Online Market Alışverişi İçin En İyi Uygulamalar | 2023

Online Market Alışverişi İçin En İyi Uygulamalar | 2023

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gündelik hayat rutinlerimiz de değişim geçiriyor. Özellikle pandemi dönemi sonrasında oldukça fazla ilgi gören online alışveriş de bunlardan biri. Peki, online market alışverişi için en iyi uygulamalar hangileri? İşte her aradığınızı bulabileceğiniz bazı uygulamalar…

En İyi Sanal Market Uygulamaları

Online Market Alışverişi İçin En İyi Uygulamalar | 2023
Fotoğraf: Unsplash | Kai Pilger

Özellikle 2016 yılından sonra dünya çapında yaygın bir şekilde görmeye başladığımız sanal market uygulamaları, kullanıcılarına sağladıkları birçok kolaylık ile milyonlarca kişi tarafından sıkça tercih ediliyor. Bu uygulamaları kullanarak evden çıkmadan ihtiyaçlarınızı alabildiğiniz gibi aynı zamanda bazı özel ürünlere de erişiminiz kolaylaşıyor. 

Getir

Online Market Alışverişi İçin En İyi Uygulamalar | 2023

Türkiye’de online market alışverişi denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan Getir, yalnızca ülkemizde değil, dünya çapında da ünlü bir hale geldi. Eve sipariş uygulamaları içerisinde bir öncü olarak görülen Getir, aynı zamanda kullanıcısına sağladığı imkanlarla öne çıkıyor.

Günün 24 saati teslimat yapan Getir, klasik online marketler dışında büyük siparişler için hizmete aldıkları Getir Büyük ile birlikte çeşitli kampanyaları da kullanıcılarına sağlıyor. Bölgedeki işletmelerle ortak bir hizmet yürüten Getir Büyük, özellikle toplu şekilde alınan ürünlerde önemli indirimler yapıyor ve stoklar anlamında çok daha yüksek sayılara sahip. Öte yandan buna uygun olarak minimum getirme ücreti de artış gösteriyor.

7/24 market uygulaması olarak karşımıza çıkan Getir, planlı teslimat seçeneği ile ihtiyacınız olduğu anda kapınıza kadar teslimat yapabiliyor. Örneğin gece yatmadan önce sabah hazırlayacağınız kahvaltı için planlı teslimat oluşturabilirsiniz.

Yemeksepeti Market

Online Market Alışverişi İçin En İyi Uygulamalar | 2023

Kullanıcılar tarafından sıklıkla en iyi market uygulamaları arasında değerlendirilen Yemeksepeti Market, Türkiye’nin çoğu bölgesinde hizmet verebilmesi ile dikkat çekiyor. Yemeksepeti Market ile manav, taze fırın ürünleri ve acil durumlar için şarj aleti gibi elektronik ürünleri de evinize kadar getirtmeniz mümkün.

Yemeksepeti’nin geçtiğimiz yıllarda hizmete sürdüğü Yemeksepeti Mahalle ise sıklıkla alışveriş yaptığınız bölgenizdeki marketleri evinize taşıyor. Bu hizmet üzerinden yakınınızdaki anlaşmalı bir market, manav, kasap, kuruyemişçi veya petshop üzerinden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, kısa sürede Yemeksepeti kuryeleri aracılığıyla teslimatınızı alabilirsiniz.

Trendyol Hızlı Market

Online Market Alışverişi İçin En İyi Uygulamalar | 2023

En çok tercih edilen online market uygulamaları listemize Türkiye’nin önemli online alışveriş platformlarından Trendyol ile devam ediyoruz. 2020 yılında faaliyete geçen Trendyol Hızlı Market, 30 dakikada teslimat vadediyor. Trendyol Hızlı Market’te Yemeksepeti Mahalle’ye benzer bir şekilde bölgedeki işletmeler hizmet veriyor. Aynı zamanda Trendyol Go Market adında kendi depo ve market hizmeti de bulunuyor. 

Trendyol Hızlı Market fiyatları, bulunduğunuz bölgeye veya işletmeye göre farklılık gösterebiliyor. Online alışveriş uygulamaları arasında yer alan Trendyol Hızlı Market ile gündelik market, kasap ve su alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Migros Sanal Market

Online Market Alışverişi İçin En İyi Uygulamalar | 2023

Türkiye’nin önemli zincir marketlerinden olan Migros’un yakın zamanda kullanıma açtığı Migros Sanal Market, ileri tarihli siparişler alıyor. Fiyat olarak Migros fiziksel marketlerine oldukça yakın ürünlerin satıldığı bu online market alışverişi uygulaması, kullanıcılar tarafından özellikle toplu alışveriş konusunda sıkça tercih ediliyor.

Migros’un yemek dağıtım hizmetiyle birlikte kullanıma açtığı bir diğer özellik olan Migros Hemen ise Yemeksepeti Banabi ve Getir’e benzer bir şekilde anında teslimat sunuyor. Bölgenizdeki yakın bir Migros marketinden temin edilen ürünler, birkaç dakika içerisinde kapınıza getiriliyor. Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Migros Hemen, bu noktada öne çıkıyor.

