heidi evinize misafir geliyor Plume Magazin

Çocuklarla Evde Yapılabilecek Sanat Aktiviteleri

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2021

Evde kaldığımız bu günlerde, çocuklarımın daha kaliteli zaman geçirebilmeleri büyük önem taşıyor. Çeşitli oyunlar, yaşlarına uygun kitapların yanı sıra online olarak katılabilecekleri sanat aktiviteleri de çocukların günlerine renk ve neşe katacaktır. Sizin için derlediğimiz birkaç sanat aktivitesi fikrini paylaşıyoruz.

Heidi ve Kırmızı Başlıklı Kız Evinize Misafir Geliyor

Eti Çocuk Tiyatrosu her hafta iki farklı tiyatro oyunu ile çocuklarla Eti’nin Youtube kanalında yayınlıyor. Bu haftanın oyunları ‘’Kırmızı Başlıklı Kız’’ ve ‘’Heidi’’. Önümüzdeki haftalarda ise sırada‘’Alice Harikalar Diyarında, ‘’Çizmeli Kedi’’ ve ‘’Kral Çıplak’’ gibi oyunlar çocukları bekliyor. Kral Çıplak, Çizmeli Kedi, Pinokyo ve Alice Harikalar Diyarında oyunlarını da minik izleyicilerine sunacak.

Heidi

Kırmızı Başlıklı Kız

Evlerden Doğan Gökkuşakları

İstanbul Modern Müzesi, çocukları, Sarkis’in ‘’Gökkuşak’’ adlı eserinden yola çıkarak kendi eserlerini yapmaya çağırıyor. Çocukların, yağmurdan sonra güneşi aynı zamanda umudu simgeleyen gökkuşağı resimlerin fotoğrafları ardından müzenin sosyal medya hesaplarında ve internet sitesinde yayınlanacak.
Çocuğunuzun eseri de dünyanın ve Türkiye’nin birçok sanatçısının eserlerinin yer aldığı bir platformda yer almış olacak.

Kanape Konforunda Müze Gezisi

Türkiye’nin yaşlı genç her kesimine hitap eden ve ilk olma özelliğine sahip oyuncak müzesinde Orta Çağ’dan günümüze birçok dönemin oyuncakların bir arada görülebileceği çok eğlenceli bir müze.
https://istanbuloyuncakmuzesi.com/pages/360-tur