bahar uçanlar

Mey|Diageo’nun İlk Kadın Genel Müdürü Bahar Uçanlar

“En Değerli Hazinemiz, Çalışanlarımız” ilkesini benimseyen Mey|Diageo’da, ocak 2021 yılından bu yana pazarlama direktörü olarak görev alan Bahar Uçanlar, şirketin yeni genel müdürü olarak atandı. Bahar Uçanlar, bu yeni görevi ile bir ile imza attı ve Mey|Diageo’nun ilk kadın genel müdür oldu. 

1 Nisan 2024 tarihi itibarıyla Levent Kömür’den görevi devralan Bahar Uçanlar, geçmiş liderlik rollerinden edindiği birikim ve tecrübeyi yeni görevinde de Mey|Diageo’ya aktrmaya devam ederek şirketin başarısını bir üst seviyeye taşımaya odaklanacak.

24 yıllık iş hayatı boyunca birçok ulusal ve uluslararası şirkette yönetici pozisyonunda görev alan Uçanlar, Türkiye’nin en iyi pazarlama liderleri arasında yer alıyor. Boğaziçi Üniversitesinde İşletme Bölümü lisansından sonra 2000 yılında profesyonel kariyerine başlayan Uçanlar, 2002-2004 yılları arasında ABD’de Michigan Üniversitesinde MBA programını tamamladı. Bain&Company’de yönetim danışmanı olan ve özellikle FMCG, sağlık ve özel sermaye sektörlerinde uzmanlaşan başarılı yönetici, 2011 yılında Türkiye’ye döndükten sonra Mondelez International, Turkcell, Kantar Araştırma gibi kuruluşlarda üst düzey strateji ve pazarlama rollerinde görev aldı. 

2021 yılında ise Mey|Diageo ailesine katılan Bahar Uçanlar, burada birçok önemli projeye liderlik etti. Üstlendiği görevler ve gösterdiği başarı ile şirketin önemli yöneticilerinden biri olan Uçanlar, Mey|Diageo’nun ilk kadın genel müdürü olarak görevine devam edecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir