Dans henri matisse

Koronavirüs’ün Astrolojik Analizi

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020

2020 Yeni Başlangıçların Yılı Olacak

Koronavirüsün insan hayatındaki hakimiyeti her geçen gün daha da güçlenirken, virüsten korunmak kadar virüsün yarattığı psikolojik baskıdan da kendimizi korumamız gerekiyor.
İnsan psikolojisindeki en büyük baskı da süresiz bilinmezlikler. Başta Türkiye olmak üzere astrolojinin izinde bizi nelerin beklediğini Ayşe Coşkun Koray’dan dinleyelim.

ADEM'İN YARATILIŞI “THE CREATION OF ADAM” – MICHELANGELO
ADEM’İN YARATILIŞI “THE CREATION OF ADAM” – MICHELANGELO

Koronavirüs başta olmak üzere yaşadığımız doğal afetler ve diğer küresel felaketler astroloji haritalarında görülmüştü.

2019 yılında yer küre, sahip olduklarımız, ekonomi gibi konuları temsil eden toprak elementindeki tutulmalar, yani ay ve güneş tutulmaları, ağır hareket eden ve geçiş yaptığı dönemlerde önemli büyük dönüşümlere imza atan Uranüs, Satürn, Plüton, Jüpiter gibi gezegenlerin de toprak elementindeki önemli açıları ve kavuşumları bize 2020’de artarak devam edeceğini de gösteren doğal afetler, ekonomik sistemde zorluklar, tıkanmalar, salgın hastalıklar, politikadaki güç savaşları, ülkeler arası çatışmalar ve savaşların habercisiydi aslında. Bunları görebilmiştik öncesinde.

Yakın ve uzun dönemde bizi neler bekliyor?

12 Ocak 2020’de Satürn ve Plüton kavuşumuyla birlikte Korona virüs yayılmaya ve duyulmaya başladı. Bu 32-38 yılda bir görülen bir etki. Geçmiş tarihlerde de görülmüş etkileri var. Amacı haksız durumları ve koşulları dengelemeye çalışmak. Tüm yapıların yıkımını ve yeni formda yeniden doğuşunu simgeliyor. Önümüzdeki uzun bir süreci kapsayacak değişim ve dönüşümü daha da spesifik olarak ‘’Yeni Düzen’’i ifade ediyor.
Önümüzdeki süreçte bunun tetikleneceği önemli tarihler var. 20 Mart yani bugün, 12 Ağustos, 8 Ekim ve 20 Aralık’ta Mars’ın Satürn, Plüton kavuşumunu tetiklediğini görüyoruz. Bu ne demek, bu tarihlerde sadece salgın değil, mültecilerin durumunun, ülkeler arası savaşların, ekonomideki dalgalanmaların ve ilişkilerin tümden tetikleneceğini söyleyebiliriz.
Yaz ayları ekonomik anlamda çok zor olacak

Sıkıntı yok efendiler, Der insana yol gösterir. "Mevlana"
Sıkıntı yok efendiler, Der insana yol gösterir. “Mevlana”

12 Nisan, 14 Temmuz ve 15 Ekim yine bu bahsettiğimiz etkiler tetikleniyor ve daha çok ortaya çıkması ve gündeme gelmesi söz konusu.
23 Mart’ta Mars Plüton ile kavuşuyor tam olarak. 31 Mart’ta Mars Satürn ile kavuşuyor. 5 Nisan’da da Jüpiter Plüton ile kavuşuyor. 7 Nisan’da Mars Uranüs ile kare yapıyor. Bütün bunlar ne demek? Var olan durumların, yani salgın hastalıklar, ekonomik zorlukların genişleyip büyümesi, daha da çok artması ve bu konuda özgürlük ve bağımsızlığı daha da kısıtlayacak etkileşimler. Aniden ortaya çıkan, düşünmeden yapılan büyük hareketler, siyasi başkaldırı, isyan gibi konular söz konusu olabilir. Kazalarda artış olabilir.

Venüs gezegeninin gerilemesi 13 Mayıs – 25 Haziran tarihleri arasında. Bu gerileme süresinde ilişkilerde problemler olabilir, evlilik ve boşanmalarla ilgili konularda problemler olabilir. Bu dönemde bu konularda karar almamak daha doğru olur. Ekonominin durma noktasına geleceği bir dönem olabilir.
14 Mayıs – 13 Eylül arasında Jüpiter Retro’su söz konusu. Bu da bize yaz aylarının ekonomik anlamda çok zor olacağını gösteriyor.

Bireysel olarak ne yapılabilir?

