veocel

VEOCEL’den “Geleceğe Değer Verir” Kampanyası

Sürdürülebilir tekstil dendiğinde ilk akla gelen firmalardan olan Lenzing’in VEOCEL markası, daha yaşanabilir bir dünya düsturuyla “Geleceğe Değer Verir” kampanyasını başlatıyor. Küresel ve bölgesel ölçekte başlatılan etkinliklerde, Türkiye ve ABD ile birlikte Avrupa ve Asya’daki ülkelerin de katılımıyla bir dizi tüketici eğitimi gerçekleştirilecek. 

Kampanya sayesinde katılımcılara çevre bilincinin önemi anlatılarak geniş topluluklara ilham vermek amaçlanıyor. Tüketicilerin gezegene “değer” vermesi ve daha iyi bir gelecek kurmasını sağlamak için yapılacak ilham çalışmalarında sosyal medya kanalları kullanılacak. 

Lenzing AG Küresel Nonwoven Genel Müdürü Moque Buch kampanyayla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“VEOCEL’de vermiş olduğumuz değer, çocuklarımızdan ve ailelerimizden daha geniş topluluğa, çevremize ve gezegenimize kadar sınırlara aşıyor. Yeni küresel kampanyamız, çiftlerden yeni evlilere ve genç ebeveynlere kadar kişinin yaşamının her aşamasında değerin ne anlama geldiğini yaymakla ilgili. Çevre savunucuları ile yaptığımız iş birliğinin dünyanın farklı bölgelerinden tüketicileri, çevreye önem gösterme ve başkalarına ilham vermek üzere hikayelerini paylaşma konusunda bize katılmaları için teşvik edeceğini umuyoruz. Her eylem daha iyi bir gelecek inşa etmek için önemlidir.” 

#ShareHowYouCare Meydan Okumasına Katılın!

“Geleceğe Değer Verir” girişimi çerçevesinde çevre bilincini sosyal medyadan yaymak isteyen VEOCEL, ABD ve Avrupa dahil olmak üzere çevre duyarlılığı olan influencerlar Eva Klaus, Müge Boz ve Heather Goodman ile 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde #ShareHowYouCare meydan okumasını başlattı.

Kullanıcılar, sürdürülebilir bir yaşama adım atma yolunda kendi önlemlerini paylaşarak meydan okumaya katılabiliyor. VEOCEL sponsorluğunda düzenlenen etkinliğe katılan kullanıcıları lüks bir orman otelinde konaklama şansı ve çok daha fazlası bekliyor. 

“Değer” verme kavramının gündelik yaşamımızda çok daha fazla yer edinmesi gerektiğini düşünen VEOCEL, ayrıca Asya’da başlattığı #IDoPledge ile Çin, Tayvan, Japonya, Kore, Endonezya ve Tayland’da evlenmekten çocuk sahibi olmaya kadar yetişkin bir bireyin yaşamındaki önemli kilometre taşlarını yaşayan ve kendi nesillerini, geleceğe değer vermek için motive etmek isteyen influencerlarla birlikte çalışıyor. 

Yorum ve Beğenilerinizle Ağaçlandırma Çalışmasına Destek Olun

VEOCEL, uzun süredir kar amacı gütmeyen ağaç dikim projesi One Tree Planted ile birlikte çalışıyor. Markanın başlattığı yeni kampanyada dünyanın her yerinden sosyal medya kullanıcıları, genç influencerların gönderilerine yaptıkları yorum ve beğeniler ile ağaçlandırma çalışmalarına destek olabilecek. 

Gelecek nesillerin eğitiminin ve yaşam şartlarının öneminden bahseden Monique Buch, “Çevreye değer vermek aynı zamanda gelecek nesillere değer vermekten geçer. Bu yılın ilerleyen zamanlarında ‘VEOCEL geleceğe değer veriyor’ kampanyası, çocuklara yönelik sürdürülebilir yaşam tarzı bilgisi etrafında eğitim içeriği ve okul programlarının geliştirilmesine adanacak.” dedi. 

Eğer siz de çevreye nasıl “değer” verdiğinizi göstermek istiyorsanız Instagram’da @veocel_turkiye hesabını takip edebilirsiniz.