glami moda arama

Görsel ile Moda Ara: GLAMI.com.tr

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023

Sosyal medyada ya da gerçek hayatta beğenilen kıyafet, ayakkabı ya da aksesuarı bulmak için yalnızca fotoğrafını GLAMI’ye yüklemek yetiyor.

Avrupa’nın en büyük moda arama motoru GLAMI, görsel ile moda ürünlerini arama sürecini Türkiye’de başlattı. Artık kullanıcılar internet üzerinde ya da fiziksel hayatta beğendikleri kıyafet, ayakkabı ya da aksesuar fotoğrafını mobil cihazlarından GLAMI.com.tr’ye giderek aratabilecek. Bu sayede kullanıcılar beğendikleri moda ürününün fiyatını ve alternatiflerini onlarca site ve binlerce marka içinde kolaylıkla bulabilecek.

Özellikle genç tüketiciler arasında çok fazla talep edilen bu özelliğin kısa sürede Türkiye’de sevildiğini dile getiren GLAMI Türkiye İletişim ve Marka Müdürü Melike Huska, “Yeni teknolojilere çok hızlı adapte olan bir ülke olarak görsel ile arama özelliğini çok sevdik. Akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden kullanılabilen bu özellik ile tüketiciler, hem dijital hem de fiziksel dünyada karşılarına çıkan ürünleri kolaylıkla bulup satın alabiliyor, alternatifleriyle karşılaştırabiliyor” dedi.

Yeni nesil görsel aramayı alışveriş deneyiminde görmek istiyor

Özellikle dijitale doğan Z kuşağı ve Y kuşağı, sosyal medyada ya da vitrinlerde gördükleri ürünlerin görsellerini alışveriş yolculuklarının bir parçası haline getirmek istiyor. Yapılan araştırma, dijitale doğan kuşağın yüzde 62’si için görsel aramanın çok önemli olduğunu gösteriyor. Ayrıca yüzde 80’i hareket halindeyken aradıkları ürünleri mobil cihazlar üzerinden bulduğunu belirtiyor.

Türkiye’deki 5 binin üzerinde kullanıcının görüşlerinin yer aldığı GLAMI araştırmasına göre, moda alışverişini internet üzerinde yapan kullanıcılar, alışveriş deneyimi sırasında görsel aramayı talep ediyor. Katılımcıların yüzde 67’sinden fazlası görsel aramanın en önemli deneyimlerden biri olduğunu düşünüyor.

GLAMI Türkiye hakkında

2013 yılında Çekya’da kurulan GLAMI bir moda arama motorudur. Yüzlerce farklı marka ve ünlü alışveriş siteleri ile milyonlarca müşteriyi tek bir çatı altında buluşturan GLAMI, kullanıcıların beğenisine sunduğu akıllı ürün sınıflandırması ve kişiselleştirilmiş moda seçimi sayesinde moda keşfi ve alışverişini önemli ölçüde kolaylaştırıyor.

Türkiye’nin de dahil olduğu Çekya, Slovakya, Macaristan, Romanya, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Yunanistan, Hırvatistan, Slovenya, Bulgaristan, Ukrayna, Brezilya ve Rusya ile 16 ülkede faaliyet gösteren GLAMI, dünya çapında 4000’den fazla mağazayla işbirliği yapıyor. Tüm ülkelerde toplamda 7 milyon kişi tarafından sosyal medyada takip edilen GLAMI’nin aylık toplam ziyaretçisi sayısı ise 45 milyonun üzerinde. Daha fazla bilgi için www.glami.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca tüm sürdürülebilir moda ürünlerini bir araya getiren www.glami.eco daha yaşanabilir bir dünya için kapılarını tüketicilere açtı.