Mutlaka Canlı İzlenmesi Gereken Stand Up Gösterileri

Mutlaka Canlı İzlenmesi Gereken Stand Up Gösterileri

Türkiye’de stand up kültürünün geniş kitlelere ulaştığı bir dönemdeyiz. İstanbul sınırlarını aşan komedyenler, çeşitli şehirlerde seyirciyle buluşuyor. Gülme krizleri eşliğinde izleyebileceğiniz en iyi stand up gösterilerini sizler için hazırladık…

En İyi Stand Up Gösterileri 

Mutlaka Canlı İzlenmesi Gereken Stand Up Gösterileri

Dijital platformlarda yerli ve yabancı komedyenlerin gösterilerine kolayca erişebiliyor olsak da sahnede stand up izlemenin keyfi kesinlikle bambaşka! İşte kahkahaya doyamayacağınız canlı gösterileriyle, en iyi Türk komedyenler…

Kaan Sekban | Saçmalar

Mutlaka Canlı İzlenmesi Gereken Stand Up Gösterileri

On yıllık bir deneyimin ardından ani bir istifayla kurumsal hayata veda eden Kaan Sekban; beyaz yaka, oyunculuk ve talk show sunuculuğu gibi deneyimlerinden çok komik anıları seyirciyle buluşturuyor. Kahkaha atmaya doyamayacağınız bu iki perdelik gösterinin biletleri çok hızlı tükeniyor. Saçmalar’a gitmek isterseniz, bilet almak için hızlı olmanızı tavsiye ederiz. 

Ayrıca komedyenin çalkantılı kariyer yolculuğunu okumak isterseniz, plaza hayatından sahneye uzanan dönemde yaşadıklarını anlattığı ‘Tebrikler Kovuldunuz’ adlı bir kitabı da bulunuyor.

TuzBiber Stand Up 

Mutlaka Canlı İzlenmesi Gereken Stand Up Gösterileri

Türkiye’de stand up kültürünün yaygınlaşması için komedyenleri bir araya getiren TuzBiber, düzenlediği ‘Açık Mikrofon’ etkinlikleriyle hem komedyenlere hem de komedyen olmak isteyen herkese sahnesini açıyor. Deniz Alnıtemiz, Özge Özel, Caner Ömür, Caner Dağlı gibi çok sevilen isimlerin tek kişilik gösterilerinin yanı sıra komedyenleri bir araya getirdiği geceleri ile de çok konuşuluyor. Çeşitli şehirlerde, birçok farklı etkinliğe ortam oluşturan TuzBiber’in gösterilerine gitmek isterseniz, etkinlik takvimini takip etmenizi öneririz.

Baturay Özdemir

Mutlaka Canlı İzlenmesi Gereken Stand Up Gösterileri

Youtube’daki stand up gösterisi ‘Yerli ve Kirli’ ile ünlenen komedyen, tek kişilik şovuyla çeşitli şehirlerde sahne alıyor. Kahkaha dolu dakikalar yaşamak isteyenler, bu gösteriyi kesinlikle izlemeli!

Deniz Göktaş Stand Up

Mutlaka Canlı İzlenmesi Gereken Stand Up Gösterileri

Ofansif şakalar, kara mizah ve politika… Deniz Göktaş son dönemlerin en popüler stand upçılarından bir tanesi. Hem yurt içinde hem yurt dışında yaptığı gösteriler, seyircilere unutulmaz dakikalar yaşatıyor. Komedyeni, gösterisine gitmeden önce daha yakından tanımak isterseniz ‘Deniz Göktaş’a Ayıracak Vaktim Yok’ adlı podcastini de dinleyebilirsiniz. 

Yasemin Sakallıoğlu “Doğru Koca Nasıl Seçilir?”

Mutlaka Canlı İzlenmesi Gereken Stand Up Gösterileri

Çektiği videolar ile ünlenen başarılı komedyen, birbirinden komik tiplemeleriyle seyirciyi gülme krizlerine sokuyor. Aile bağları ve kadın erkek ilişkileri üzerine kendi anılarından yola çıkarak anlattığı hikayeler, hepimize çok tanıdık!

Bar Psikoloğu “Psikogösteri”

“Madem bize gelmiyorsunuz, ben size gelirim” mottosuyla yola çıkan Bar Psikoloğu, psikoterapi ile ilgili merak edilenleri eğlenceli bir muhabbetle cevaplıyor. Seyircilerin aktif rol aldığı bu gösteri, iki perde şeklinde interaktif bir talk show’a dönüşüyor. Psikoloji konuşmaktan keyif alanlar bu gösteriyi sakın kaçırmasın! 

(Bu gösterinin gerçek bir terapi seansı olmadığını, sadece kaliteli bir bar sohbeti olduğunu hatırlatalım.)

Berfu & Eser Yenenler – Çift Terapisi 

Mutlaka Canlı İzlenmesi Gereken Stand Up Gösterileri

Eser ve Berfu Yenenler çiftinin, ilişkilerindeki problemleri esprili bir yolla dile getirdikleri gösteri; kadın erkek ilişkilerine dair sorunları irdeliyor. İkilinin samimi itiraflarını dinlerken ‘Ben de bunu yaşıyorum!’ diyeceğiniz empati dolu dakikalara, kahkaha dolu anlar eşlik ediyor. 

Doğu Demirkol 

Yetenek Sizsiniz Türkiye’de yaptığı stand up gösterisi sayesinde keşfedilen Doğu Demirkol, Beşiktaş Kültür Merkezi’nde yaptığı Açık Mikrofon adlı şovdan sonra bir süre Güldür Güldür’de stand up kariyerine devam etti. Oyunculuk hayatına sinema filmleri ile başladıktan sonra kendi hayatını anlattığı absürt komedi dizisi Doğu ile de çok konuşulmayı başardı. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde yaptığı tek kişilik stand up gösterisi ile izleyiciyle buluşan Doğu Demirkol, kendi yaşamından ve coğrafyasından etkilendiği hikayeleri mizah yoluyla aktarıyor.

Kapak Fotoğrafı: Louis Smit