Netflix Eylül Programı | 2023

Netflix Eylül Programı | 2023

En popüler dijital platformlar arasında yer alan Netflix eylül programı açıklandı! Bu ay da hem yerli hem de yabancı pek çok yeni içerik izleyicilerle buluşacak. Biz de sizler için eylül ayında gösterime girecek yeni Netflix içerikleri arasından en iyileri derledik. İşte önerilerimiz…

Çakallarla Dans 6 | 1 Eylül 

Murat Akkoyunlu, İlker Ayrık, Timur Acar, Şevket Çoruh gibi isimlerin kendilerini birbirinden ilginç maceraların içerisinde bulduğu Çakallarla Dans serisinin altıncı filmi, 1 Eylül’de Netflix Türk filmleri listesine bir yenisinin eklenmesini sağlıyor. Bu kez Kos Adası’nde bir düğüne davet edilen ekip, burada çok gizli bir görevlerini olduğunu öğreniyor. 

A Day and A Half | 1 Eylül 

Chernobyl, The Wheel of Time ve Westworld gibi dizilerden tanıdığımız oyuncu Fares Fares’in yazıp yönettiği film, kızına kavuşmak için her şeyi göze alan bir babanın hikayesini anlatıyor. Türkçeye ‘Bir Buçuk Gün’ olarak çevrilen İsveç yapımı Netflix filminde, Artan eski karısının çalıştığı yere silahlı bir baskın gerçekleştiriyor ve kızını görebilmek için karısını kaçırıyor. 

Predators | 6 Eylül 

Netflix doğa belgeselleri arasına eylül ayında bir yenisi daha ekleniyor. Tom Hardy’nin anlatımıyla ekranlara gelen yapım, bizi doğanın en büyük avcılarının yaşamına götürüyor. 

‘Yırtıcılar’ belgeseli, etkileyici görüntüleri ile nefesinizi tutarak izleyeceğiniz bir mücadeleye ortak olmanızı sağlıyor. 

Liebes Kind | 7 Eylül 

Türkçede ‘Sevgili Çocuk’ ismiyle yayınlanmayacak başlayacak olan Netflix mini dizisi, Romy Hausmann’ın aynı adlı romanından uyarlanmış. Ormanda kimsenin bilmediği ve izole edilmiş bir kulübedeki esaretten kaçan bir kadın, 13 yıl önce yaşanan bir kayıp vakası ile ilişkilendiriliyor. 

Peki, Lena gerçekten aradıkları kişi mi? O kulübede neler yaşandı? Lena’yı ve çocuklarını neler bekliyor? Soluk kesici gerilim romanının dizisi de en az kendi kadar başarılı olacağa benziyor. 

El cuerpo en llamas | 8 Eylül 

Netflix eylül programı içerisinde gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanmış İspanyol yapımı ‘Yanık Kokusu’ da yer alıyor. Gizem ve suç dizileri alanında oldukça başarılı yapımlara imza atan İspanyollar, bu kez bir polis memurunun yakılarak öldürülmesini konu alıyor. Polisin cesedi bulunduktan sonra ise tüm şüpheler iş arkadaşı ve onun sevgilisi üzerinde toplanıyor. 

Spy Ops | 8 Eylül 

Tarihteki olayların iç yüzlerine, olaylarda rol oynayan kişilerin gözüyle bakmaya ne dersiniz? 

Spy Ops, yedi farklı gizli operasyonda aktif rol almış ajanlarla konuşuyor. 

Afganistan’da Bin Ladin’e karşı düzenlenen ‘Operation Jawbreaker’, Mossad’ın Münih Katliamı’nın sorumlularına karşı düzenlediği ‘Operation Wrath of God’, Panama’da yönetimde olan Manuel Noriega’yı iktidardan uzaklaştırmak için yapılan ‘Operation Just Cause’ ve çok daha fazlası bu belgeselde… Eğer dünya siyaseti ve tarihle ilgiliyseniz bu yapımı kaçırmayın.

Last Night in Soho | 12 Eylül 

Biraz dans, biraz müzik, biraz moda, bir tutam 60’lar ve bolca gizem… Başrollerinde Thomasin McKenzie ve Anya Taylor-Joy’un yer aldığı film, moda öğrencisi Eloise’nin bir rüya ile başlayan zaman yolculuğunu konu alıyor. Önceleri oldukça eğlenceli bir macera olan bu yolculuk, kısa sürede gerçek bir cinayet hikayesine dönüşüyor. 

Ehrengard: The Art of Seduction | 14 Eylül

Dönem filmleri seviyorsanız Karen Blixen’in aynı adlı romanından uyarlanan Ehrengard, eylül ayı Netflix programı içerisinde ilginizi çekebilir. Bir düşesin çekingen olduğunu evlendirmek için tuttuğu aşk uzmanı, prens yerine kendisi aşık olunca işler tamamen karışıyor. 

Love at First Sight | 15 Eylül 

İlk görüşte aşka inanır mısınız? Haley Lu ve Ben Hardy’nin rol aldığı film, tesadüfen uçakta karşılaşan ve birbirine aşık olan genç bir çifti anlatıyor. Oldukça romantik bir uçuş geçirdikten sonra görüşmeyi planlasalar da yaşanan bir aksilik yollarını ayırıyor. Peki, çiftimiz yeniden bir araya gelebilecek mi? Netflix yeni filmleri arasında yer alan yapım, bu sorunun yanıtını arıyor.

Hava Muhalefeti | 21 Eylül 

BKM yapımı eğlenceli filmde Ali Sunal ve Doğa Rutkay oynuyor. Seçimlere girmek üzere olan evli bir siyasetçi, sevgilisiyle bir kaçamak planlıyor. Fakat bindiği uçakta karısının olduğu görünce durumun içinden çıkmak için plan yapıyor. Bu plan, onu kurtarmak yerine başını daha çok belaya sokuyor. 

Nowhere | 29 Eylül 

Tek mekan filmlerinde izlediğimiz yer; genellikle bir ev, bir oda, bir terminal veya banka oldu. Fakat bu kez mekanımız biraz sıra dışı: Okyanusun ortasında tek başına bir konteyner içi!

Ülkesinde yaşanan savaştan kaçan Mia, fırtınada içinde bulunduğu konteyner ile gemiden savruluyor ve denizin ortasında kalıyor. Buradan kurtulmaya çalışırken çocuğunu da doğuran Mia’nın mücadelesi iki kat zorlaşıyor.