Depremden Etkilenen Öğrenciler İçin Burs İmkanları ⏐Mart 2023

Depremden Etkilenen Öğrenciler İçin Burs İmkanları | Mart 2023

Depremden etkilenen birçok öğrencinin eğitim ihtiyaçlarının karşılanması ve yaraların biraz da olsa sarılması için vakıflar ve sivil toplum kuruluşları burs programlarına başladı. Burs başvurularını kaçırmış ya da başvurduğunuz burs programından geri dönüş alamamışsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz. Depremden etkilenen öğrencilerimiz için mart ayında başvuru süresi hala devam eden bursları listeledik… 

KAHEV Afet Fonu

Depremden Etkilenen Öğrenciler İçin Burs İmkanları ⏐Mart 2023

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfının Afet Fonu Depremzede Burs Desteği; depremden etkilenen üniversite öğrencilerine, 2023-2024 eğitim yılının sonuna kadar burs imkanı sunuyor. Başvurular kahevburs.com üzerinden, 24 Mart 2023 tarihine kadar yapılabilecek. 

Başvuru şartları ve ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Tabip Odası Depremden Etkilenen Tıp Öğrencileri Destek Bursu

Depremden Etkilenen Öğrenciler İçin Burs İmkanları ⏐Mart 2023

İstanbul Tabip Odasının depremden etkilenen tıp öğrencileri için başlattığı burs programı, İstanbul’da devlet üniversitelerindeki tıp fakültesinde öğrenim gören depremzede öğrenciler için 31 Mart 2023 tarihine kadar başvuru kabul ediyor. 

Başvuru için gerekli belgeler ve evrakların teslim edileceği adresle ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

TED Afet Bursu 

Depremden Etkilenen Öğrenciler İçin Burs İmkanları ⏐Mart 2023

Türk Eğitim Derneğinin “Afet Geleceğimizi Yıkmasın” kampanyası kapsamında oluşturduğu afet bursu programı, deprem nedeniyle ebeveynlerini kaybeden öğrencilerin eğitim hayatına destek olmak için hazırlandı. Depremin etkilerini öğrencilerin geleceğine taşımamak için oluşturulan burs kapsamında; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören ve ebeveynini kaybetmiş öğrencilere, nakdi burs, psikososyal ve akademik destek verilecek. 

Afet bursu başvuru formu ve başvuru kriterleri hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

İKSV Deprem Bölgesi Müzik Öğrencileri ve Öğretmenleri İçin Enstrüman Destek Fonu

Depremden Etkilenen Öğrenciler İçin Burs İmkanları ⏐Mart 2023
Fotoğraf: Unsplash | Joel Wyncott

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, doremusic, Pozitif Müzik ve Zuhal Müzik iş birliği ile deprem dolayısıyla enstrümanı hasar gören veya kaybolan müzik öğrencileri ve eğitmenlerine özel burs programı başlatıldı. Deprem bölgesinde güzel sanatlar liselerinde öğrenim gören veya eğitmen olan, deprem sonrası, bölgedeki başka okullara nakil olan öğrenci ve öğretmenler, 30 Mayıs 2023 tarihine kadar Enstrüman Destek Fonu’na başvurabilecek. 

Enstrüman Destek Fonu başvuru koşulları ve belgeleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayın. 

Entrüman Destek Fonu Başvuru Formu’na buradan ulaşabilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Unsplash | Hannah Busing