Netflix Haziran Programı | 2023

Netflix Haziran Programı | 2023

Yaza dolu dolu bir giriş yapmaya ne dersiniz? Netflix haziran 2023 programı; yerli filmler, belgeseller, gerçek hayat hikayeleri, aksiyon ve bilim kurgu yapımları ile geliyor. Liste bu kez biraz kabarık. Halihazırda izlediğiniz dizileri bir an önce bitirin ve yeni yapımlara kendinizi hazırlayın.

İşte merakla beklenen Netflix haziran takvimi…

Black Mirror

Beklenen an geldi! Bilim kurgu tutkunlarının favori dizisi Black Mirror, 6. sezonuyla ekranlara geliyor. Her bölümü bir film tadında olan dizide, bu sezon Salma Hayek, Aaron Paul, John Hannah, Annie Murphy gibi ünlü isimleri izleyeceğiz. Henüz yayınlanma tarihi açıklanmasa da haziran ayında en fazla beklenen ve izlenecek yapımın bu olduğunu söyleyebiliriz. 

The Days | 1 Haziran 

Haziran Netflix takvimi, gerçek bir hikayeyle başlıyor. 11 Mart 2011 tarihinde Japonya’da 9.0 büyüklüğünde ve 6 dakika süren bir deprem meydana geldi. Deprem ve 40 metreye ulaşan tsunami, 19 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Fakat Japonya’yı bekleyen tek tehlike bu değildi. Fukuşima Nükleer Santrali de tehlike altındaydı. Dalgaların vurduğu termik santralde o günlerde neler yaşandı? Bu önlenemez bir kaza mıydı yoksa gerekli tedbirler alınmadı mı? Netflix mini dizisi, bu soruların cevaplarını ve yaşananları çarpıcı bir şekilde vermeye çalışıyor. 

Şapkalı Kedi | 1 Haziran

Çocukların keyifle izleyebileceği bir yapım var sırada… Anneleri tarafından bakıcıya bırakılan ve canları çok sıkılan iki çocuk, konuşan şapkalı bir kediyle karşılaşır. Bu kedi adeta koyulan tüm kuralları yıkmak ve eğlenceli vakit geçirmek için yaratılmıştır. Böylece çocuklar, masalsı bir dünyada maceraya atılır. 

Man on a Ledge | 1 Haziran

Aksiyon sevenler toplansın! Başrollerinde Sam Worthington ve Elizabeth Banks’ın yer aldığı film, polis teşkilatından ihraç edilmiş Nick’in intihar girişimini konu alıyor. Bir binanın penceresine çıkması ve bir polis psikologunun onu ikna çabasını izlerken, aslında arka planda çok daha büyük bir operasyon sürdürülmeye çalışılıyor. 

Arnold | 7 Haziran 

Vücut geliştirme şampiyonluğundan Hollywood’a, oyunculuktan politikaya uzanan bir kariyer… Avusturya doğumlu Arnold Schwarzenegger, 90’ların başından itibaren Amerika’nın ve dünyanın en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Şimdi bu dolu dolu hayatı, bir mini belgesel serisiyle ekranlarda. Herkesin tanıdığı terminatör aslında nasıl biri merak edenler ekran başına! 

Tour de France: Unchained | 8 Haziran

Netflix haziran programı ile dünyanın en zorlu bisiklet yarışına gidiyoruz. 2022’de 3.328 km’lik zorlu bir yolu kat etmeye ve birinci olmaya çalışan sekiz ekibin yaşadıklarına biraz daha yakından bakacağız. Yarışın perde arkasında yaşananlar, bisikletçilerin motivasyon kaynakları ve karşılaştıkları zorluklar bizi bekliyor. 

