Netflix nisan programı

Netflix Mayıs Programı | 2024

Artık bahar geldi. Netflix mayıs programı da bunun etkisiyle oldukça renklendi. Hem yerli yapımlar hem de adından çok söz ettirecek yabancı içerikler bu ay bizimle.

Bu ay izlenecek şeyler için henüz programınızı yapmadıysanız mutlaka önce listemize bir göz atın deriz. İşte karşınızda mayıs ayında Netflix’te yayınlanacak içerikler… 

A Man in Full | 2 Mayıs

Netflix mayıs programı “düşene bir de sen vur” konseptli bir mini dizi ile başlıyor. Bir emlak patronu olan Charlie Croker, ani bir iflasla karşı karşıya kalınca herkesi bir anda karşısında bulur. Ancak her şey bu kadar kolay bitmeyecektir. Rakipleri Charlie’yi yok etmeye çalışırken o da tüm gücüyle onlara karşı savaşır. 

Secrets of the Neanderthals  | 2 Mayıs

Binlerce yıl önce yaşamış ve daha sonra yok olmuş Neandertaller, nasıl canlılardı? Neler yaparlardı ve geniş bir coğrafyaya nasıl yayıldılar? Bazılarının düşündüğü gibi duygudan yoksun muydular?

Neandertallerin Sırları belgeseli, tüm bu soruların cevaplarını arıyor. Son 30 yılda elde edilen bulgular ışığında çekilen belgesel, birçok soruya cevap vermeye çalışıyor. 

Ölümlü Dünya 2 | 3 Mayıs

Veee beklenen an geldi! Henüz izlememiş olanlar, sinemada izleyip doyamayanlar 3 Mayıs’ta ekran başına geçecek. Çünkü Ölümlü Dünya 2 Netflix’te!

İlk filmde bağlı oldukları örgütün sırlarını ifşa ettikleri için kaçmak zorunda kalan aile, bu kez saklandıkları yerden çıkmak zorunda. Çünkü aile üyelerinden biri kaçırıldı ve bir kurtarma operasyonu başlamak üzere. Ancak bu operasyon yine şaşkın aile üyelerinin yaptıklarıyla oldukça karmaşık ve komik bir hale gelecek. 

Unfrosted | 3 Mayıs

Jerry Seinfeld, yıllar sonra hem yönetmen hem de oyuncu olarak Netflix mayıs programı ile karşımızda! 

Çılgın Kahvaltılık olarak Türkçeye çevrilen film, 1960’larda geçiyor. Mısır gevreklerinin kahvaltı kültürüne hakim olduğu bir dönemde, bir grup yepyeni bir ürün oluşturmak için hummalı bir çalışma yapmaya başlıyor. 

Mother of the Bride | 9 Mayıs

Bir ebeveyn için en mutlu anlardan biri belki de çocuğunun düğünüdür. Ancak bazen düğünler, beklenmedik şeylerle karşılaşmanıza neden olur. 

Kızının düğünü için tropik bir adaya giden Lana, damadın babasının aslında ilk aşkı olduğunu öğreniyor. Yıllar önce kalbini kıran adamla bir arada kalmak zorunda olan Lana, bir yandan ona neler kaybettiğini göstermek için uğraşırken bir yandan da yeniden alevlenen duygularına hakim olmaya çalışıyor. 

Kimler Geldi Kimler Geçti | 9 Mayıs

Netflix’teki yerli diziler arasında mayıs ayında bir yenisi daha ekleniyor. Serenay Sarıkaya, Metin Akdülger, Meriç Aral, Boran Kuzum, Bade İşçil gibi birçok ünlü ismi bünyesinde toplayan dizi, bir ayrılık sonrası karmaşık ilişkiler dünyasına adım atan Leyla’nın hikayesini anlatıyor. 

Bodkin | 9 Mayıs

Netflix programı suç dizisi olmadan olmaz! Gerçek bir hikayeye dayanan Bodkin, yıllar önce kaybolan üç kişinin hikayesinin peşinde düşen podcast yayıncılarını anlatıyor. İrlanda’nın küçük bir kasabasına giden yayıncılar, burada pek hoş karşılanmıyor. Ancak kayıpların hikayelerini araştırmakta ısrarcı olan bu grup, zaman geçtikçe sandıklarında daha karmaşık bir durumla karşı karşıya olduklarını fark ediyor.  

