Dünyanın En İlginç Otelleri

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2022

Standart otellerin rutinlerinden sıkıldınız mı? Seyahatlerinde konakladıkları yerlerin hem benzersiz hem de heyecan verici olmasını isteyenler ve yeni yerler keşfetmekten hoşlananlar bu yazı size! Vinçten tutun da sadece robotların işlettiği mekanlara kadar birbirinden ilginç deneyimler sunan 5 otele göz atabilirsiniz. 

TreeHotel, İsveç

TreeHotel, İsveç
Fotoğraf: www.treehotel.se

 

İsveç’in Harads bölgesinde yer alan TreeHotel, dünyanın en büyük ve en lüks ağaç evlerini barındırıyor. Çevreye dost bir anlayış ile hazırlanan odalar yerden yaklaşık olarak 6 metre yükseklikte bulunuyor. Odalar isteğe bağlı olarak arkasında hiçbir atık bırakmadan taşınabiliyor. Oda tasarımının amacı ise muhteşem bir ormanın içinde insan ve doğa arasındaki sınırları kaldırmak. 

Henn na Hotel, Japonya

Henn na Hotel, Japonya
Fotoğraf: www.h-n-h.jp

 

Baştan sona bütün işlemlerinizi yapay zeka ve robotlar ile yaptığınız otel, ziyaretçilerine adeta geleceği bugüne taşıyan fütüristik bir konsept sunuyor. Tokyo’da bulunan otelde kayıt aşamasından bavulların odaya taşınmasına kadar bütün hizmetler robotlar tarafından gerçekleştiriliyor. Elbette böyle yüksek teknoloji ile tasarlanan bir otelde anahtar veya oda kartı da kullanılmamış. Bunların yerine yüz tanıma sistemi ile odalara giriş yapılıyor. 

Pioneertown Motel, ABD

Pioneertown Motel, ABD
Fotoğraf: pioneertown-motel.com

 

Western kültürünü deneyimlemek ve keyfini çıkarmak için harika bir yer olan Pioneertown Motel, 1940’ların sonu ve 1950’lilerin başında birçok dizi ve filmin de mekanı oldu. Vahşi Batı’da bir kasaba olarak tasarlanan motelde klasik bir salon, dükkanlar, hapishane ve dükkanların önünde at bağlama alanları bulunuyor. 

Hotel Costa Verde, Kosta Rika

Hotel Costa Verde, Kosta Rika
Fotoğraf: costaverde.com

 

Otelin kurucusu Allan Templeton eski uçakları restore edip benzersiz otel odalarına dönüştürmüş. Geri dönüşüme yepyeni bir boyut getiren Templeton, ziyaretçilerine uçaktan oluşan bir odada eşsiz bir okyanus ve orman manzarası sunuyor. Otelin bir başka ilgi çekici özelliği ise sloganında da “Still More Monkeys Than People” sözü ile yer alan maymunlar. Çok sayıda maymunun bulunduğu bir bölgede yer alan otel sık sık maymunlar tarafından da ziyaret ediliyor.

The Faralda Crane Hotel, Hollanda

The Faralda Crane Hotel, Hollanda
Fotoğraf: faralda.com

 

Eski bir vincin yoğun yenileme çalışmalarının ardından 2014 yılında lüks bir otele dönüştürülmesi ile ortaya çıkan The Faralda Crane Hotel, rıhtımın 50 metre üzerindeki odaları ile ziyaretçilerine hayat boyu hatırlayacakları bir deneyim sunuyor. Otel, Amsterdam’ın panoramik manzarasının yanında macera severler için bungee jumping tesisatını da barındırıyor.