Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Blu TV Dizileri | 2022

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Blu TV Dizileri | 2023

Türkiye menşeli bir dijital platform olan Blu TV, hem uluslararası anlaşmaları hem de orijinal içerikleriyle dikkat çekiyor. Güçlü iş birlikleriyle sebebiyle Blu TV dizileri de farklı zevklere sahip kişilere kolayca hitap ediyor. Güncellenen içerik sayısı çok fazla olmasa da yapımların kalitesi ile olumsuz gibi görünen bu durum rahatlıkla göz ardı edilebiliyor. Kısacası Blu TV’deki neredeyse her içerik izlemeye değer. Fakat bazıları var ki onlar kalitelerini çoktan kanıtlamış ve hanelerine birçok ödülü yazdırmış durumda.

Blu TV’nin En İyi Dizileri | 2023

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Blu TV Dizileri | 2023

Özellikle bünyesinde bulunan HBO dizileri dikkat çeken Blu TV, kendi orijinal içerikleriyle de standardını oldukça yükseklere taşımayı başarıyor. Biz de bu çok değerli yapımlar arasından mutlaka izlemeniz gerekenleri sizin için listeledik. İşte sizi ekran karşısına kitleyecek en iyi Blu TV dizi önerileri…  

Game of Thrones | IMDB: 9.2

Tüm dünyada milyonları peşinden sürükleyen ve izlenme rekorları kıran Game of Thrones, en iyi Blu TV dizileri arasında yer alıyor. George R. R. Martin’in kitabından uyarlanan dizi, Yedi Krallık ve tahtı ele geçirmek için yürütülen karmaşık ilişkileri anlatıyor. Elbette tek konu Westeros’ta bulunan taht değil, aynı zamanda uzun süredir beklenen kış da yaklaşıyor. Her bir karakteri ve diyaloğu özenle yazılmış dizide, muhteşem görsel efektler ve zekice kurgulanmış olaylar dikkat çekiyor. Bu sürükleyici dizinin bir HBO yapımı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

The Handmaid’s Tale | IMDB: 8.4

Elisabeth Moss’un muhteşem oyunculuğuyla bizi distopik bir dünyaya götüren The Handmaid’s Tale, Margaret Atwood’un aynı adlı romanından ekranlara uyarlanmış. Kadınların doğurganlığını kaybetmesi ile ortaya çıkan kriz, yeni bir yönetimin başa geçmesine neden olmuş. Bu yeni yönetime göre az sayıdaki doğurgan kadın soylu insanlara hizmet vermek ve sürekli olarak çocuk doğurmak zorunda. 

The Sopranos | IMDB: 9.2

Blu TV dizileri 2023 yılı itibarıyla birçok kült yapımı da içerisinde bulunduruyor. Bunlardan biri de The Sopranos… 

Bir mafya babası olan Tony Soprano, ev ve iş hayatında yaşadığı sorunlar nedeniyle bir psikiyatristle görüşmeye başlar. Tony’nin çevresinde yer alan insanların hayatlarından kesitler sunan ve onun hayatının her alanını dengede tutma çabasını anlatan dizide, eğlenceli ve felsefi anlar da oldukça fazla. Toplamda 21 Emmy Ödülü ve 5 Altın Küre kazanan The Sopranos, en sevilen yabancı diziler arasında yer alıyor. 

Six Feet Under | IMDB: 8.7

Her bölümü bir ölümle başlayan bir dizi hayal edin… Bu size biraz garip mi geldi? Eğer bir cenaze evi istiyorsanız ölüm artık yaşamınızın bir parçası olabilir. 

Fisher ailesi için ölüm oldukça normalken bir gün bir ölüm onların hayatlarını sarsar. Babalarının geçirdiği trafik kazası sonrası vefat etmesi ile birbirine hiç benzemeyen dört insan bir arada yaşamak zorunda kalır. Yabancı Blu TV dizileri arasında yer alan en iyi dramlardan biri olan Six Feet Under, 5 sezon boyunca karakterlerin gelişimini ve ruhsal durumlarını en samimi şekilde izleyiciye geçirmeyi başaran yapımlardan. 

Killing Eve | IMDB: 8.1

Ünlü komedyen Phoebe Waller-Bridge’in yapımcılığı üstlendiği Killing Eve, bir dedektiflik dizisi olmasının yanı sıra aynı zamanda bir kara komedi. Oldukça ilginç bir seri katil ve onu yakalamaya çalışan dedektifin hikayelerini anlatan dizi, İngiliz komedisi sevenlerin favorisi olmaya aday. 

Chernobyl | IMDB: 9.4

En iyi Blu TV dizileri listemizde sırada gerçek bir olayı ekranlara taşıyan bir HBO yapımı var. 1986 yılında Çernobil Nükleer Santrali’nde gerçekleşen patlama sonrası içe kapanık olan Sovyetler Birliği’nde yaşananlar ve dünyanın bu olayı öğrenme hikayesini anlatan mini dizi, yakın geçmişin en önemli olaylarından birine ışık tutuyor. 