The Hours | 15 Mayıs

Sizce kadınların hikayesi hep birbirine mi benzer? Meryl Streep, Nicole Kidman ve Julianne Moore’un başrollerini paylaştığı bu film, farklı zamanlarda yaşamış üç kadının hikayesini anlatıyor.

Mrs. Dalloway’i yazan Virginia Woolf, yıllar sonra savaş zamanında bu kitabı okuyup çok etkilenen bir ev kadını ve günümüz dünyasında Mrs. Dalloway’e çok benzeyen bir editör… Bu üç kadının birbirleriyle olan bağlantısı, çok güçlü ve etkileyici bir yapımla karşımıza çıkıyor. 

Ashley Madison: Sex, Lies & Scandal | 15 Mayıs

Arkadaşlık sitelerine hepimiz aşinayız. Ancak Amerika’da faaliyet gösteren Ashley Madison bu sitelerden biraz farklı. Bu site, halihazırda evli olan ancak yasak ilişki yaşamak isteyenler için. 

Oldukça ilgi gören web sitesinde bir gün işler terse dönüyor. Bir grup, siteyi hackliyor ve tüm kullanıcı bilgilerini internette yayınlıyor. 

The 8 Show | 17 Mayıs

Netflix, bizi ilginç konulara sahip Kore dizileri ile tanıştırmaya devam ediyor. Netflix mayıs takvimi içerisinde yer alan The 8 Show, sekiz kişinin sekiz katlı bir binada yaşadıklarını anlatıyor. 

Bir binada mahsur kalan sekiz kişi, kısa bir süre sonra para kazanabilecekleri bir yarışmada olduğunu fark ediyor. Süre sonsuz, tabii para da. Ancak her şeyin bir bedeli var! Bu yarışma heyecanlı olduğu kadar tehlikeli de! 

Power | 17 Mayıs 

Amerikan polisleri ve yaptıkları ile ilgili bugüne kadar birçok haber duyduk. Polislerin burada çok güçlü olduğu da konuşuluyor. Peki, bugünlere nasıl gelindi?

Sıradaki yapım, Amerika’da polislerin tarihi ve yıllar içerisindeki gücünü derinlemesine inceliyor. Haklarını ve elde ettikleri gücü tarihsel bir süreçte ele alan belgesel, konuya hem polisler hem de halk açısından bakıyor. 

Sen Büyümeye Bak | 23 Mayıs

Eşini kaybeden bir adam, yas sürecinden hızla çıkmak zorunda kalır. Çünkü bakmak zorunda olduğu küçük bir oğlu vardır. Baba ve oğlun ilişkilerini anlatan yapım, bazen hüzün bazen de umut verecek türde. 

Atlas | 24 Mayıs

Hep merak edilen ve üzerine çokça konuşulan bir konu var sırada. Yapay zekalar ve insanların mücadelesi! 

İnsanlar ve yapay zekalar arasında bir savaş var. Bu savaşı bitirmenin tek yolu, yapay zeka bir askere göre insanlığın sonunu getirmek. Yapay zekalara hiç güvenmeyen Ajan Atlas ise bu savaşta önemli bir rol oynayacak. 

Colors of Evil: Red | 29 Mayıs

Hayatta en sevdiğiniz insan öldürülürse ne yaparsınız? Tabii ki katilin peşinde düşersiniz. 

Polonya’da bulunan bir cesetten sonra savcı, kurbanın annesiyle bir araya geliyor. İkili, katili bulmak için her yolu deniyor. 

Eric  | 30 Mayıs

Benedict Cumberbatch

Netflix mayıs programı, Benedict Cumberbatch hayranlarının da yüzünü güldürüyor. Ayın son günlerinde yayınlanacak olan Eric, bir babanın hikayesini anlatıyor.

Bir gün oğlu okula giderken kaybolan Vincent, bu kayıpla başa çıkmaya çalışıyor. Ancak bu konuda zorlanan Vincent, bir gün oğlunun odasında çizdiği Eric adlı canavar resimlerini buluyor. Bu çizimlere çok bağlanan Vincent, Eric’i televizyona çıkarabilirse oğlunun geri geleceği inancına kapılıyor ve bunun için her yolu deniyor.