Merve Kült | 9 Haziran 

Netflix Türk filmleri listesine bir yenisi daha ekleniyor. Ahsen Eroğlu, ​​Ozan Dolunay, Mine Tugay ve Zuhal Olcay gibi isimlerin yer aldığı yapım, yaşadığı apartmanı kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Merve’nin bir flört uygulaması yaparak para kazanmaya çalışmasını konu alıyor. Tabii öncelikle bunun için bir yatırımcıya ihtiyacı var ve onu destekleyebilecek tek kişi, daha önce tatsız bir karşılaşma yaşadığı bir iş insanı. 

Old | 13 Haziran 

Korku ve gerilim filmlerini seviyorsanız bir Shyamalan filmi haziranda sizi bekliyor. Türkçeye ‘Zamanda Tutsak’ adıyla çevrilen yapımın başrolünde Gael García Bernal yer alıyor. Ailece gittikleri huzurlu bir tatilde plajda mahsur alan bir grup insan, kısa sürede zamanın burada çok hızlı aktığını fark ediyor. Hızla yaşlanan aile, bir yandan neler olduğunu keşfetmeye çalışırken bir yandan da kaçış yolları arıyor. 

Our Planet 2 | 14 Haziran

Doğada yaşam hiç durmuyor ve gezegenimizin her köşesi büyüleyici. Yaşadığımız bu büyük yuvaya ve onun hikayelerine yakından bakmak için en iyi doğa belgeselleri arasında yer alan  ‘Gezegenimiz’, ikinci sezonuyla karşımızda. Huzurlu, bilgilendirici ve büyüleyici bir hafta sonu için bu yapımı listenize eklemeyi unutmayın! 

Buğday Tanesi | 15 Haziran

Biz inandıktan sonra önümüzde hiçbir engel duramaz! Eğer bu söz çok gerçekçi gelmiyorsa yaşanmış bir hayat hikayesi size umut olabilir. Küçük bir çocukken bir yangında ellerini kaybeden Serkan Bayram, idealleri için çabalamaktan hiç vazgeçmiyor. Çevresindekilere de ilham olan Bayram, bir başarı hikayesi yazıyor. 

Happiest Season | 22 Haziran  

Yaz ortasında bir Noel filmi izlemeye ne dersiniz? Mutlu bir birliktelikleri olan Abby and Harper, tatil için Harper’ın ailesinin yanına gitmeye karar verir. Abby, evlenme teklifine hazırlanırken Harper’ın ailesinin kızlarının eşcinsel olduğunu bilmediğini öğrenir. Böylece herkes için zorlu bir rol yapma süreci başlar. 

Schlafende Hunde | 22 Haziran

Kapanan bir cinayet dosyası, işlenen yeni bir cinayetle yerini şüpheye bırakıyor. Alman yapımı dizi, sokaklarda yaşayan eski bir dedektifin yeniden bu davanın peşine düşmesini anlatıyor. Türkçeye ‘Derin Komplo’ olarak çevrilen yapım, özellikle suç temalı diziler sevenlere hitap ediyor. 

Through My Window: Across the Sea | 23 Haziran 

Siz hiç uzun mesafe ilişkisi yaşadınız mı? Tek zorluk birbirini görememek gibi görünse de gençlik işin içine girince birçok farklı etken de ortaya çıkabiliyor. Raquel ve Ares, birbirlerine çok aşık olmalarına rağmen böyle bir durumun içerisinde kalıyor. Aşk, her şeyin üstesinden gelebilir mi 23 Haziran’da birlikte göreceğiz. 

Run Rabbit Run | 28 Haziran

Netflix haziran 2023 programı, bir psikolojik korku ile sona eriyor. 7 yaşındaki kızı ile sakin bir hayat yaşayan bekar bir anne, kendini içinden çıkılmaz bir durumun içerisinde buluyor. Garip sorular sormaya başlayan kızı, bir süre sonra kendisinin küçük yaşta ölen teyzesi olduğunu iddia etmeye başlıyor. Şaka ile gerçek arasında kalan anne ise geçmişiyle yüzleşirken bir yandan da içine düştüğü durumdan çıkmaya çalışıyor.