Sabırlı olup, aceleci kararlar almamak gerekir. Daha temkinli ve düşünerek, kendimizi korkuya, paniğe sürüklemeden, metanetle hareket etmemiz gerekir. Ekonomik olarak daralmanın devam edeceğini engellenme hali içinde özgürlüğümüzün daha da kısıtlanacağı durumları göz önünde bulundurarak hareket etmemiz gerekecek.

Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için!

Love robert Indiana
Love robert Indiana

22 Mart’ta Satürn’ün Kova burcuna geçişi var. Satürn Kova burcunu sever. Kova burcu teknolojiyi, yenilikleri, bağımsızlığı, kendini ifade etmeyi, toplum için bir şeyler yapabilmeyi, hümanist yaklaşımları simgeler. Satürn’ün Kova’ya geçişi de tarafsız bakış açılarının doğabileceğini, yenilikleri, reform anlamında etkileri n ortaya çıkabileceğini, bu konuda kararlar alınabileceğini de gösteriyor. Her bireyin toplum için bir şeyler yapabileceğini simgeliyor.

Mayıs ayında da ay düğümleri olacak. İkizler ve Yay ekseninde olacak. Ülkeler arası ilişkiler ve medya başta olmak üzere yeni uygulamaların, el değiştirmelerin ve yaratıcı fikirlerin ortaya çıktığı dönem olacak. Seyahat ve ulaşım konularında da yenilikçi etkiler göreceğiz. Bunun bir şekilde hayatımızı kolaylaştırıcı ve yeni düzene geçişi sağlayacak etkileri olacaktır.

Bu Satürn’ün Kova burcu süreci 2,5 yıllık bir süreç. Arada Satürn tekrar Oğlak’a dönecek, ardından tekrar Kova’da devam edecek. Satürn 2 Temmuz’a kadar Kova’da, 2 Temmuz’dan 17 Aralık’a kadar Oğlak’ta olacak. 17 Aralık’tan sonra tekrar Kova’ya geçecek.

Bu sırada bireysel olarak ne yapmak istiyoruz, neyi ifade etmek istiyoruz. Bunlara bakmak gerekecek. Kendimize dönmek, dış dünyadan soyutlanmış olmak bu yönde olumlu şeyleri gündeme getirebilir. Biraz bu taraftan bakarsak daha iyi ilerleyebiliriz. Ben bu toplum için ne yapabilirim diye düşünülebilir.

Kova Çağı ile Dönüşüm 21 Aralık’ta başlayacak

Tüm bunlar özellikle 17 Aralık’tan sonraki ‘’Kova Çağı’’ sürecine hazırlık olacaktır diye düşünüyorum. Kendini ifade etme ya da bireysel bir ifade etmede zorluklarla karşılaşma durumu olacak. Ama buna rağmen neleri yapabiliyorsak ortaya çıkarmak zorundayız.

21 Aralık’ta Jüpiter Satürn gezegeni ile kavuşuyor. Bu da yeni düzeni, yeni sitemi, yeni çağı yani önümüzdeki 200 yıllık bir süreci belirleyecek önemli bir kavuşum. Burada tümden bilinçlerimizin, algılarımızın büyük dönüşümünden bahsediyoruz.

Özetlersek bu dönem büyük bir başlangıcı ifade ediyor. Kova çağına geçişle yeni sistemlerin ortaya çıktığı, daha hümanist bir sistem hüküm sürecek. 2020 tüm başlangıçların ve yeni sistemlere geçişin yılı olarak nitelendirebiliriz. Görüldüğü gibi bu yılın başından itibaren görülen salgın hastalıklar, ekonomik zorluklar, savaşlar ve diğer zorluklarla birlikte bir kısıtlanma haline girdik. Bir şekilde kurumlarda, işyerlerinden koparak evlerimize çekildik. Eğitim sisteminde yeni uygulamalar karşımıza çıktı. Online eğitime geçiliyor. Görüşmeler, toplantılar online yapılmaya başlıyor. Ülke başkanları bile yüz yüze görüşmeler yerine online görüşmeleri tercih ediyor.

Teknoloji Çağına Doğru

Our Future
Our Future

Kova çağına geçişle birlikte yeni sistemlerin ortaya çıkmaya başlaması, tamamen hümanist ve insanın ön planda olduğu, daha çok insanlarla birebir iletişim ve etkileşim içinde, daha çok özgürlüğe sahip olduğumuz bir dönem başlıyor.
Ekonomik sistemle para birimlerinin tamamen değiştiği, belki de Avrupa Birliği’nin ortadan kalktığı, para birimlerinin tamamen sanal aleme kaydığı teknolojik ve elektronik yeniliklerle teknoloji çağına geçiş dönemine gireceğiz. Bizleri yeni icatları da içinde barındıran sancılı bir dönem bekliyor.

