hande can ile evde tek basina

Hande Can ile Evde Tek Başına

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2023

Bu hafta ”Evde Tek Başına” köşemizin konuğu için aslında ”Yeni Evde Tek Başına” başlığını kullanmak daha doğru olabilir. Çünkü kendisi bu yazıyı bize gönderdiğinde yeni evine yerleşmeye çalışıyordu. Keyifli evinden köşeler paylaşan Hande, bu süreçte taşınmanın kendisinde yarattığı pozitif etkiler ve ev dekorasyona bakışını bizlerle paylaştı. İlham dolu karelerle sizi baş başa bırakıyoruz.

Hande Candan Kitaplık

Herkes pandemi süresince durup kendini dinlemeye zaman ayırırken, ben pandemi öncesi yaşadığım yoğun tempom yetmezmiş gibi, bu süreçte imkansızı başarıp taşınmaya karar verdim ve tuttuğum evi inşaata soktum. 

Herkesin oturduğu dönemde, zaman zaman uzaktan, zaman zaman sosyal mesafeyi koruyarak inşaatla birlikte zamana karşı yarışarak yasaklarla mücadele ettim diyebilirim.

Ama #evdekal’arak bırakın inşaatı, internet üzerinden tüm dekorasyon malzemelerini seçerek, evi dekore ettim. İnanın bana başlangıçta hiç kolay değildi ama sonra oturduğum yerden bir şeyleri ortaya çıkartmanın keyfine vardıkça bazı şeyleri sorgulamama başladım. Mesela ben ”control freak” bir insanım ve her şeyin hızlı, kusursuz ve hayal ettiğim gibi olması için kapı kapı dolaşıp kendimi çok hırpalardım.

Home Styling

Oturduğum yerden zor olanı başardıkça ne kadar gereksiz yere kendimizi hırpalıyormuşum diye düşündüm. Home styling’den ne kadar mutlu olduğumu gördükçe, styling’e yeni bir dal ekleyip, ev ve mekan stylingi’de yapmaya  karar  verdim. Malzemeler içinde başka bir hayal dünyasına girdim ve ruhum bundan çok beslendi. Bizi mutlu eden işleri şimdi yapmayacaksak, ne zaman yapacağız öyle değil mi? Bu süreç bize bunu öğretmedi mi? 

Hande Can Yüce EV

Evde sıcak köşeler yaratmak istedim ve iç mekan bitkilerine daha çok yer verdim. Bayram’da evden çıkamadığımız için şuan vazolarımı boş görüyorsunuz ama evden çıktığım ilk gün hepsiyle tek tek ilgileneceğim. 

IMG 8033

Doğa ile Başbaşa

Küçük de olsa yeşile, doğaya bakan bir balkonum var. Oradan ağaçlara bakmak, kuş cıvıltıları eşliğinde bitki çayımı yudumlak, uzun süredir hasretini çektiğim dinginliğin en büyük yardımcısı oluyorlar.

IMG 7274

Köpeğimle resmen aşk yaşıyoruz. Sürekli yanında olmamdan dolayı çok mutlu ama yeni normale dönmeye başladıkça en mutsuz varlıklardan biri olacak maalesef.