İstanbul'un En İyi Kütüphaneleri

İKSV Festival Bülteni Açıklandı

Yılın merakla beklenen etkinlikleri, İKSV bünyesinde yeniden İstanbul’u canlandırmaya geliyor. Bu sene İstanbul Müzik Festivali, İstanbul Caz Festivali ve Gezgin Salon Festivali kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında elde edilen gelirin bir bölümü, İKSV’nin 2023 yılı bütçesinden ayırdığı, Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu’na aktarılacak. Gelin, 2023 İKSV etkinlikleri listesine göz atalım…

51. İstanbul Müzik Festivali

İKSV Festival Bülteni Açıklandı

Takvim ve Biletler İçin: Tıklayın!

İstanbul’un en köklü festivallerinden olan İstanbul Müzik Festivali, bu sene Borusan Holding’in sponsorluğunda Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak geliştirilen projelerle birlikte 51. kez sahne alacak. 1-17 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivale Türkiye’den ve dünyadan önemli isimler katılacak.

Konservatuvar öğrencilerinin ücretsiz olarak takip edebileceği festivalin bu seneki öne çıkan katılımcıları ise şu şekilde: 

Salzburg Mozarteum Orkestrası, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Hollanda Kraliyet Concertgebouw Oda Orkestrası, Münih Oda Orkestrası, Borusan Quartet gibi önemli topluluklar ve Anne-Sophie Mutter, Barbara Hannigan, Fazıl Say, Matthias Goerne, Arabella Steinbacher, Nicolas Altstaedt, Avi Avital

30. İstanbul Caz Festivali

İKSV Festival Bülteni Açıklandı

Takvim ve Biletler İçin: Tıklayın!

1994 yılından beri aralıksız şekilde devam eden İstanbul Caz Festivali, bu sene Garanti BBVA’nın sponsorluğunda 30 yaşına basıyor. 7-18 Temmuz arasında gerçekleştirilecek olan müzik ziyafetlerinde yerli ve yabancı tanınan isimlerden yeni sanatçılara kadar geniş bir katılımcı listesi bulunuyor.

Festival kapsamında sevilen Amerikan folk topluluklarından The Lumineers, Afro-pop’un önemli isimlerinden Fatoumata Diawara ve cazdan blues ve folka kadar uzanan güçlü vokaliyle Lizz Wright gibi isimler yer alacak. Bu senenin özel projesi ise başarılı Türk caz sanatçısı Okay Temiz ile Riff Cohen’i bir araya getiren Riff Cohen & Okay Temiz “The Ritual” olacak.

Öte yandan geçtiğimiz yılların sevilen etkinliklerinden +1’li Gece Gezmesi, Kadıköy sokaklarına yayılan caz havasını her sene olduğu gibi yeniden canlandıracak. 

+1 Sunar: Gezgin Salon Festivali

İKSV Festival Bülteni Açıklandı

Takvim ve Biletler İçin: Tıklayın!

Salon İKSV’nin bu sene Parkorman’a taşıdığı +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’nin ikincisi, 29-30 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek.

Geçtiğimiz yıl 20 bine yakın katılımcıyı ağırlayan etkinlik, bu sene de sevilen yabancı isimleri İstanbul’a getirecek.

Festivalin ilk gününde elektronik müziğin başarılı isimlerinden Satori, soul-funk’ın imparatoriçesi olarak adlandırılan L’Impératrice ve elektro-pop’a yeni bir soluk getiren Agar Agar, sahneden müzikseverlerle buluşacak. Ayrıca Türkiye’den Emir Taha ve Büyük Ev Ablukada da sevenleriyle buluşacak.