İstanbul Karavan Festivali, 7-8-9 Ekim’de Kilyos’ta!

İstanbul Karavan Festivali, 7-8-9 Ekim’de Kilyos’ta!

Türkiye’de karavan turizmi alanında geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği ‘İstanbul Karavan Festivali’ organizasyonuyla ile bir ilke imza atan Doğada Yaşam Okulu, büyük ilgi gören festivalin ikincisini 7-8-9 Ekim tarihlerinde Kilyos’ta düzenliyor. Karavan kültürünü benimseyen ya da bu kültürün bir parçası olmak isteyenler, ‘İstanbul Karavan Festivali’nde bir araya geliyor. PlumeMag olarak medya sponsoru olduğumuz festivalle ilgili haberleri, web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İstanbul Karavan Festivali’nin ikincisinde; karavan ve doğal yaşam ile ilgili söyleşiler, spor aktiviteleri, çeşitli atölyeler ve workshop’lar gerçekleştirilecek. Festivalde katılımcılar, dilerlerse karavan konaklaması yapabilecekleri gibi günübirlik biletlerden alarak günlük ziyaretler de gerçekleştirebilecek.

Büyük İlgi Gören Festivalin İkincisi Yine Kilyos’ta!

İstanbul Karavan Festivali, 7-8-9 Ekim’de Kilyos’ta!

Gençlere ve çocuklara yönelik doğa eğitimleri veren ve bu alanda çeşitli aktiviteler düzenleyen Doğada Yaşam Okulu, tüm dünyada gittikçe popülerleşen karavan kültürünün Türkiye’de de yaygınlaşması için çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’de bir ilke imza atarak 2022 yılının mayıs ayında ‘Yaza Merhaba’ konsepti ile karavan festivali düzenleyen kurum, ilk festivalde 160 karavan ile birlikte yaklaşık 5 bin doğaseveri ağırlamıştı. Doğada Yaşam Okulu, İstanbul Karavan Festivali’nin ikincisini, bu kez ‘Yaza Veda’ konsepti ile 7-8-9 Ekim 2022 tarihlerinde Kilyos’ta düzenliyor.

Türkiye’nin dört bir yanından karavan tutkunlarının ilgi gösterdiği festivalde sınırlı sayıda karavan katılımı için yer ayrılmış durumda. Kendi karavanı ile etkinliğe katılmak isteyenlerin yalnızca istanbulkaravanfestivali.com adresinden bilet alarak alana giriş yapması gerekiyor. 

Ayrıca karavan yaşamını merak edenler ancak karavan sahibi olmayanlar için de festivalde karavan kiralama imkânı sunuluyor. Bunların dışında festival alanına günübirlik giriş olanağı da mevcut. 

İstanbul Karavan Festivali’ne Nasıl Giderim?

İstanbul Karavan Festivali’ne toplu taşıma ile ulaşım için Hacıosman metro durağından hareket eden ve Doğada Yaşam Okulu’na giden ücretsiz ring seferleri kullanabilirsiniz. 

İstanbul Karavan Festivali’nde Neler Var?

İstanbul Karavan Festivali, 7-8-9 Ekim’de Kilyos’ta!

İstanbul Karavan Festivali’nde ziyaretçiler, Türkiye’nin önde gelen karavan markalarının yanı sıra doğa ve kamp ekipmanlarına dair birçok seçeneği bir arada bulma imkanı yakalayacak. Ayrıca festival alanında gerçekleşecek söyleşiler, spor aktiviteleri, yarışmalar, atölyeler, eğitimler ve alanda düzenlenecek sahil partisi ile her yaştan doğasever, kendi ilgi alanına ait bir etkinlik bulabilecek. 

400 dönüm arazi üzerine kurulu olan ve konumu itibarıyla ulaşım kolaylığı sunan Doğada Yaşam Okulu, İstanbul Karavan Festivali’nin ikincisinde 200’e yakın karavan ve 7 bini aşkın ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor.

Etkinliğin destekçileri arasında yer alan Agus Karavan, Avis Caravan, Craftolia, D&R, Gratis, Honda Motosiklet, North Face, Orcamp, Turtle Tiny House ve daha birçok ünlü marka, katılımcılarla etkinlik alanında bir araya gelecek. Festival katılımcıları, tüm bu markaların yeniliklerini öğrenme, ürünlerini inceleme ve festivale özel sundukları hizmetlerden yararlanma şansı yakalayacak.

PlumeMag, İstanbul Karavan Festivali’nin Medya Sponsoru!

İstanbul Karavan Festivali, 7-8-9 Ekim’de Kilyos’ta!

Sürdürülebilir yaşam trendleri üzerine yayın yapan PlumeMag, farklı alanlardan doğaya duyarlı etkinliklere destek vermeye devam ediyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen ve doğal yaşamı merkezine alan İstanbul Karavan Festivali’nin medya sponsorları arasında PlumeMag de bulunuyor. Web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan; festival öncesi, sırası ve sonrasında etkinlikle ilgili haberleri takip edebilirsiniz.