İstanbul Kutu Oyunu Kafeleri | 2023 Bilgileri

İstanbul Kutu Oyunu Kafeleri | 2023 Bilgileri

Kutu oyunu sevenler için çoğu zaman beraber oyun oynayabilecek arkadaşlar bulmak zor olabiliyor. Ya da tüm oyuncular toplansa bile oyun oynayacak mekan bulmak kolay olmuyor. Neyse ki İstanbul’da kutu oyunu sevenleri o kadar çok ki; oyuncuların tanışabilecekleri, turnuvalar düzenleyebilecekleri ve beraber yeni oyunlar keşfedecekleri kafeler bulmak imkansız değil. İstanbul’un en kalabalık semtlerindeki kutu oyunu kafelerinden sizin için seçtiklerimize gelin beraber göz atalım…

İstanbul Kutu Oyun Mekanları | Board Game Kafeler

İstanbul Kutu Oyunu Kafeleri | 2023 Bilgileri
Fotoğraf: Suzy Hazelwood

İstanbul’daki oyunseverlerin buluşma noktalarını mercek altına aldık…  İşte İstanbul’un en çok bilinen kutu oyunu oynanabilecek kafeleri!

Goblin Oyun Kulübü 

İstanbul Kutu Oyunu Kafeleri | 2023 Bilgileri
Fotoğraf: @goblinoyunkulubu

Adres: Caferağa, Nailbey Sk. No:48/2, Kadıköy

Instagram: @goblinoyunkulubu

Kadıköy kutu oyun mekanları denince ilk akla gelen Goblin Oyun Kulübü’nde kutu oyunları ile ilgili ne ararsanız bulabilirsiniz! Çeşit çeşit board game’ler, aksesuarlar, sweatshirtler, kart kılıfları, magnetler… 

Satın alabileceğiniz ürünlerin yanı sıra Goblin’de keyifle kutu oyunları oyanayabilir, turnuvalara katılabilirsiniz. Kutu oyunlarını çok fazla bilmiyorsanız da Goblin’de düzenlenen öğrenme etkinliklerine katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Kadıköy Caferağa’da bulunan Goblin Oyun Kulübü’nü haftanın her günü 11.30-22.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. 

Kutu oyunlarını online mağazadan satın almak için Goblin Store’a tıklayın.

Pegasus Oyuncak

İstanbul Kutu Oyunu Kafeleri | 2023 Bilgileri
Fotoğraf: @pegasusoyuncak

 

Adres: Ihlamurdere Caddesi, Mısırlı Bahçe Sk. No:3/A, Beşiktaş

Instagram: @pegasusoyuncak

Beşiktaş’ta bulunan Pegasus Oyuncak, hem kutu oyunları satışı yapan bir mağaza, hem de düzenlediği ödüllü turnuvalarla oyunseverler için mükemmel bir buluşma noktası. Ayda bir düzenli yapılan standart ve modern Magic the Gathering turnuvalarının yanı sıra senede bir kez ülke çapında en başarılı oyuncuları Nationals yarışmasında karşı karşıya getiriyor. Üstelik haftalık yapılan FNM Draft ve FNM Modern turnuvaları da kutu oyunları oynamaktan keyif alanlar için eğlenceli bir aktivite olabilir. 

Pegasus Store’un geniş oyun seçenekleri ile dilediğiniz kutu oyununu satın alarak evinizde de rahatlıkla oynayabilirsiniz. 

Pegasus Store online mağaza için tıklayın.

Gizli Bahçe Game Zone 

İstanbul Kutu Oyunu Kafeleri | 2023 Bilgileri
Fotoğraf: Unsplash | Aksel Fristrup

Adres: Osmanağa, Serasker Cd. No:104 Kat:1, Kadıköy

Instagram: @gizlibahcegamezone

Pazar günlerini ‘Kutu Oyunları Günü’ olarak belirleyen Eskici Gizli Bahçe, saat 14.30-19.30 arasında kapılarını oyunseverlere açıyor. Rezervasyon ile gidilen kutu oyunları gününde, haftanın belirlenmiş oyununu oynamak ya da sabit oyun seçeneklerinden birini de tercih etmek mümkün. Dahası, dilerseniz kendi oyununuzu götürerek arkadaşlarınızla keyifli bir oyun günü geçirebilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Unsplash | Karthik Balakrishnan