Küresel yaşadığımız bu durumda ülkelerin astrolojik haritalarına göre olayın seyrinde farklılıklar görülecek

Her ülkenin bir haritası var. Astrolojik etkileşimler, yani bahsettiğim Satürn ve Plüton kavuşumu, Jüpiter’in Satürn’le Kova’da kavuşumu gibi etkileşimler, astrolojik seyirler her ülkenin haritasında belirli evlere alanlara düşmektedir. Her evin de bir anlamı vardır ülke haritalarına göre ve hangi evde gerçekleşiyorsa bu etkileşim, orada daha fazla sonuç çıkaracağını görürüz. Örnek vermem gerekirse, 22 Mart’ta gerçekleşecek Satürn Kova burcu geçişi çok önemli bir olay. Türkiye astroloji haritasında 8. Evde gerçekleşecek. 8. Evin konumları da yabancı ülkelerle olan finansal ve maddi kaynaklı ilişkiler, ortaklaşa kazançlar, borçlar, alacaklar, mali standartlar, faiz oranları, sigorta şirketleri, ölümler, gizli konular gibi durumları işaret ediyor. Bu geçişle birlikte bu süreçte bu alanlarda sorunlar olabilir, daha fazla önlem alınması gerekebilir.

2020’nin en şanslı burcu

Genelde böyle soruları yanıtlamıyorum çünkü bunu doğum haritasına bakmadan söylemek çok sağlıklı olmaz. Sırf burçtan yola çıkarak bir sonuç elde edemeyiz. Ama şunu söyleyebilirim, Oğlakların hayatında çok önemli değişiklikler olabileceği, farklı alanlarda önemli adımlar atabilecekleri, uzun zamandır gerçekleştirmek istedikleri konularda etkili hamleler yapabilecekleri bir dönem. Uranüs Boğa burcunda ilerlediği için Boğa burçlarının ya da yükseleni boğa olanların bu anlamda hayatını değiştirmek, çok farklı yeni düzen kurmak anlamında hayatlarında reformist hareketlerin olabileceğini söyleyebiliriz. Yılın 2. Yarısında İkizler ve Yay ekseninde tutulmalar var. Burcu, yükselen burcu ya da ay burcu İkizler veya Yay olanlar da önemli dönüm noktası sayılabilecek etkileşimlerin faydasını görecekler. Yılın 2. Yarısında şu ana kadar yapmak isteyip te yapamadıkları tüm uluslararası eğitim, medya, yayıncılık alanlarında faaliyet gösterebilecekleri bir döneme girecekler.
19 Aralık itibari ile Jüpiter Kova burcuna geçiyor. Sonrasında Satürn ile kavuşuyor. Kova burçları için de hayatlarında kendilerini gösterebilecekleri yönde ilk adımları atabilecekleri önemli bir dönem başlıyor diyebiliriz.

Kimler astroloji haritasına baktırmalı? Bunun özel bir dönemi var mı? Ne kadar zamanda bir bakılmalı?

Herkes astroloji haritasına baktırabilir. Özellikle hayatında, sıkıştığı konularda cevap arayan, bir çözüm bulamayan, başına hep aynı şeyler geliyor diyenler, ortaklı çalışmalı mıyım, kendi işim olmalı mı, işimde mutlu değilim, bırakırsam sorun yaşar mıyım diyen herkes doğum haritasına baktırabilir ve doğum haritası analizi yaptırabilir.
Bunun özel bir dönemi yok. İnsan ne zaman bir dönüm noktasına geliyor ve bir cevap arıyor, o zaman danışmanlık alıyor. Bireysel doğum haritası analizinde kişilik göstergeleri, iş, para ve ilişki ve çocuklara yönelik bilgiler verilmektedir. Onun dışında önümüzdeki 10 yıllık süreç ve 1 yıllık detaylı bir ön görüsü vardır. Yılda bir kere yenilenen doğum haritası analizi ile kişi hayatında temel yapı taşlarını yerine oturtabilecek ve kendisi adına önemli zamanlamaları belirleyebilecektir.

Ayşe Coşkun Koray Kimdir?

Ayşe Coşkun Koray, 1981 İzmir doğumludur. Eskişehir İşletme Fakültesi mezunudur. 10 yıldır içinde bulunduğu finans sektöründe çalışırken 2009 yılında Öner Döşer’in kurucusu olduğu AstroArt Astroloji Okulu’nda öğrenim görmeye başlamıştır. Analiz ve öngörüm tekniklerini içeren bitirme projesini başarıyla tamamlayıp Ustalık Belgesini aldığı 2011 yılından itibaren profesyonel Astrolog olarak danışmanlık ve birebir eğitim vermektedir.