Plumemag & Omar Baban Design Estetik ve Duyarlı Bir Dünyanın İzinde…

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023

Plumemag’in kuruluş amacı, yaşadığımız dünyanın ve çevrenin içinde güzel olanı bulmak, seçmek ve doğanın bize verdiği tüm güzelliklerden en duyarlı şekilde faydalanmak.

Yaşadığımız yüzyıl, nostalji ve teknoloji arasında bir köprü kurmaya ve köprüde dengede durmaya çalıştığımız, olağanüstü küresel bir felaketin insanların arasında tüm ayrılıkları ortadan kaldırmak için bir fırsat gibi de düşünülebileceği çok özel bir dönem.

Tüm dünyanın uzun süre evlerine kapanırken, kendilerine açıldıkları, dış dünya ile fiziki irtibatları minimuma inerken, iç dünyalarıyla müthiş güçlü bağlar kurdukları bu dönemin baş rol oyuncusu ise evlerimiz oldu.

Tüm dünya ülkelerinin kendi dillerinde kullandıkları #evdekal sloganı tarihe geçti demek yanlış olmaz.

Evde kaldık, evde spor yaptık, evde zoom üzerinden toplantı yaptık… Bu liste uzayıp gider…

Evde geçirilen bu süre içinde evlerimizin dekorunun, eşyaların, renklerin, ışığın, seslerin ve hatta kokuların aslında ne kadar önemli olduğunu keşfetmek için son derece değerliydi.

Bu dönemde insanlar evlerinde ufak tefek değişiklikler yapmaya başladılar ve ufak değişimler yerini biraz daha büyük değişimlere bıraktı. Bu farkındalığın her gün artarak devam edeceğini düşünüyoruz.

Mekânsal algının bu kadar önem kazanmasıyla birlikte, ihtiyaçların da listesi oluşmaya başladı. Tabii tüketimin, özellikle de bilinçsiz olanının bu kadar sorgulandığı bir dönemde, tüm bu ihtiyaç listesini sadece alışveriş yoluyla çözmeye çalışmak önereceğimiz son seçenek.

Evimizi, kendimizi rahat, huzurlu ve üretken bir ruh haliyle yaşayacak hale getirmenin birçok yolu var. Küçük dokunuşlar, renk ve ışık oyunları ve de en önemlisi ileri dönüşüm esasına dayalı kreatif kazanımlar.

En başa dönerek, konuyu bağlayacak olursak, herkesin aklında makul, duyarlı ve kreatif dekorasyon çözümlerine ulaşmak var. Biz de Plumemag olarak, bu çözümleri, eklektik tarzı ve ileri dönüşüm konusundaki eşsiz çözümleri ile dekorasyon dünyasına çok yeni bir soluk getiren Omar Baban Design ile aramaya ve size sunmaya karar verdik.

Kültürel mirasımızı, yenilikçi ve alternatif malzemeler kullanarak, yüksek estetik anlayışı ile tasarıma dönüştüren, beklenmedik form ve objeleri beklenmedik mekânsal sunumlarla hoş sürprizlere çeviren, el işçiliği ve zanaat konusunda taviz vermeden nesiller boyu kullanılacak tasarımların peşinde koşan, her bir parçaya yaklaştıkça detaylarla insanı şaşırtan bir marka Omar Baban Design.

Markanın kurucusu Omar Baban ise hayallerinin ve estetik arayışının peşinden giden, bir renk ve malzeme sihirbazı.

Bu iş birliğinden doğan içeriklerin hayatınıza renk, estetik ve umut katmasını diliyor, sizleri her hafta Omar Baban Design köşemizi ziyaret edip, oturduğunuz yerden seyahat etmeye davet ediyoruz.