kedi kumu önerileri

En İyi 10 Kedi Kumu

Uysal yapıları ve ev yaşamına kolaylıkla alışmaları sayesinde kediler, en çok tercih edilen evcil hayvanlar arasında yer alıyor. Köpeklerin aksine ihtiyaçları için dışarıya çıkmak zorunda olmayan kediler, boşaltım için genetik miraslarından gelen toprak ve kum kullanımına ihtiyaç duyuyor. Bu sebeple kediniz için en uygun kedi kumunu bulmak büyük önem taşıyor. Biz de sizin için en iyi kedi kumu önerilerimizle karşınızdayız!

Kedi Kumu Önerileri

Boşaltım, kediler için oldukça önemli bir eylem. Bu sebeple kedi kumu seçerken en dikkat etmeniz gereken şey, kedinizin rahat etmesi olmalıdır. Ayrıca belirtmemiz gerekir ki en ucuz kedi kumu kesinlikle en iyi tercih olduğu anlamına gelmez. Marka ve ürünler, birbiri arasında büyük farklılıklar gösterdiği gibi kedi kumunun yanlış tercih edilmesi, minik dostunuzun stresinin artmasına veya çeşitli hastalıklar kapmasına neden olabilir. 

Kedi kumları, genellikle koku, topaklanma ve tozlanması bakımından birbirinden ayrılır. Topaklanan kedi kumları, kolay temizlik sağlarken amonyak kokusunu engelleyen kedi kumları ise evinizdeki kötü kokuları uzaklaştırır. Sizin için hazırladığımız listede kedi kumlarını özellikleri ve türleri bakımından birbirinden ayırdık. Bu şekilde ihtiyacınıza uygun bir şekilde seçim yapabilirsiniz.

Ever Clean Çiçek Kokulu Kum

kedi kumu önerileri

Kum Türü: Kil

Özellikleri: Patiyle yayılan koku teknolojisi, aktif karbon, kokulu

Doğal kedi kumu arayanlar için iyi bir alternatif olan Ever Clean Çiçek Kokulu Kum, özellikle kötü kokuları başarılı bir şekilde maskeleyen çiçek kokulu yapısıyla öne çıkıyor. Kilden oluşan yapısı, ufalanmanın azaltılmasına ve hızlı topaklanmaya yardımcı oluyor. Bu sayede kedi kumunun temizliği oldukça kolay hale geliyor. 

Aktif karbon teknolojisi ise çiçek kokusu yaymasının yanı sıra kötü kokuları da hapsediyor. Ayrıca pati üzerinden koku yayımı teknolojisi, yalnızca kum kabının değil aynı zamanda bulunduğu bölgenin de güzel kokmasına yardımcı oluyor.

Proline Extra Bentonit Kum

kedi kumu önerileri

Kum Türü: Bentonit

Özellikleri: Hızlı topaklanma, minimum tozlaşma, kokulu

Evcil hayvan bakımı için en çok tercih edilen markalardan biri olan Proline tarafından üretilen Extra Bentonit Kum, ince taneli bentonit yapısıyla birlikte hızlı topaklanma sağlıyor. Öte yandan ferahlatıcı koku içeren esansı, aktif olarak maskelemeye yardımcı oluyor. Kedi sahiplerinin karşı karşıya kaldığı en büyük sorunlardan biri olan tozlaşmaya karşı özel olarak elenen ve minimum toz miktarıyla sunulan ürün, %100 doğal maddelerden oluşmasıyla dikkat çekiyor.

Biokat’s Pelet Kum

kedi kumu önerileri

Kum Türü: Pelet

Özellikleri: Minimum tozlaşma, yüksek emicilik, koku emilimi

Koku yapmayan kedi kumu türleri arasında malzeme yapısı bakımından tercih edilen bir diğer tür de pelet. Tamamıyla doğal olan bu ürün, toz veya tanecikli kumlara kıyasla yapışma ve tozlaşma bakımından büyük avantaj sağlıyor. Biokat’s tarafından geliştirilen pelet kum ise koku emilimine yardımcı olduğu gibi %500’e kadar emicilik sunuyor. %100 biyo-bozunur olan kum, bu yönüyle çevre kirliliğini engelliyor. 

Proline Bebek Pudrası Kokulu Bentonit Kum

kedi kumu önerileri

Kum Türü: Bentonit

Özellikleri: İnce taneli, kokulu, minimum tozlaşma

Kedi kumu kabı ve çevresindeki tozlaşmadan rahatsızsanız sizin için oldukça ideal bir ürün önerimiz var. %100 doğal malzemelerden üretilen Proline Bebek Pudrası Kokulu Bentonit Kum, kedinizin herhangi bir hastalığa yakalanmasını önlüyor. Üstün eleme teknolojisiyle birlikte minimum tozlaşma vadeden ürün, emicilik özelliği ile hızlı topaklanma ve kolay temizlik sunuyor. Kumun içerisine eklenen bebek pudrası kokusu ise oluşan kötü kokuları maskeliyor.

Magicsand Cat Litter Bentonit Kum

kedi kumu önerileri

Kum Türü: Bentonit

Özellikleri:  Aktif karbon, minimum tozlaşma, hızlı topaklanma

Magicsand markası tarafından üretilen aktif karbonlu kedi kumu, tamamen doğal bentonitten oluşuyor. Sıvıyı hızlı bir şekilde içine çekerek topaklaşan kum, temizlik kolaylığı sağladığı gibi kedinizi hasta edebilecek bakteri oluşumunu engelliyor. Aktif karbon destekli koku önleyici teknolojisi ise kötü kokuların yalnızca maskelenmesini değil aynı zamanda kum içerisine hapsedilmesine yardımcı oluyor. Ürün, aynı zamanda minimum tozlaşma ile kum kabı ve çevresinin temiz kalmasını sağlıyor.

Van Cat G225 Aktif Karbonlu Kum

kedi kumu önerileri

Kum Türü: Bentonit

Özellikleri: Aktif karbon, kokusuz, %99 oranında daha az tozlaşma, hızlı topaklanma

En iyi kedi kumları listemizde aktif karbonlu yapısıyla öne çıkan bir diğer ürün de Van Cat G225 Kum. Vegan olarak üretilen ürün, kalından inceye doğru dağılan özelliği sayesinde patilere yapışmayı engelliyor. Koku içermemesi ise hassas kedilerin daha rahat bir şekilde ihtiyaçlarını gidermesine yardımcı oluyor. 

Pisipisi İnce Taneli Bentonit Kum

kedi kumu önerileri

Kum Türü: İnce taneli bentonit

Özellikleri: Hızlı topaklanma, koku seçenekleri

Uygun fiyatlı kedi kumu önerisi arayanlar için oldukça iyi bir ürün olan Pisipisi İnce Taneli Bentonit Kum, %100 doğal bentonitten yapılması sayesinde anti alerjik yapısıyla öne çıkıyor. %100 oranında tozlaşma karşıtı formülle üretilen ürün, sıvı temasında hızlı bir şekilde topaklanıyor. Tozlaşmanın engellenmesi ise kedinizin toz yutması durumunda karşılaşabileceğiniz hastalıklara karşı koruma sağlıyor.

Bio PetActive Always Fresh Topaklanan Aktif Karbonlu Kum

en iyi 10 kedi kumu

Kum Türü: Doğal bentonit

Özellikleri: Yüksek su tutma kapasitesi, süper topaklanma, çevre dostu, %99,5 tozdan arındırılmış

Topaklanan kedi kumu için sıklıkla bentonit kullanılıyor. Bio PetActive markası tarafından üretilen bu ürün ise çevreye zararsız ve doğal olarak üretilen bentoinit ile birlikte kedi bakımını çevreci hale getiriyor. %99,5 oranında tozdan arındırılan kum, yüksek sıvı tutma ve hızlı topaklaşma kabiliyetiyle birlikte kum kabının sürekli olarak temiz kalmasına yardımcı oluyor. Altı litrelik paketlerde sunulan kedi kumu, uygun fiyatlı bir tercih olması ve uzun kullanım vadetmesi sayesinde öne çıkan bir fiyat performans ürünü.

Ever Clean Multi Kristal Topaklanan Kum

en iyi 10 kedi kumu

Kum Türü: Doğal bentonit

Özellikleri: Yüksek su tutma kapasitesi, maksimum koku giderme, düşük toz, hipoalerjenik

Hassas kediler için özel olarak tasarlanan Ever Clean Multi Kristal Topaklanan Kum, hipoalerjenik yapısıyla dikkat çekiyor. İçerisinde barındırdığı özel çoklu kristaller ile koku emilimini sıradan kumlara kıyasla iki kat arttıran ürün, sıvıların da hızlı bir şekilde topaklaşmasına yardımcı oluyor. Ayrıca aktif karbon içermesi bakımından kokuları yalnızca maskelemiyor aynı zamanda içerisinde hapsediyor. Doğal bentonitten üretilmesi ise çevreci bir tercih olmasını sağlıyor.

Dr. Sacchi Silica Kum

kedi kumu önerileri

Kum Türü: Silika

Özellikleri: Şeffaf tanecikler, yüksek sıvı ve koku emilimi

Bazı kediler bentonit veya pelet ham maddesinden hoşlanmayabilir. Eğer minik dostunuz için durum böyleyse en iyi kedi kumu önerileri listemizi sizin için iyi bir alternatif olabilecek bir ürünle tamamlıyoruz. Dr. Sacchi tarafından üretilen silika kedi kumu, şeffaf tanecikli yapısıyla birlikte kum kabının bulunduğu konumda herhangi bir pis görüntü veya tozlaşmayı engelliyor. Koku ve sıvıya karşı yüksek emicilik sağlayan teknoloji ise temizlik işlemini kolaylaştırıyor. Bu sayede 3.2 litre hacimdeki kum, bir ay boyunca rahatlıkla kullanılabiliyor.