podyumdan salonlara hazeran sikligi

Podyumdan Salonlara Dekorasyonda Hazeran Şıklığı

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2022

21. yüzyıl insanların içe dönmeye ve kendi yaşam ortamlarında daha uzun ve kaliteli vakit geçirmeye başladıkları bir dönem. 

Ünlü trend kâhini Lidewij Edelkoort, bu yüzyıl için insanların savaşlardan ve küresel ölçekte doğal afetlerden korunma güdüsüyle daha da içlerine döneceğini birçok kez söylemişti. 

Tüm bu eğilimler, insanların kendilerini dışa açtığı ortamlarda belli bir konum ya da konuya bağlı yaptıkları moda seçimlerini evlerine taşımasına sebep oldu. 

Özellikle de evlerimizde geçirdiğimiz karantina döneminde insanlar yaşadığı ortamdaki enerjinin ne kadar önemli olduğunu daha da iyi anlıyorlar. 

Ve tüm bunlara bağlı olarak dekorasyon insanların hayatında daha önce tutmadığı kadar büyük bir yer tutuyor.  

Bir Adım Önde

Dünyada olup biteni ve trendleri iyi takip eden markalar da bu eğilimleri öngörüp buna göre tasarımlarını günün ötesinde tutabiliyorlar. 

Rezzan Benardete ve iç mimar Tayfun Mumcu’nun kurduğu mobilya markası Trezz’in 2020 yazı için tasarladığı Hazeran serisinin referans noktası da bir yandan yüksek moda, diğer yandan da 80’ler ve 90’ların nostaljik dekorasyon objeleri. 

Chanel  Yaz 2019

Başta Dolce&Gabbana’nın 2013 Yaz koleksiyonu, Balmain’in 2016 Yaz koleksiyonu, Chanel’in 2019 Yaz koleksiyonunda olmak üzere birçok moda markasının son yıllarda sıkça kullandığı Hazeran’ın mobilyaya uyarlanmış versiyonları evinizin farklı köşelerinde sanki bir Jacquemus defilesinde ya da Brigitte Bardot’nun Güney Fransa’nın küçük kasabalarında geçen filmlerinden birinin içinde gibi hissetmenizi sağlayacak. 

Hazeran Trezz 2020 Yaz

Ev, ofis ya da farklı yaşam alanlarının dekorasyonunda sofistike ve kişisel imza ya da estetik algısı yüksek detayları seviyorsanız, bu koleksiyona bir göz atmalısınız.