Green Up Meetings No. 2, Han Spaces Piyalepaşa’da Gerçekleşti!

Green Up Meetings No. 2: Yerel Kalkınırsa Değer Katlanır

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2023

”Yerel kalkınırsa değer katlanır” diyen Green Up Meetings’in ikincisi gerçekleşti!

Türkiye’nin sürdürülebilirlik odaklı öncü platformu ve topluluğu PlumeMag, “Yerel kalkınırsa değer katlanır” diyerek hayata geçirdiği Green Up Meetings’in ikincisini 13 Ocak 2023 tarihinde Han Spaces Piyalepaşa’da, 50’yi aşkın yeşil girişimci markanın katılımıyla gerçekleştirdi.

Green Up Meetings No. 2, Han Spaces Piyalepaşa’da Gerçekleşti!

Türkiye’de sürdürülebilirlik odaklı öncü platformlardan biri olan PlumeMag, daha iyi bir gelecek dürtüsüyle birbirleriyle sürdürülebilir fayda çemberinde iletişimde kalmak isteyen kişi, kurum ve kuruluşları bir araya getiriyor. Bu birliktelik noktasında öncelik ise yeşili düşünen Türk girişimciler için ayrıcalıklı bir network sağlamak olarak öne çıkıyor. 

Green Up Meetings No. 2, Han Spaces Piyalepaşa’da Gerçekleşti!
Fotoğraf: PlumeMag Genel Yayın Yönetmeni ve Kurucusu Bihter Ayyıldız

PlumeMag’in yeşil girişimcilere fayda sağlamak amacıyla başlattığı Green Up Meetings etkinlikleri, sponsor ve markaların sunduğu değerli destekler ile birlikte yeşili düşünenleri buluşturmayı amaçlıyor. Üç ayda bir düzenli olarak gerçekleştirilmesi hedeflenen etkinlikte katılımcı markalardan ücret alınmıyor.

İş Dünyasında İletişimin Önemi

Green Up Meetings No. 2, Han Spaces Piyalepaşa’da Gerçekleşti!
Fotoğraf: Gizem Burteçin, Bihter Ayyıldız

İkinci Green Up Meetings etkinliğinde açılış konuşmasını yapan PlumeMag Genel Yayın Yönetmeni Bihter Ayyıldız ve Han Spaces kurucusu Gizem Burteçin, iş dünyasında iletişim ekosisteminin önemini vurguladı.

Green Up Meetings No. 2, Han Spaces Piyalepaşa’da Gerçekleşti!
Fotoğraf: Utku Yılmaz, Bedia Akiş Gökmeral, Ümit A. Ispalar, Yağmur Çaoban

Etkinliğin “Sürdürülebilir Marka Satış Kanalları ve Lojistik” başlıklı oturumunda ise çeşitli markalar, Sosyal Girişimci ve İçerik Üreticisi Utku Yılmaz’ın moderatörlüğünde girişimcilerin satış kanalları ve operasyon tarafında takıldığı engeller ve çözüm önerileri ile alakalı paylaşımda bulundu. Oturumda Local Makers Kurucusu Yağmur Çoban, Bidahadükkan Kurucusu Bedia Akiş Gökmeral ve EcomMovers kurucusu Ümit A. Ispalar, konu hakkında değerli görüşlerini paylaştı.

“Yerel Kalkınırsa Değer Katlanır”

Green Up Meetings No. 2, Han Spaces Piyalepaşa’da Gerçekleşti!
Fotoğraf: Merve Türkdoğan, Aslı Kurtuluş

“Sürdürülebilir İletişimde İçeriğin Önemi” konulu panelde, S360 Strateji Performans Lideri ve Ortağı Aslı Kurtuluş moderatörlüğünde ve Garanti BBVA Sürdürülebilir İçerik Pazarlaması ve Sosyal Medya Kıdemli Yönetmeni Merve Türkdoğan’ın katılımıyla sürdürülebilir iletişim kanallarının yönetiminden ziyade, faydalı ve anlamlı içeriğin ortaya koyulmasının altı çizildi.

Green Up Meetings No. 2, Han Spaces Piyalepaşa’da Gerçekleşti!
Fotoğraf: Necla Zarakol, Neriman Kalyoncuoğlu

“Yerel kalkınırsa değer katlanır” mottosuyla hayata geçen Green Up Meetings’in üçüncü oturumunda ise Zarakol İletişim Kurucusu Necla Zarakol ve Anadolu Efes Sürdürülebilirlik Müdürü Neriman Kalyoncuoğlu, “Geleceğe Artı Değer” sloganıyla değer iletişimi ile fayda sağlayan ve ihtiyaç karşılayan projelerin nasıl hayata geçtiğini örneklerle anlattı.

Güçlü Markalar Yaratmak ve Girişimcilik

Green Up Meetings No. 2, Han Spaces Piyalepaşa’da Gerçekleşti!
Fotoğraf: Göksemin Gökalp Özdemir, Bihter Ayyıldız

“Dijitalin Kitabı mı Olur?” kitabının yazarı Göksemin Gökalp Özdemir ve PlumeMag Genel Yayın Yönetmeni Bihter Ayyıldız’ın katılımıyla gerçekleştirilen son oturumda, güçlü markalar yaratmak ve girişimcilik üzerine konuşuldu. Göksemin Gökalp Özdemir, girişimciliğin yolda şekillenen ve kendine has dinamiklere sahip bir yapı olduğunun altını çizdi. Bihter Ayyıldız ise girişimcilerin yapıcı rekabeti benimseyerek kolektif hareket prensibiyle güçlerini dengeli bir şekilde kullanmaları gerektiğini belirtti. Ayrıca panelde Green Up Meetings’in girişimcilerin kişisel olarak aşamadıkları engelleri birlikte aşmak amacıyla kurulduğu vurgulandı.

“İnsan İnsanın Zehrini Alır”

Green Up Meetings No. 2, Han Spaces Piyalepaşa’da Gerçekleşti!

Toplumsal bilincin sorunların çözülmesindeki önemine parmak basan Bihter Ayyıldız, kapanış konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Toplumsal hatta küresel meselelerin her zaman insan odaklı ele alınması gerektiği görüşündeyiz. ’İnsan insanın zehrini alır.’ sözünü kendimize bir fener olarak kabul ediyor ve yolumuza insanlığı değil, insanı odağımızda tutarak devam ediyoruz. Bu sebeple rakamlar, büyük projeler önceliğimiz değil. İnsan insana, el ele sevgi ile hep beraber ve eşit olanaklarla yaşamanın, gelecek nesillerin ve doğanın yükünü hafifletmenin yollarını arıyoruz. İyi bir gelecek için bize ne teknoloji ne de inovasyon gerekiyor. Bütün ilham ve çözüm kendi özümüze, kendi toprağımıza dönmek. Voltaire’in Candide eserindeki ‘Bahçemizi ekmek gerek’ sözünden aldığımız ilhamla ‘Yerel Kalkınırsa Değer Katlanır’ diyerek, Türkiye’nin yeşil düşünen ve üreten girişimci markalarına alan açmak için Green Up Meetings’i hayata geçirdik. İlkini Kasım 2022’de yedi markanın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz network etkinliğimizin ikincisine 50’den fazla markanın katılımı bizi çok mutlu etti. Ortak fayda, yıkıcı değil yapıcı rekabet ve kolektif hareket odaklı olarak büyüyen topluluğumuz, en büyük kazancımız. Bu yolculukta bizimle olduğunuz için PlumeMag ekibi ve şahsım adına hepinize gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.”