the roof istanbul

İstanbul’un Gözde Buluşma Noktası: The Roof

İstanbul’un kalbindeki konumuyla The Ritz-Carlton, İstanbul’un terası The Roof geniş açık alanı, sonsuzluk havuzu, güneşlenme bölümleri, iddialı menüsü ve canlı DJ performanslarıyla hem gündüz hem gece şehrin nabzını tutuyor.

Sosyal hayatın vazgeçilmez buluşma noktalarından biri olan The Roof at The Ritz-Carlton, benzersiz lokasyonuyla şehrin tam kalbinde konumlanıyor. Otelden ayrı da bir girişe sahip olan The Roof’ta, sakin dinlenme alanları, havuz keyfi ve açık havada tüm gün süren yemek deneyimi; geceleri seçkin ve modern bir restoran & bar konseptiyle aynı çatı altında sunuluyor. 

Sofistike, Şık ve Modern Bir Vaha

Dekorasyonunda botanik detayların sıkça kullanıldığı The Roof, büyülü Boğaz ve İstanbul manzarasını, yeşilliklerle bütünleştiriyor. Mimarisi, N10 Mimarlık ve İç Mimarlık Stüdyosu tarafından yapılan The Roof, gündüz güneşlenme alanları, akşam ise Akdeniz mutfağı servisi veren restoranıyla ve Nobu tarafından ayrıca dizayn edilmiş, Nobu’nun çeşitli spesyallerinin de servis edildiği Lounge bölümü ile hizmet veriyor. Işıklandırmaları ve gölge oyunlarıyla The Roof, İstanbul gecelerinde samimi ve kozmopolit ambiyansıyla yer alıyor.  Haftanın farklı günlerinde gerçekleşen ‘Yaşam Denge Günleri’, açık hava sineması ve DJ performansları ile misafirler renkli bir etkinlik seçkisi ile buluşuyor.

360 derece manzarasıyla, eşsiz bir İstanbul silüeti sunan The Roof’ta gün batımları eşsiz bir deneyim oluyor. The Roof’ta günün heyecanı ve dinamizmi yerini, geniş kokteyl menüsünün eşlik ettiği sakin bir gün batımı ve devamında hareketli yaz akşamlarına bırakıyor. The Roof menüsünde Akdeniz’den ilham alan çeşitli lezzetler bulunuyor. The Roof menüsü kahvaltıdan atıştırmalıklara, leziz ve özenli bir akşam yemeğinden gün içinde alınabilecek aperatiflere kadar geniş bir yelpazede sunuluyor. Sağlıklı Bowl ve ev yapımı kruvasanların yer aldığı kahvaltı ile başlayan menüye  başlangıçlar, mevsimlik taze deniz ürünlerinden oluşan imza tabaklar, zengin salata menüsü, risotto ve makarna çeşitleri ve pizza seçkisi, dünya mutfağına özgün tatlar ve taze sebzelerin de yer aldığı ana yemekler eşlik ediyor. 

Auramind ile Yaşam Denge Günleri

Bedeni arındırmayı ve yeniden canlandırmayı hedefleyen programıyla ‘Yaşam Denge Günleri’, yaz boyunca The Roof’un açık alanında gerçekleşiyor. Uzman eğitmenlerin kılavuzluğunda stresi azaltıp zihni kontrol etmeye odaklanan wellness seçkisi; yoga pratikleri, dışavurumcu sanat terapisi, ses meditasyonu&handpan dinletisi, sağlıklı beslenme atölyeleri, psikoloji sohbetleri, nefes tekniği ve aromaterapi farkındalık çalışmaları gibi çeşitli buluşmalarla zihni ve bedeni uyumluyor. 

Açık Havada Film Geçidi

İstanbul açık hava sineması

The Ritz-Carlton, İstanbul’un büyüleyici terası The Roof, İstanbul silüeti eşliğinde yıldızların altında unutulmaz bir sinema deneyimi sunuyor. Her Salı akşamı saat 21.00’de, sinema tarihinin efsanevi başyapıtları The Roof’un büyülü atmosferinde izleyicisiyle buluşuyor. Ödüllü filmlerden kült yapımlara kadar uzanan renkli gösterim programı, yaz akşamlarını şehirde geçirenler için keyifli bir alternatif haline geliyor. Kent ve sosyal yaşamı eğlenceli etkinlik takvimiyle birleştiren The Roof, haziran ayı itibarıyla kültür sanat buluşmalarına ev sahipliği yapıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir