacakken eşsiz müzikal yeteneklerini keşfeder ve Ian ile üç sincabın müzik kariyeri başlar.

Patron Bebek | IMDB: 6.3

Amazon Prime çocuklar için filmler arasında yer alan Patron Bebek, sahip olduğu ilginç konusuyla aileniz için iyi bir seçim olabilir. Ünlü animasyon şirketi DreamWorks tarafından 2017 yılında beyaz perdeye aktarılan film, 217 milyon dolarlık hasılatıyla en başarılı animasyon filmlerden biri olarak gösteriliyor.

Konusu:

7 yaşındaki bir çocuk olan Tim’in en büyük hayali köpek sahibi olmaktır. Ancak ailesi bir köpek sahiplenmek yerine bir bebeği evlat edinir. Bir hayli garip olan bebek, etrafta takım elbise giyerek dolaşmakta ve ebeveynleri etrafta yokken akıcı bir aksanla konuşmaktadır. Başlarda anlaşamayan ikili kısa sürede kaynaşır. Daha sonrasında bebeğin gizli görevi ortaya çıkar ve Puppy şirketine karşı ikilinin eğlenceli mücadelesi başlar. 

Mucize | IMDB: 7.9

2017 yılının etkileyici filmlerinden biri olan Mucize, çocuklarda ahlaki gelişimi tetikleyecek cinsten dramatik bir hikayeye sahip. Ailenizle birlikte izleyebileceğiniz film, çocuğunuza farklılıkları hoşgörüyle karşılamanın ne denli önemli olduğunu öğretebilir.

Konusu:

Yüzünde ciddi bir dezenformasyon bulunan Auggie Pullman, bir türlü yaşıtı diğer çocuklarla anlaşamaz. Yaşıtları gibi okula giden Auggie’nin yaşamı, sıradan bir çocuk olduğunu kanıtlamaya çalışmakla geçer. Bu yolda en büyük destekçileri ebeveynleri olacaktır.

Shrek | IMDB: 7.8

Amazon Prime animasyon filmleri içerisinde dünya çapında milyonlarca hayranı olan bir yapım olan Shrek, masalsı hikayesiyle farklı bir dünyanın kapılarını bizlere aralıyor. Masaldaki karakterlerin her zaman anlatıldığı gibi olmadığını işaret eden yapım, çocuğunuza gerçek dünya ile bağ kurmada yardım edebilir.

Konusu:

Yeşil bir dev ve onu asla rahat bırakmayan bir kasaba… Kendine izole bir hayat kuran dev, insanların onu anlamayıp sürekli tehlikeli görmesinden sıkılır, oysa o yalnızca sakin bir hayat sürmek istemektedir. Devamlı olarak ona “yok edici” gözüyle bakılması da onu oldukça yaralar ve aksini defalarca kanıtlasa da insanların bunu bir türlü kabul etmemelerinden bıkar. Kendi izole hayatında nihayet aradığı huzuru bulduğunda evini “peri masalı karakteriyle” dolu hâlde bulur. Bu peri masalı karakterleri, dönemin zalim kralı tarafından kovulmuşlardır. Shrek, onlara gitmelerini söylese de peri masalı karakterleri -evden uzaklaşmayı bırakın- oraya çoktan yerleşmişlerdir bir kere… Yeşil dev, kendi hayatını tekrar normale döndürmek için kralın şatosuna doğru yolculuğa çıkar ve oldukça tehlikeli bir görevi üstlenir. Peki, bu çılgın macera ona “yeni” bir hayat kazandıracak mıdır?

The Lorax | IMDB: 6.4

Müzikal animasyon sevenlerin mutlaka şans vermesi gereken Lorax, ünlü çocuk kitabı yazar Dr. Seuss’un aynı isimli eserinden uyarlandı. Türkçe dublajıyla oldukça öne çıkan yapımın seslendirme ekibinde Engin Alkan, Harun Can, Aysun Topar ve Ufuk Bigay gibi başarılı ses sanatçıları görev alıyor.

Konusu:

12 yaşında küçük bir çocuk ve hayatının aşkı olduğunu düşündüğü sevimli bir kız… Ona, sevgisini kanıtlamasının tek yoluysa canlı bir Truffula ağacı bulmak. Ted, ihtiyacı olan Truffula ağacını bulmak için cesurca bir maceraya çıkar. Yolculukta hiç beklemediği şaşkınlıklar yaşayan Ted, macerada Truffula ağacı hakkında konuşan ve ağacın kendisinden daha önemli birinin hikâyesini keşfeder: The Lorax.