scarlet johansson filmleri

İzlemeden Geçmeyin: En İyi Scarlett Johansson Filmleri

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2024

Hem güzel hem de yetenekli… Scarlett Johansson filmleri, karakteri ve oyunculuğu ile tüm dünyada tanınan ve hayran duyulan insanlardan biri. 

1984 doğumlu güzel oyuncu, bugüne kadar aksiyondan maceraya, aile yapımlarından komediye kadar birçok farklı filmde yer aldı. 75 filmi ile çeşitli festivallerden toplamda 69 ödülle dönen Johansson, her filminde karakteriyle özdeşleşmesi ve üstün performansı ile öne çıkmayı başarıyor. 

Mutlaka İzlenmesi Gereken Scarlett Johansson Filmleri 

scarlet johansson filmleri

Scarlett Johansson oynadığı filmler açısından geniş bir listeye sahip. Bazen başrol, bazen de yan rollerde yer alan Johansson, büyük küçük demeden her rolünün hakkını vermeyi başarıyor. Fakat yer aldığı bazı yapımlar var ki hem kendisi hem de senaryo ve yönetmen başarısı açısından öne çıkıyor.

Bu yapımlar arasından mutlaka izlenmesi gerekenleri sizin için seçtik. İşte en iyi Scarlett Johansson filmleri…

Jojo Rabbit (2019) | IMDB: 7.9

Tür: Komedi, Dram, Savaş

Süre: 1 s. 48 dk.

Yönetmen: Taika Waititi

Platform: Disney Plus

Scarlett Johansson filmleri listemize İkinci Dünya Savaşı sırasında çekilmesine rağmen oldukça mizahi bir dili olan bir yapımla başlıyoruz. Christine Leunens’in Gökyüzü Hapsi isimli romanından uyarlanan film, hem keyifli hem de eleştirel bir dil benimsiyor.

Çocuklara küçük yaşta Nazi düşüncelerini aşılamak için kurulan Hitler Gençliği grubuna katılan Jojo, eğitimler sırasında bir tavşanı öldüremediği için biraz alay konusu oluyor. Jojo kendini kanıtlamak isterken yaralanınca da broşür dağıtmak gibi küçük görevler üstleniyor. Bu sırada onunla sürekli konuşan hayali arkadaşı ile Nazi kurallarına sıkı sıkı bağlanmayı düşünen Jojo’nun hayatına Yahudi bir kız olan Elsa giriyor. Jojo ilk başlarda onu düşman olarak görse de zaman bu güzel kıza aşık oluyor. 

Film ile Scarlett Johansson Oscar adayı oldu fakat kazanamadı. Ancak filmin En İyi Uyarlama Senaryo Oscar’ı bulunuyor. 

Marriage Story (2019) | IMDB: 7.9 

Tür: Dram, Romantik

Süre: 2 s. 17 dk.

Yönetmen: Noah Baumbach

Platform: Netflix

Film izlerken karakterlerle özdeşim kurduğumuz ve hayatın içinden olan hikayelere daha çok ilgi duyarız. Scarlett Johansson ve Adam Driver’ın başrollerini paylaştığı Marriage Story de tam da bu filmlerden biri! 

Birbirine çok aşık olarak evlenen bir çift, artık ilişkilerinde çıkmaza girdikleri bir döneme girer. İşleri dolayısıyla bir süre ayrı kalmaları gerektiğinde Charlie bu soğukluğun geçeceğini düşünürken Nicole aslında boşanma planları yapmaktadır. Çünkü Nicole, bütün ilişki boyunca fedakarlık yapmış ve Charlie’nin bunu umursamaması nedeniyle hep geri planda kalmıştır. Charlie, sonunda Nicole’ü dinlemeye ve anlamaya karar verir ama artık çok geçtir. 

Lucy (2014) | IMDB: 6.4

scarlet johansson filmleri

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim

Süre: 1 s. 29 dk.

Yönetmen: Luc Besson

Platform: Netflix

Beynimizin yalnızca %10’unu kullanabildiğimizi daha önce duymuşsunuzdur. Luc Besson, bu bilgiden yola çıkarak eğer %100’ünü kullanabilseydik neler olurdu sorusunu soruyor ve çektiği filmle buna cevap bulmaya çalışıyor. 

Eğlenmeyi seven genç bir kadın olan Lucy, bir gece tanıştığı Richard yüzünden kendini bir anda büyük bir uyuşturucu çetesinin içinde buluyor. Lucy’nin taşıması için deri altına yerleştirdikleri bir uyuşturucu beklenmedik bir şekilde kana karışınca, Lucy bazı değişiklikler yaşamaya başlıyor. Artık tüm algıları açık olan Lucy’nin artık akıl okuma, acı hissetmeme gibi süper güçlere sahip.

Chef (2014) | IMDB: 7.3

Tür: Macera, Komedi, Dram

Süre: 1 s. 54 dk.

Yönetmen: Jon Favreau

Yetenekli biri olduğunuzu fakat bu yeteneklerinizi kullanacak bir ortam bulamadığınızı düşünün. Şef Carl Casper da kendini tam da böyle bir durumun içinde buluyor.

Bir restoranın baş şefi olarak çalışan Carl, restoran menüsüne bağlı kaldığı için kendini gösteremiyor ve zamanla performansı düşmeye başlıyor. Böyle bir sıkışmışlık içindeyken bir arkadaşı ona kendi işinin sahibi olmasını öneriyor. Carl, arkadaşı ve ailesinin desteğiyle bir karavan satın alıyor ve Amerika’nın farklı noktalarına lezzetlerini taşımaya başlıyor. 

Oldukça sıcak bir hikayeye sahip olan Chef’i iyi hissettiren filmler listenize rahatlıkla ekleyebilirsiniz. 

Her (2013) | IMDB: 8.0

Tür: Dram, Romantik, Bilim Kurgu

Süre: 2 s. 06 dk.

Yönetmen: Spike Jonze

Listemizde sırada yapay zekanın nerelere ulaşabileceği ve günlük hayatımızı nasıl etkileyebileceği ile ilgili bir film var. 

Eşini kaybetmek ve bu nedenle dünyaya küsmüş yalnız bir adam, bir gün bir bilgisayar programıyla tanışıyor. Burada yapay zeka ile sohbet etmeye başlayan adam, kısa sürede bu programa bağlanıyor. Hayata tutunmasını sağlayan bu programa karşı duyduğu ilgi ve bağlılık, gerçek bir ilişki nedir ve bu kararı kim verebilir sorusunu sorduruyor. 

Scarlett Johansson Her filminde aslında fiziksel olarak yer almıyor. Yapay zeka programını seslendiren Johansson, yalnızca bir ses olmasına karşın filmde çok önemli bir rolü üstleniyor. 

We Bought a Zoo (2011) | IMDB: 7.1

scarlet johansson filmleri

Tür: Komedi, Dram, Aile

Süre: 2 s. 04 dk.

Yönetmen: Cameron Crowe

Platform: Disney Plus

Yeni bir eve taşınmak her zaman heyecanlı bir süreçtir. Yeni bir yerde yeni bir yaşam kurmak, çevreye alışmak iyi hissettirir. Fakat yeni eviniz aslında beklediğinizden farklı olursa? 

Başrollerini Matt Damon ve Scarlett Johansson’ın paylaştığı filmde, eşinin ölümünden sonra çocuklarına tek başına bakmak zorunda kalan Benjamin, onların bir türlü normale dönemediğini fark ediyor. Doğa ile iç içe ve daha büyük bir eve taşınmaya karar veriyor. Fakat evin bulunduğu arazide bir hayvanat bahçesi de bulunuyor. Benjamin, buraya taşındıktan sonra hayvanat bahçesini yeniden faaliyet geçirmek için ailesiyle birlikte yoğun bir çabaya girişiyor. 

Vicky Cristina Barcelona (2008) | IMDB: 7.1

Tür: Komedi, Dram, Romantik

Süre: 1 s. 36 dk.

Yönetmen: Woody Allen

Platform: Apple TV

Woody Allen, insan ilişkileri üzerine hikayeler anlatmayı ve özellikle bu ilişkilere farklı açılardan bakmayı seven biri. Vicky Cristina Barcelona da dört kişinin ilişkilerini ele alıyor.

Amerikalı iki arkadaş olan Vicky ve Cristina, İspanya tatilleri sırasında sanatçı Juan Antonio ile tanışıyor. Eski karısı Maria’ya hala aşık olan Juan, aynı zamanda hem Vicky hem de Cristina’dan hoşlanıyor. Kişiler arasındaki duygu durum değişiklikleri, ilişkilerinin de sıra dışı bir hale gelmesine neden oluyor.  

He’s Just Not That Into You (2009) | IMDB: 6.4

Tür: Komedi, Dram, Romantik

Süre: 2 s. 09 dk.

Yönetmen: Ken Kwapis

Kadın-erkek ilişkileri bugüne kadar defalarca kez konuşuldu, yazıldı, tartışıldı. Ama hala bu iki cins birbirini tam olarak anlayabilmiş değil. Türkçeye “Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar” olarak çevrilen film, tam da bu anlaşmazlıkları konu alıyor. 

İlk flört döneminden evliliklere kadar uzanan bir süreçte kadınların ve erkeklerin hareketlerini, karşı tarafın onları anlama çabasını ve yaşanan karmaşayı oldukça eğlenceli bir dille anlatan film, ele aldığı konu bakımından her dönem güncelliğini korumayı başarıyor. Filmde, Scarlett Johansson’ın yanı sıra Jennifer Aniston, Bradley Cooper, Ben Affleck, Jennifer Connelly gibi isimler de yer alıyor. 

Match Point (2005) | IMDB: 7.6

Tür: Gerilim, Dram, Romantik

Süre: 2 s. 04 dk.

Yönetmen: Woody Allen

Platform: Apple TV

Aşk mı yoksa para mı? Çoğu insan için bu sorunun cevabı net olabilir ama böyle bir ikilemde kaldığında insan karar vermekte zorlanabilir. 

Bir tenis hocası olan Chris, büyük bir kulüpte ders vermeye başlar. Aslında amacı buradan biri ile evlenmek ve zengin olmaktır. Bu amacı uğrunda Chloe ile tanışan ve ilişkiye başlayan Tom, bir süre Nora isminde bir kadına aşık olur. Artık Tom’un aşkı ya da zengin hayatı arasında seçim yapması gerekmektedir. 

Lost in Translation (2003) | IMDB: 7.7

scarlet johansson filmleri

Tür: Komedi, Dram

Süre: 1 s. 42 dk.

Yönetmen: Sofia Coppola

Dilini hiç bilmediğiniz bir ülkedeyseniz dünyanın en yalnız insanı siz olabilirsiniz. Kocasının işi yüzünden onunla birlikte Tokyo’ya gelen Charlotte, kendini tam da böyle bir durumun içerisinde buluyor. 

Bu büyük ve güzel şehirde kendini yalnız hisseden ve gün geçtikçe mutsuzlaşan Charlotte, bir gün kaldığı otelde reklam çekimi için şehre gelen bir aktörle tanışıyor. İkilinin tanışması ve bu yabancı yerde birbirlerine muhtaç olmaları, kısa sürede yakınlaşmalarını sağlıyor.