Şehre Yakın Kamp Alanları: Antalya

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023

Kamp alanları serisinin şimdiki durağı Antalya. Antalya ve çevresinden birkaç saatlik yolculukla ulaşarak kamp yapabileceğiniz alanları sizler için derledik:

Maden Koyu

Maden Koyu
Fotoğraf: Stanislava Zadnipranets

 

Antalya’ya 70 km uzaklıkta bulunan Maden Koyu doğayla iç içe olmak isteyenler için ideal. Kemer’de bulunan koy içinde kamp yapmak için harika bir alan. Ücretsiz olarak çadırınızı kurabileceğiniz alanın içinde bir kamp işletmesi bulunmuyor. Alana gelmeden önce alışverişin tamamlanması öneriliyor.

Kaş

Kaş
Fotoğraf: Nejat Akıncı

 

Son dönemlerde popüler hale gelen Kaş, kamp alanlarıyla da tatil yapmak isteyenlere alternatifler sunuyor. Antalya merkeze yaklaşık 3 saat uzaklıkta bulunan Kaş, ünlü plajları ve doğal güzellikleriyle kamp severlerin gözde noktası. Kaş’ta farklı kamp işletmeleri mevcut. İhtiyaçlarınızı giderebileceğiniz işletmeler, market ve restoranlar bulmak da son derece kolay.

Çıralı/Olympos

Çıralı/Olympos
Fotoğraf: Hulki Okan Tabak

 

Antalya’ya yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunuyor. İçinde çeşitli kamp tesislerini barındırmasının yanı sıra popüler bir kamp alanı olmasıyla biliniyor. Olympos bölgesindeki antik kalıntılar turistik bir gezi yapmak isteyenler için ideal ancak bölgeye gitmeden önce kalabalık olabileceğini göz önünde bulundurmakta fayda var.

Geyikbayırı

Geyikbayırı
Fotoğraf: Fionn Claydon

 

Geyikbayırı ilçesi Antalya’nın merkezine 45 dakika uzaklıkta yer alıyor. Dünyanın sayılı tırmanış alanlarından biri. Kamp yapmak isteyenler için çadır kiralayan işletmeler bulmak mümkün. Ücretsiz çadır alanı bulmak isteyenlerin ise bölge müdürlüğünden izin alması gerekiyor. Bölge tırmanış alanı olduğu için oldukça fazla turisti de kendine çekiyor.

İncekum Orman Kampı

İncekum Orman Kampı
Fotoğraf: Mert Aydemir

 

Antalya’nın Alanya ilçesindeki İncekum’da bulunuyor. Dağ alanı ve deniz arasında bulunan kamp tesisi doğa tutkunları için ideal. Aynı zamanda piknik yapmak isteyenlerin uğrak noktası olduğu için kalabalık olabiliyor. Tesiste tuvalet ve market gibi hizmetlerden faydalanmak mümkün ve Alanya’ya 24 km uzaklıkta bulunuyor.