Doğaya Açılan Kapı: MounTRain Outdoor Club

Doğaya Açılan Kapı: MounTRain Outdoor Club

Güncelleme Tarihi: 2 Ekim 2021

Pandemi dönemi, içimizdeki doğa özlemini arttırdı. Bu zaman diliminde de gözde aktiviteler kamp tatilleri ve doğa sporları oldu. Kamp için yer aramak ve uygun mekanları değerlendirmek ise kampçıların yaşadığı sıkıntılar arasında. MounTRain Outdoor Club ise yerleşik düzende kurulu ilk doğa sporları ve etkinlikleri merkezi olarak bu soruna bir çözüm getiriyor. Aynı zamanda kampçılık eğitimi de veren kulüp, artık doğaseverlerin buluşma noktası haline geliyor.

Bolu Aladağlar’da bulunan MounTRain Outdoor Club, açık havada oluşturduğu aktivite tesisiyle ilk olma özelliğine sahip. 1400 metrenin üzerindeki rakımı ve 300 dönümlük geniş arazisiyle yeşilin her tonunu içerisinde barındırıyor.  Sarıçam ormanlarının arasına gizlenmiş kulüp, doğanın göbeğinde ziyaretçilerine derin bir nefes alma imkanı sunuyor. 

Çadır ve Karavan Tatili Bir Arada

Mountrain outdoor club

MounTRain Outdoor Club, çadır kampı ve karavan kampı olarak bulundurduğu imkanlarla ziyaretçilerine büyük kolaylık sağlıyor. Kış şartları için de uygun olan çadır kampları, özel zemini ve ısıtmalı çadırlarıyla doğanın içerisinde bir konfor alanı yaratıyor. Karavan kampında ise her karavanın kendine ait su ve elektrik sistemi mevcut. Kamp alanının içerisinde yer alan küçük market ve restoran imkanı ise tüm gün doğaseverlerin hizmetinde. 

Mekanın doğanın içerisinde yarattığı alanda ziyaretçilerine sunduğu aktiviteler de oldukça fazla. Aladağlar’da dağ bisikleti, doğa yürüyüşü, kano, çeşitli doğa oyunları ve off-road etkinlikleri, kampseverleri maceraya da sürüklüyor. Burada herkesin kendisine uygun bir aktivite bulması da mümkün. Bireysel kampların yanı sıra özel gruplar için de kamp aktiviteleri düzenlenebiliyor. Macera kampları ve doğanın şifasını keşfetmek için gelenlere hizmet veren wellness kampları bunlardan yalnızca birkaçı. 

Kampçılık Eğitimi Başlıyor

Mountrain outdoor club kampı

Doğada yaşam imkanının yanında kamp eğitimleri de MounTRain Outdoor Club bünyesinde veriliyor. Doğa sporlarıyla ilgilenen ziyaretçilere yönelik MounTRain eğitmenleri tarafından hazırlanan eğitimler, 14 Haziran’dan itibaren başladı. Eğitim programı; “Temel Kampçılık Eğitimi”, “İlerici Kampçılık Eğitimi ve “Hayatı İdame Eğitimi” olmak üzere üç başlıktan oluşuyor. 

Temel kampçılık eğitiminde ilk kez kamp yapacak kişilere ekipmanların tanıtılması, kamp becerilerini kazanma çalışmalarının yapılması yer alıyor. İleri kampçılık eğitiminde ise temel kampçılık bilgisi olan kişilerin doğa içerisindeki becerilerinin artırılması, teknik bilgilerini ve donanımlarını geliştirmeleri amaçlanıyor. Hayatı idame eğitiminde doğanın zor koşullarıyla karşı karşıya kalınacak zamanlarda hayatta kalma becerisi oluşturulmak isteniyor. İlk iki eğitimin süresi 2 gece 3 gün olarak belirtilirken, Hayatı İdame Eğitimi 3 gece 4 gün olarak belirlenmiş. 

2000 yılında kurulan MounTRain, Türkiye’de yarattığı ve sürekli geliştirdiği tesisiyle bu alanının öncüsü olmayı başarıyor. Bolu Aladağlar’ın eşsiz güzellikleri MounTRain Outdoor Club ile birleşerek ziyaretçilerine kapılarını açmış durumda. Bugüne kadar yaptıkları çalışmalarıyla uzman ekip 40.000’e yakın katılımcıya hizmet vermiş ve yeni katılımcıları için de oldukça heyecanlı. 

Not: Uzman ekibi ve eğitmenlerin eşliğinde doğayla buluşmak isteyenler www.mountrain.com adresinden bu deneyime dahil olabilirler.