İstanbul’un Boğaz Manzaralı En Güzel 5 Mekanı

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2023

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen İstanbul, her yıl milyonlarca ziyaretçi ile renkleniyor. Uzun yıllardır İstanbul’da yaşayanlar olarak her ne kadar şehrin trafiğinden ve kalabalığından şikayetçi olsak da onu bırakıp başka bir yere gidemiyoruz. Çünkü kabul etmemiz gerekiyor ki bu şehir bizi, gerek tarihi dokusu gerekse göz alıcı silueti ile büyülüyor. Bu yazımızda sizlerle, sevgilinizle baş başa romantik bir akşam yemeği yiyebileceğiniz veya şehir dışından gelen arkadaşlarınızı manzara eşliğinde ağırlayabileceğiniz İstanbul’un boğaz manzaralı en güzel 5 mekanını paylaşacağız.

360İstanbul 

360İstanbul

Uluslararası alanda birçok ödüle sahip olan 360İstanbul, Beyoğlu’nun tarihi Mısır Apartmanı’nda yer alıyor. Restoran misafirlerine panoramik İstanbul manzarasıyla birlikte seçkin şarap ve bar menüsü, dünya ve Türk mutfağından lezzetli yemekler sunuyor. Yurtdışından DJ’ler konuk eden mekan, canlı show’ları ile hafta sonları kulübe dönüşüyor. Lezzeti, manzarayı ve eğlenceyi 360İstanbul’da bir arada bulabilirsiniz. 

Mutfak: Türk, Avrupa

Adres: İstiklal Cad. Mısır Apt. No: 163/8, Beyoğlu

Ruby

Ruby

Ortaköy’de 3 katlı bir yalıda misafirlerini ağırlayan Ruby hem bir gece kulübü hem de restoran. İsterseniz bahçede veya boğaz manzarasına sahip balkonda yemeğinizi yiyor, isterseniz alt kattaki kulüp kısmında sabahın ilk ışıklarına kadar dahs edebiliyorsunuz. Ruby menüsünde Akdeniz ve geleneksel Türk lezzetlerinin yanı sıra suşi çeşitleri de barındırıyor. Mekanın naneli kabak çorbası ve fırında pişmiş mücveri oldukça meşhur.

Mutfak: Türk, Akdeniz, Japon

Adres: Yıldız Mah. Ortaköy Salhanesi Sk. No: 5, Beşiktaş

Banyan Restaurant 

Banyan Restaurant

Şayet günün birinde yolunuz Banyan’a düşerse önce mekanın en ucundaki, denize sıfır barında oturun ve bir kokteyl için. Ardından ışıl ışıl köprüyü izleyebileceğiniz bir masaya geçin ve restaurantın özgün yemekleri arasından seçiminizi yapın. Banyan, Asya ve Thai baharatlarını harmanlayarak özel lezzetler yaratıyor ve bunları sıra dışı sunumlarla buluşturuyor.

Mutfak: Asya

Adres: Muallim Naci Cad. Salhane Sk. No: 3, Ortaköy (İskele yanı)

Villa Bosphorus

Villa Bosphorus

Beylerbeyi’nin uzun yıllardır en nezih mekanlarından biri olarak bilinen Villa Bosphorus, misafirlerini eşsiz bir boğaz manzarası ve tadına doyum olmayan lezzetleriyle karşılıyor. Evlilik teklifi ve doğum günü gibi özel etkinliklere sıklıkla ev sahipliği yapan mekanın özellikle deniz ürünlerine ve mezelerine bayılacaksınız! 

Adres: Beylerbeyi İskele Cad. No: 18/A, Üsküdar

Vogue Restaurant

Vogue Restaurant

Akaret’lerin en popüler mekanlarından biri olan Vogue’u, sadece yemekleri ve manzarası ile ele almak pek de doğru olmaz. Buraya girdiğiniz andan itibaren sizi modern ve şık bir ambiyans karşılıyor. Bu ambiyans bir de panoramik boğaz manzarasıyla birleşince ortaya muhteşem keyifli bir akşam çıkıyor. Başta Asya mutfağı olmak üzere dünya mutfağından birçok lezzet sunan Vogue, suşileriyle meşhur.  

Mutfak: Asya, Avrupa

Adres: Süleyman Seba Cad. A Blok. No: 92, K: 13, Beşiktaş (BJK Plaza)