BMW ile Yerel Lezzet Duraklarının Keşfi Başlıyor!

BMW ile Yerel Lezzet Duraklarının Keşfi Başlıyor!

Türkiye distribütörlüğünü Borusan Otomotiv’in yaptığı BMW, lezzet keşfi yolculuğuna ülkenin en saygın şefleriyle çıkıyor. Ali Ronay, Maksut Aşkar ve Şemsa Denizsel mutfak vizyonlarını yerel ürün ve tatlarla birleştirerek yenilikçi ve sürdürülebilir bir duruş sergiliyor.

BMW ailesinin, mutfak kültürünün yanı sıra organik ve yerel kavramlarını kucaklarken doğaya ve çevreye dönük tavırları alkış topluyor.

BMWlicious” çatısı altında sürdürülecek proje, dünyada hız kazanan yerel üreticiyi ve malzemeyi destekleyen tavra bir yenisini ekliyor. Tüm etkenleri kavrayan bütünsel tavra yeni  bir pencere açarak yerel tatları selamlıyor. Anadolu’nun keşfedilmemiş çok sayıda farklı değerine şimdiden göz kırpan BMW, yenilikçi çizgisiyle bu alanda yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor. 

BMW yol kurabiyesi

“Gastronomi, artık yalnızca mutfak kültürünü temsil etmenin ötesinde, sürdürülebilir ve ekolojik tarımdan sosyolojik ve ekonomik kalkınmaya kadar çok kapsamlı ve katmanlı bir ekosistem olarak değerlendiriliyor.”

Anadolu’nun zengin mutfak kültürüne yeni bir yorum getirerek katkı sağlayacak özel bir çalışmayı hayata geçirmek istediklerini belirten Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, “Gastronomi, artık yalnızca mutfak kültürünü temsil etmenin ötesinde, sürdürülebilir ve ekolojik tarımdan sosyolojik ve ekonomik kalkınmaya kadar çok kapsamlı ve katmanlı bir ekosistem olarak değerlendiriliyor. BMW Türkiye olarak bu perspektiften bakarak, bölgesel lezzetlerin ve lokanta kültürünün tanıtımına destek olacak bir çalışmada yer almaktan çok mutluyuz.” diyerek projenin önemli noktaları hakkında ipuçları veriyor. Ekoloji ve sürdürülebilirlik kavramlarıyla doğaya verilen önem öne çıkarken çağın ötesinde bir çaba da göze çarpıyor.

“BMWlicious” ile Rota Çiziliyor

BMW, üstün sürüş keyfi ve estetik haz uyandıran modelleriyle Türkiye’nin yedi bölgesini kucaklayan üç farklı rota çiziyor. BMW Joy Blog üzerinden takip edebileceğimiz bu serüven, şeflerin üstün sürüş keyfiyle yolda yapacakları keşifleri sosyal medya üzerinden kısa filmler halinde paylaşmaları ve deneyimlerini yazıya aktarmalarıyla sizlere sunulacak. Bizlere ise şimdilik merakla bu yolculuğun başlamasını beklemek düşüyor.

BMW şefleri: Şemsa Denizel, Maksut Aşkar, Ali Ronay

7 Bölge, 3 Ana Rota, Sayısız Keşif

Birbirinden kıymetli üç şefin lezzet yolculuklarından bahsedecek olursak; Şemsa Denizsel Kırklareli’nden bu maceraya başlayacak ve İzmir üzerinden Antalya’ya kadar uzanacak. Maksut Aşkar, yeşilin enfes tonlarına tanık olacak ve rotasına Samsun’dan başlayarak Artvin’e kadar tüm lezzet noktalarını işaretleyecek. Ali Ronay ise Kapıkule’den başlayarak Şanlıurfa’ya kadar uzanan rotası ile bizlere yeni keşiflerin kapılarını aralayacak.

BMW Mobil Aplikasyonu Aynı Zamanda Bir Lezzet Durağı Haritasına Dönüşecek

Rotalarını tamamlayan şefler, aldıkları ilhamı ve yaşadıkları deneyimi eşsiz bir menüye dönüştürecek ve bu dönüşümü misafirlerine BMW noktalarında sunacaklar. “BMW ile Türkiye Gastronomi Yol Haritası” projesinin sonunda tamamlanan rotalar BMW aplikasyonuna aktarılarak kullanıcılara enfes bir yol rotası hizmeti de sunacak. Bu sayede BMW sahipleri izledikleri yola bir de “lezzet rotası” katarak serüvenlerini daha da keyifli hale getirebilecek ve yeni tatları keşfetme heyecanına sahip olacak.

Not: BMWlicious ile Bir Lezzet Yolculuğu lansman yayına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.