evde tonik tarifi

Evde Yapabileceğiniz Doğal Tonik Tarifi

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020

Herkese merhaba!

Şu günlerde her yazımda sizlerle buluştuğumda, herkesin sağlıklı olmasını umut ediyorum. Malumunuz hepimiz evlerimize kapandık, iç dünyamıza döndük.. Bilinçaltımızın topladığı tüm kaygılarımız da maalesef yüzünü gösteriyor. Bu da hem ruhsal, hem fiziksel olarak etkiler ortaya çıkarıyor. Bu yazımda sizlere, son birkaç gündür kendi cildimde ve iletişimde olduğum yakın çevremde ortaya çıkan bir cilt problemiyle ilgili yardımcı olmaya çalışacağım.

Stres Sivilceleri

Stres Sivilceleri

Maalesef birçoğumuzda uzun zamandır ortaya çıkmayan stres sivilceleri bu günlerde baş belamız oldu. Dışarıyla iletişimi kopardığımız için de ekstra bir ürün alamıyoruz. Geriye mutfaktaki mucizeyi keşfetmek kalıyor. Size sadece 2 malzemeyle birkaç gün içerisinde cildinizi yatıştıracak bir tonik tarifi vereceğim.

  • 1 Su Bardağı Sirke
  • 1 Tatlı Kaşığı Karbonat

Mücize tonik

Bu iki mucizevi malzemeyi karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz bu suyla sabah akşam bir pamuk yardımıyla cildimizi siliyoruz. Cildinizde küçük küçük soyulmalar meydana gelirse korkmayın. Ölü derileriniz bu şekilde atılıp, cildiniz yenilecektir. 3 günlük uygulamanın ardından farkı hissetmeye başlayacaksınız. 1 hafta düzenli uygulamanın sonunda ise sivilceleriniz tümüyle yatışmış olacaklar. Şikayetiniz geçtiğindeyse bu toniğe biraz ara vermelisiniz.

Umarım hepimiz bu süreci kolaylıkla atlatırız..
Herkese sağlık dolu günler dilerim!

Gizem Akyıldız