Mey|Diageo Kültür Sanat Manifestosu

#YaşamıKutluyoruz

Herkese Merhaba,

Mayıs 2023 itibarıyla PlumeMag’in kültür-sanat köşesini Mey|Diageo’nun destekleyeceğini mutlulukla paylaşıyoruz. Dijital dünyada yepyeni bir yolculuğa çıkarken, Mey|Diageo ile adım attığımız bu yeni iş birliğinin, sanatseverlere ilham olmasını tüm kalbimizle diliyoruz.  

Mey|Diageo Kültür Sanat Manifestosu

Sanat, bilim ve hayallerden bir umut ortaya koymalıyız. Neden sanat? Çünkü sosyalleşme mirasını taşıyoruz. O yüzden bizim bir sürdürülebilirlik meselesi 2020 yılından bu yana Sürdürülebilirlik raporumuzda sanat var.

Sanata yapılan katkıların etkisini, toplumda yaratacağı değişimi önemseyen bir şirket olarak misyonumuz da, iş dünyasında sanata “kurumsal sosyal sorumluluk” olarak bakma anlayışının ötesine geçerek, “sorumlu bir sosyal kurum olarak” konusunda örnek olmak.

Bütün bunları neden yapıyoruz? Çünkü sanatı destekleyen, tüm canlıların haklarını savunan, kapsayıcı ve birleştirici başka bir şirket mümkün.

Biz isteriz ki; sanatçılar bu coğrafyada ve dünyada, kendilerini ve ürettiklerini özgürce ifade edebilsinler. Bunu yaparken de, hem birlikte yol aldıkları markaları desteklesinler hem de sanatın sürdürülebilir bir şekilde ilerlemesi için tüm markaları beraber yol almak için teşvik etsinler. Çünkü böylece, sanatın sürdürülebilirliğine katkı sağlayan bir dünya da mümkün.

Biz Kimiz?

Mey|Diageo, kökleri 1862’de kurulmuş olan İnhisarlar İdaresi’ne kadar giden bir mirasın günümüzdeki temsilcisidir. 

Çiftçi ruhsatına sahip bir şirket olan Mey|Diageo, üretimini 8 fabrikası ve sahip olduğu iki bağında sürdürüyor. Alaşehir Deneyim Merkezi ise Türkiye’nin ilk rakı inovasyon merkezi olma özelliğini taşıyor. Kültürel bir mirasın taşıyıcısı olarak kendini içki üretip satan bir şirketten çok, Türkiye ve dünyada gastronominin önemli bir bileşeni olarak görüyor. 

Mey|Diageo, çalışanlarının yeteneklerini ve markalarının gücünü birleştirerek, distribütör ve satış ekipleriyle birlikte Türkiye’de 2.000’den fazla çalışanıyla yolunda sağlam adımlarla ilerliyor.