Adalar Manzarasında Ocakbaşı Deneyimi: Ali Ocakbaşı Suadiye

Adalar Manzarasında Ocakbaşı Deneyimi: Ali Ocakbaşı Suadiye

Ocakbaşı deneyimini lezzeti, tarifi ve orijinalliğiyle yeniden yorumlayan Ali Ocakbaşı, Anadolu yakasındaki ilk şubesi Suadiye’de misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Yeni nesil ocakbaşı denince akla gelen ilk markalardan olan Ali Ocakbaşı, Suadiye şubesinde, Adalar’a karşı günbatımı manzarasında klasik kebap deneyimden çok daha fazlasını vadediyor ve vegan lezzetleri ile Sorumlu Restoran Hareketi’ni misafirleri ile buluşturuyor.

Gümüşsuyu, Karaköy ve Kuruçeşme şubeleri ile Avrupa Yakası’nın vazgeçilmez ocakbaşı restoranı olan Ali Ocakbaşı, Suadiye şubesi ile yaklaşık bir yıldır Anadolu yakasına hizmet veriyor. Misafirlerine Anadolu yakasının en huzur veren manzaralarından “Adalar” manzarası eşliğinde bir ocakbaşı deneyimi sunan mekan, klasik kebap kültürünü korumanın yanında bu kültürü modern sunumlar ile harmanlıyor. Aynı zamanda Ali Ocakbaşı, veganları da unutmuyor ve hem veganlar hem de dönemsel vegan beslenmeyi tercih edenler için eşsiz bir yenilik sunuyor: Vegan Kebap Menüsü!

Ali Ocakbaşı’ndan Vegan Kebap ve Meze 

Ali Ocakbaşı Vegan Kebap

Ali Ocakbaşı, dünyada hızla yükselen vegan menü trendini, orijinalliğini bozmadan misafirleriyle buluşturuyor. Kebabın gerçek lezzetini ve kültürünü herkese deneyimletmek adına mekan, dünyada hızla artmaya başlayan vegan beslenme seçimini odağına alıyor. 

Gastronomik çizgisi ve zengin vegan menü seçenekleriyle misafirlerine bütüncül bir gastronomi deneyimi yaşatmak isteyen Ali Ocakbaşı; mezeden kebaba, lahmacundan pideye birçok farklı lezzet sunuyor. Vegan lahmacun, taş fırın lezzetlerinden pide, satır kebap gibi ocakbaşı ürünleri vegan menüde yerini alırken, Ali salata ve patlıcan söğürme gibi lezzetler ise daha hafif yemek isteyenlerin tercihi oluyor.

Akkomarka’dan Sorumlu Restoran Hareketi

Adalar Manzarasında Ocakbaşı Deneyimi: Ali Ocakbaşı Suadiye

Yeme içme sektöründe; Ali Ocakbaşı, Köşebaşı, Mr Meat, Snob Street Food, Perihan Meyhane, Ringa Sea Food, Ken Sushi, Yamo Sushi ve Donkey olmak üzere toplam 9 marka ve 30’dan fazla restoranla faaliyet gösteren Akkomarka, gelecek nesillerin iyi yaşam hakkını dikkate alarak sürdürülebilirlik odağındaki projesi Sorumlu Restoran Hareketi’yle sektörde bir ilke imza atıyor. Ali Ocakbaşı markasını da Sorumlu Restoran Hareketi’ne dahil eden Akkomarka; restoranlarının enerji kullanımından atık yönetimine, su kullanımından gıda tedarikine ve hazırlığına kadar tüm süreçlerinde sorumlu bir anlayışla hareket ederek üretimde ve tüketimde bilinçli bir davranış değişikliği yaratıyor. 

Sorumlu Restoran Hareketi ile doğaya saygılı, sürdürülebilir, misafire ve çalışanına karşı etik değerleri koruyan bir yapının gelişmesini hedefliyor. Yeme içme sektöründe 1000’in üzerinde çalışanı ile her yıl 2 milyon civarında misafir ağırlayan Akkomarka, Sorumlu Restoran Hareketi’yle çevre felaketlerinin, iklim krizinin, gıdada yaşanan ve yaşanacak kıtlık sorunlarının, susuzluk gibi birçok problemin projeyi hayata geçirmelerinde etken olduğunun altını çiziyor. 

Karbon ayak izini düşürmek için tüm aydınlatma sistemlerini revize eden ve muslukları fotoselli sisteme geçiren Akkomarka’da şu anda tüm restoranların enerjisi yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanıyor. Restoranlarında kullandığı ambalaj malzemeleri geri dönüştürülebilir ham maddelerden üreten marka, bu sayede her ay 1000 ağacı kesilmekten kurtarıyor. 

Akkomarka, sürdürülebilir dünya hedefiyle hayata geçirdiği Sorumlu Restoran Hareketi’yle doğaya saygılı, sürdürülebilir, misafire ve çalışana karşı etik değerleri koruyan bir yapının gelişmesini amaçlıyor. Ali Ocakbaşı ve Köşebaşı markalarında yer alan vegan menüleri de bu hareketin önemli bir parçası olarak misafirlerine sunuyor. 

Ali Ocakbaşı ile ilgili daha detaylı bilgi için aliocakbasi.com web sitesini ziyaret edebilir, Instagram’da @aliocakbasi hesabını takip edebilirsiniz.