İstegelsin

Online Market Alışverişi İçin En İyi Uygulamalar | 2023

Getir ve Banabi gibi uygulamaların yaygınlaşmasıyla birlikte sektöre giriş yapan hizmetlerden biri olan İstegelsin, market alışverişinin yanı sıra kırtasiye, eczane, petshop ürünleri ve elektronik aksesuarlara kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip. İstegelsin, yalnızca belirli şehir ve bölgelerde hizmet veriyor.

A101Kapıda

Online Market Alışverişi İçin En İyi Uygulamalar | 2023

Türkiye’deki en geniş market zinciri ağına sahip olan A101, geçtiğimiz yıllarda sunduğu A101Kapıda ile kapıda teslimat hizmeti sağlıyor. Alıştığınız A101 ürünlerini A101Kapıda uygulamasıyla kolayca bulabilir ve birkaç saat içerisinde ürününüzü teslim alabilirsiniz. Hemen teslimat sunmamasına rağmen ürünleri oldukça uygun fiyatlara sahip olan A101Kapıda, toplu alışverişler için iyi bir tercih olarak öne çıkıyor.

CarrefourSA Online Market

Online Market Alışverişi İçin En İyi Uygulamalar | 2023

Online market alışverişi uygulamaları içerisinde yer alan CarrefourSA Online Market, kargoyla teslimat şeklinde uygun fiyata ürünler almanızı sağlıyor. Yukarıdaki uygulamalara kıyasla çok daha geniş ve niş bir ürün yelpazesine sahip olan CarrefourSA Online Market , Türkiye’deki her şehre hizmet veriyor. Bozulabilecek ürünlere karşı soğutmalı araçlarla teslimat yapan CarrefourSA Online Market, “Bugün Gelsin” seçeneğine de sahip.

Cepte Şok

Online Market Alışverişi İçin En İyi Uygulamalar | 2023

Uygun fiyatları nedeniyle sıklıkla tercih edilen online market uygulaması Cepte Şok, A101’e benzer bir şekilde gün içerisinde teslimat yapıyor. Uygulama mağazasında yer alan Cepte Şok uygulamasını kolaylıkla indirebilir, birbirinden farklı kategorilerdeki Şok Market ürünlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz..

Tazedirekt: Doğal Gıda Siparişi

Online Market Alışverişi İçin En İyi Uygulamalar | 2023

Diğer sanal market uygulamalarından ayrılan Tazedirekt, direkt olarak doğal gıda üzerine yoğunlaşan bir online market uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Haftanın her günü sipariş verebildiğiniz Tazedirekt: Doğal Gıda Siparişi, sertifikalı ve katkısız ürünlere hızlıca ulaşmanıza yardımcı oluyor. Sebze ve meyve alışverişi için sıklıkla tercih edilen uygulamada aynı zamanda hayvansal ürünler ve doğal et de bulmak mümkün.

Bisu

Online Market Alışverişi İçin En İyi Uygulamalar | 2023

BiSu, su siparişi verilmesi için tasarlanmış bir uygulama. UNICEF&BiSu ortak çalışması ile ortaya çıkarılan bu uygulamadan, her su siparişi verdiğinizde temiz suya erişimi olmayan bir çocuğun bir günlük su ihtiyacını da karşılamış oluyorsunuz. Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren bu su sipariş uygulamasında kendi bölgenizde hizmet veren, alışık olduğunuz su markalarına ve bu su markaları hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz. BiSu’dan, haftanın yedi günü saat 10.00 ila 24.00 arasında sipariş verebilirsiniz.

Gooby Sanal Market

Online Market Alışverişi İçin En İyi Uygulamalar | 2023

Yeni nesil market ihtiyacını karşılamak için kurulan Gooby sanal market; ofis, iş yeri ve ev gibi birden farklı adresi aynı anda kaydetmenize ve 09.00 – 02.00 saatleri arasında bu konumlara sipariş vermenize imkan tanıyor. Gooby’de gıdadan temizlik ürünlerine kadar birçok ürün mevcut ve bu uygulamanın en iyi yanıysa canlı sipariş takibi sayesinde ürünlerinizi takip edebiliyor olmanız.

Deprem Bölgesine Online Market Yardımı

Online Market Alışverişi İçin En İyi Uygulamalar | 2023

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş depremleri sonrasında birçok online market alışverişi uygulaması ve zincir market, bölgeye yardım göndermek isteyen kullanıcılarına bağış imkanı sundu. Dileyen kullanıcılar aşağıdaki uygulamaları ziyaret ederek bölgeye market alışverişi yardımında bulunabiliyor. Satın aldığınız sepetteki ürünler, firmalar tarafından AFAD’a depremzedelere dağıtılmak üzere gönderiliyor. Hazırlanan kolilerde depremzedelerin ihtiyaç duyabileceği gıdalar ve eşyalar yer alıyor. Ayrıca Trendyol ve Hepsiburada üzerinden AFAD ve Ahbap Derneği’ne yardım göndermek için yardım kartı satın alabilirsiniz.

 • Trendyol
 • Getir
 • Yemeksepeti
 • BiSU
 • Migros Sanal market
 • Hepsiburada
 • PTT Avm
 • Amazon
 • Çiçeksepeti
 • N11
 • İstegelsin
 • Sanal Mağaza