Özlem Süer’den Pandemi Sonrası 2021 Gelinlik Trendleri

Özlem Süer’den Pandemi Sonrası 2021 Gelinlik Trendleri

Türkiye’de masalsı gelinlikler söz konusu olunca ilk akla gelen isim olan Özlem Süer’den dünyayı etkisi altına alan pandemi sonrası gündeme gelecek olan 2021 gelinlik trendleri hakkında bilgiler aldık.

COVID-19 döneminde hepimizin hayatı birçok farklı açıdan etkilenmeye devam ediyor. Toplumsal yaşamın önemli unsurlarından olan etkinlikler ile birlikte ticari, kültürel ve sanatsal tüm organizasyonlar uzunca bir süredir askıya alındı. Bir kısım sergiler, fuarlar, tiyatro, sinema, galeri, defile, seminer, kısaca toplu olarak ziyaret edilen tüm faaliyetler online ortamda takipçileriyle buluşuyor. Yaz döneminin yaklaşmasıyla her kademedeki mezuniyet heyecanı, söz, nişan, düğün koşuşturma ve hazırlıkları bu süreçte nasıl devam edecek, eski coşkusu ve tatlı telaşı ne derece hissedilebilecek?

Bahar ve yaz aylarında yapılması planlanan düğünlerin eskiden olduğu gibi kalabalık, büyük davetler yerine küçük gruplarla samimi kutlamalar şeklinde organize edileceğini öne süren Özlem Süer, salgınla beraber davetlerde gerçekleşen bu değişimin hem tasarımcıların fikirlerini hem de gelinlerin seçimlerini etkileyeceğini belirtti.

Bu yazımızda hazır giyim, haute couture ve gelinlik deyince ilk akla gelen isimlerden başarılı sanatçı Özlem Süer’in öngörülerine yer vermek istedik. Süer, koleksiyonlarını hazırlarken toplumsal konulara karşı hassas yaklaşımını, akademik ve yenilikçi sanatsal bakış açısıyla buluşturan, renklilikten kaçınmayan, avant-garde ve neo-romantizm hareketlerinde öne çıkan bir tasarımcı.

İşte Özlem Süer’in Gelinlik Önerileri

Yalın ve Hafif

Ruhumuzun zorlandığı, hayatımızın sil baştan şekillendiği bugünlerde bizi, tasarımlarıyla yormayan tam tersi enerji veren, okşayan Özlem Süer’in kendi deyimiyle yükselten ama yük olmayan gelinlikler bekliyor.

Derin Formlar

Derin yırtmaçlar, derin sırt dekolteleri, yarı transparan görünümde cesur ve çarpıcı gelinlik modelleri 2021 senesine damga vuracak.

Tüller ve İpekler

Tüller hafif yapıları ve şık görünümleri ile sezonun gözde malzemelerinden. Hafiflik ve yalınlığın artık favori görünüm olduğundan bahsetmiştik. Bu yalınlığı yakalamanın en zarif yolu olan ipekler de bol bol tercih edilen kumaş türlerinden olacak.

Çiçek Tazeliği

Pandemi sonrası 2021 gelinlik trendleri arasında 3 boyutlu çiçek süslemeleri de önemli bir yer tutuyor. Enerji, canlanma ve masumiyeti yansıtan çiçekler, romantik görünüm sevenlerin tercihi olacak.

Kurdele Detayı

Gelinliklerde kullanılan kurdele detayları, davetlerin samimi ruhundan uzaklaşmadan sofistike bir görünüm arzulayan gelinlerin favori aksesuarları arasında yer alacak.