Mucizevi Güçlere Sahip Nefes

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023

10 sene önce çıktığı kendini keşif yolculuğunda aldığı birçok eğitim ve seminerler sonrasında hayatına Nefes Eğitmeni olarak devam etmeye karar veren Alegra Reyna Benardete’den, mucizevi güçleri olan nefes hakkında merak edilenleri dinliyoruz.

Alegra Reyna Benardete

Hepimiz için kolay olmayan, bilinmeyenin çok fazla olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemde bana ışık olarak önümü aydınlatan, rehberliğimi yapan bir çalışmadan size bahsetmek istiyorum: Özümüz olan nefes çalışmasından.

2006 yılında tesadüf eseri boğazımda soğuk nodüller tespit edildi. Benim de kendime dönüş yolculuğum bu şekilde başladı. O dönemde alternatif olan Reiki enerjisi ile tanıştım ve kendi üzerimde uygulamaya başladım. Çok derin bir arınma süreci başlamış oldu. Bu süreç zarfında katıldığım tüm enerji çalışmaları bana iyi geliyordu. Gittiğim kişisel gelişim merkezinden ‘’Nasıl Nefes Alıyorsak Öyle Yaşıyoruz’’ başlıklı e-postayı görene kadar nefesin bu kadar derin bir öğreti olduğundan haberim yoktu. 

Transformal Nefes Tekniği Nedir?

Transformal Nefes Tekniği ile, bu tekniğin yaratıcısı olan Metafizik Doktoru Judith Kravitz’in katıldığı bir etkinlikte tanıştım. Kendisinin 2008 yılında İstanbul’da düzenlediği Transformal Nefes seminerine katılarak boğazımdaki ağrılardan ve enerji düşüklüğünden kurtuldum. Bu sadece bir başlangıç oldu. Dönüşüm ve yolculuğum hala devam ediyor. 

Transformal Nefes sadece çalışma içerisinde bağlantılı olarak ağızdan alınıp verilen, kişinin diyafram kasını kullanarak bebeklik nefesine döndüğü bir yöntem. Enerjiyi yükseltmeye yarayan bu yüksek frekans çalışması, Doğu felsefesi ile beraber bedendeki akupunktur-meridyen noktalarından oluşan duygu beden haritalama sistemini kullanıyor.

Transformal Nefes Çalışmasının Faydaları

Transformal Nefes Çalışması
Fotoğraf / Filbert Mangundap

Bu çalışma ile kısıtlı nefes alışkanlığımızı, nefesimizi durdurduğumuz, almaya direnç gösterdiğimiz ve kendimizi sabote ettiğimiz durumları tespit ediyoruz. Kişinin limitsiz nefes alışkanlığına geçmesini ve akciğer kapasitesini %20-30’lardan %80’lere çıkarmasını sağlıyoruz. Hücresel hafızada oluşan negatif inançları tespit ederek enerji blokajlı, yani nefesin gitmediği bölgeleri tespit ederek çalışıyoruz. Kişi çok daha sağlıklı, hayata bağlı, sakin, sabırlı, sevgi dolu, mutlu, huzurlu ve yüksek enerjiye sahip oluyor.

Pek çok insan korku, panik durumlarında nefesini kesiyor ve sonrasında da nefesi çok hızlı alıp veriyor. Bu durum da kalbin hızlı atmasına, anksiyeteye ve panik durumuna sebep oluyor.  Diyafram kası kasılıyor ve bedende nefes akışı sekteye uğruyor. İşte bu durum tüm vücut kimyasını bozuyor. Kişi dengede ve merkezinde olamıyor. Bu durum kişilerin yaşamla olan ilişkisini de etkiliyor. Öfke ve kızgınlık ortaya çıkıyor. İşte bu anlarda nefese dönerek 10 tane derin nefes alıp kendilerini sakinleştirebilirler. Duyguların içinde kaybolmadan, o duygunun içinden yine nefesle geçip dönüşüm sağlayarak ve yaşanılan deneyimlerde daha sakin kalarak çözüm odaklı bir yaşama geçebiliyorlar.

Günlük Yaşamda Nefes Farkındalığı

Kişilerin günlük yaşamda nefes farkındalığını arttırması için öncelikle diyafram kasını hissetmeleri, kendi nefesleri ile yeniden tanışmaya gönüllü olmaları gerekiyor. Her sabah kendilerine 3-4 dakikayı ayırmaları ve sessiz bir ortamda sırtları dik olarak oturmaları nefes akışını izlemeleri için önemli. Nefesi hissetmedikleri yerlere, karın ve göğüs bölgesine ellerini koyarak aynı bir balonu şişiriyormuş gibi önce karnın hareketlenmesi, sonrasında göğüs bölgesinin hareketiyle bağlantılı diyafram nefesini öneriyorum. Nefesi derin ve uzun almalarını, verirken rahat ve kendiliğinden vermelerini, sırt ve boyun bölgelerini mümkün olduğunca rahat bırakmalarını tavsiye ediyorum.

Uyku problemi olanlar ya da uykuya rahat geçemeyenler için akşam yattıkları zaman nefesi yine bağlantılı nefeslerle burundan alıp burundan vermelerini öneriyorum. Bu sayede bir müddet sonra gevşemeye başlayıp uykuya rahat geçebilecekler.