Masum | IMDB: 8.3

Yerli Blu TV dizileri arasında en dikkat çeken yapımlardan biri hiç şüphesiz Masum. Başrollerinde Haluk Bilginer, Ali Atay, Serkan Keskin, Okan Yalabık ve Nur Sürer gibi ünlü isimlerin yer aldığı yapım, bir babanın evladı için göze aldıklarını konu ediyor. Yıllar sonra ortaya çıkan bir suç dosyasını gündemine alan bir polis ve onun yaşadıklarını anlatan dizide, gizem ve heyecan unsurları hiç azalmıyor. 

Alef | IMDB: 7.9

Yönetmen koltuğunda Emin Alper’in oturduğu dizide, iki dedektif bir seri katilin izini sürüyor. Oldukça değişik yöntemlere başvuran bu seri katilin kurbanlarını seçme şekli ise oldukça karışık. Kendilerine has yöntemlerle iz sürmeye çalışan dedektifleri, elde ettikleri ipuçları hiç tahmin etmedikleri yerlere götürüyor. 

Euphoria | IMDB: 8.4

Blu TV dizi önerileri listemizde sırada Euphoria var. Bir gençlik dizisi olan Euphoria’nın başrolünde ünlü oyuncu Zendaya yer alıyor. 17 yaşındaki Rue’nin kimlik arayışını, arkadaşlık ilişkilerini ve yaşadığı bunalımları anlatan dizi, Primetime Emmy ödülüne de sahip. 

True Detective | IMDB: 8.9

En iyi Blu TV dizileri yabancı kategorisinde üst sıralarda yer alan yapımlardan biri de True Detective… 5 Emmy ödülü sahibi olan dizi, bir suç antolojisi olarak tanımlanıyor. Yapım, her sezon farklı bir cinayeti araştıran dedektifleri ve onların hayatlarını yakından inceliyor. Özellikle suç temalı diziler ilginizi çekiyorsa, bu yapımı mutlaka listenize eklemelisiniz. 

Succession | IMDB: 8.8

Yine HBO, yine muhteşem bir dizi… Karşınızda Succession! 13’ü Emmy olmak üzere toplam 103 ödülü bulunan dizi, Roy ailesinin hayatını anlatıyor. Artık emekli olmak üzere olan bir baba ve şirketin başına geçmek için mücadele veren çocukların yanı sıra aile içi ilişkilerin oldukça ilginç bir şekilde izlendiği dizi, kısa sürede izleyiciyi kendine bağlamayı başarıyor. En sevilen diziler listesini alt üst etmeyi başaran Succession, dört sezon boyunca merak duygusunu diri tutmayı başarıyor. 

The Last of Us | IMDB: 8.9

En iyi Blu TV dizileri 2023 yılı gözdesi elbette The Last of Us. Çok sevilen video oyunundan esinlenerek hazırlanan dizide, başrolleri The Game of Thrones dizisinden tanıdığımız Pedro Pascal ve Bella Ramsey üstleniyor. İklim değişikliği nedeniyle bir mantarın insan vücuduna yerleşmesi ve burada büyümesi sonucu global bir salgına neden olmasını anlatan yapımda, hem birbirine çok zıt iki karakterin yolculuklarını, hem de yeni bir dünya düzenini izliyoruz. 

Westworld | IMDB: 8.5

En ilginç bilim kurgu dizileri arasında yer alan Westworld yapımında robotlar ve insanları karşı karşıya görüyoruz. Fakat bu karşılaşma biraz daha farklı. Robotlardan oluşan bir eğlence parkını ziyaret eden insanlar, burada en vahşi duygularını tatmin edebiliyor. Her gün hafızaları silinen ve aynı günü yaşayan robotlar arasından biri ise zamanla bir şeylerin yanlış olduğunun farkına varmaya başlıyor. 

Bad Banks | IMDB: 7.8

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Blu TV Dizileri | 2023

Beyaz yakalar bu diziyi kaçırmasın! Çünkü en acımasız sektörlerden biri olan finans dünyasının hırs ve entrika dolu yüzü sizi bekliyor. Mükemmel bir iş teklifi alan Jana, kısa bir süre sonra kendini büyük bir oyunun içerisinde buluyor. Peki, Jana kariyeri için neleri göze alabilecek ve ne kadar ileri gidecek? 

Sex and the City | IMDB: 7.3

Blu TV dizileri ile zamanda yolculuk devam ediyor. Listemizin son yapımı ile sizi 90’ların sonuna götürüyoruz. Yayınlandığı dönemde oldukça ses getiren dizinin başrollerinde Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis ve Cynthia Nixon yer alıyor. New York’ta yaşayan dört kadının hayatlarını ve arkadaşlıklarını konu eden dizi, günümüzde izlediğimiz birçok yapıma da ilham olmuş. 90’lı yıllarda Amerika’da kadın olmak nasılmış merak ediyor ve arkadaşlık dizilerini seviyorsanız bu yapımı mutlaka listenize eklemelisiniz.

Kapak Fotoğrafı: Jonas Leupe