İstanbul’da Nerede Tenis Oynanır?

İstanbul’da Nerede Tenis Oynanır?

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2022

Şehir yaşamı içerisinde yoğunluğa tenis ile ara vermek oldukça cazip bir fikir. Peki İstanbul’da tenis nerede oynanır? Sanılanın aksine İstanbul’da tenis oynamak için gidilebilecek pek çok tesis vardır. İstanbul tenis kortları şehrin iki yakasına da dağılmış vaziyettedir. Anadolu Yakası’nda ya da Avrupa Yakası’nda bulunan tenis kulüplerinde, spor tesislerinde ve parklarda yer alan kortlarda tenis oynama imkanı bulabilirsiniz.

En İyi İstanbul Tenis Kortları ve Kulüpleri

İstanbul’da pek çok tenis kortu yer alır. İstanbul tenis kulüpleri bu noktada akla ilk gelen seçeneklerden biridir. Spor tesisleri, turistik konaklama işletmeleri ve parklar tenis kulüplerinin yanı sıra tenis oynamaya imkan tanıyan yerler arasındadır. 

Tenis kortu kiralama süreci ise tesise bağlı olarak değişebilir. Bu doğrultuda İstanbul’daki en iyi tenis kortları listemizde yer verdiğimiz tesisler ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. İşte İstanbul’da tenis oynamak için tercih edebileceğiniz yerler…

Yoğurtçu Parkı Tenis Kortu

Yoğurtçu Parkı Tenis Kortu

Fotoğraf: Ömer N. / Foursquare

İstanbul Anadolu Yakası’nda tenis oynamak için tercih edilebilecek yerlerden biri Yoğurtçu Parkı’dır. Ücretsiz olan kort, sahile yakınlığı ve havadar olması sayesinde pek çok kişiye cezbedici gelir. Kortta tenis oynamak için sıra almak isteyenlerin Moda Gönüllüleri ile iletişime geçmesi gerekir. Kullanım detaylarını da bu sayede öğrenmek mümkündür.

Adres: Osmanağa Mahallesi, Yoğurtçu Parkı Caddesi, Yoğurtçu Parkı, Kadıköy

İletişim: (0216) 542 50 00

Açık Saatler: 08.00 – 22.30

İBB Maltepe Sahil Spor Tesisi

İstanbul Tenis Kortları

Fotoğraf: spor.istanbul

İstanbul’daki en iyi tenis kortları listesine İBB’nin Maltepe’deki tesisi de dahil edilebilir. Anadolu Yakası’ndaki alternatiflerden olan İBB Maltepe Sahil Spor Tesisi’nde; atletizm, plaj voleybolu ve plaj futbolu gibi sporlar için de alanlar mevcut. 16 yaş ve üzerindeki ziyaretçilere açık olan tenis kortlarını kullanabilmek için Spor İstanbul’a üye olunmalıdır. Spor İstanbul’dan rezervasyon yapanlar tesisin kortunu kullanabilir.

Adres: Orhangazi Şehir Parkı Maltepe Sahil Dolgu Alanı, Turgut Özal Bulvarı, No: 167, Maltepe

İletişim: (0216) 586 57 58

Açık Saatler: 06.45 – 23.15

Levent Tenis Kulübü

Levent Tenis Kortu

Fotoğraf: leventteniskulubu.com

Avrupa Yakası’nda ‘’İstanbul’da tenis nerede oynanır?’’ sorusuna Levent Tenis Kulübü verilebilecek en iyi yanıtlardan biridir. Profesyonel sporcu eğiten ve hobi olarak tenis oynamak isteyenlere gerekli alanı sağlayan Levent Tenis Kulübü, çeşitli spor aktivitelerine ve turnuvalara da ev sahipliği yapar.

Adres: Konaklar Mahallesi, Akasyalı Sokak, No:3, Beşiktaş

İletişim: (0212) 279 27 10

Açık Saatler: 07.00 – 22.00

Tennis Club

istanbul Tenis Kortları

Fotoğraf: Hüseyin P. / Foursquare

İstanbul’da Avrupa Yakası’ndaki alternatiflerden biri olan Tennis Club, açık ve kapalı tenis kortlarına sahiptir. Ataşehir’de hizmet veren tesiste her yaş grubuna özel ders imkanı sunulur. Ayrıca üyelik imkanı olan Tennis Club’ta sadece eğlence amacıyla tenis oynamak mümkündür.

Adres: Yenisahra Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, No:18, Ataşehir

İletişim: (0216) 315 54 57

Açık Saatler: 08.00 – 22.00

Vakıf Tenis Kulübü

Vakıf İstanbul Tenis Kortu

Fotoğraf: Ben Hershey

Sahile yakın bir konumda tenis oynamak isteyenlerin tercihleri arasında Vakıf Tenis Kulübü yer alabilir. Caddebostan’daki tesiste hem özel ders imkanı da var. Ayrıca kulüpteki kafe, restoran gibi işletmeler tenis sonrası dinlenmek için iyi bir tercih olabilir. Rezervasyon için kulüple iletişime geçmeniz gerekir.

Adres: Caddebostan Mahallesi, Operatör Cemil Topuzlu Caddesi, No: 100, Kadıköy

İletişim: (0216) 357 58 71

Açık Saatler: 08.00 – 00.00

Enka Tenis Kulübü

Enka Tenis Kulübü

Fotoğraf: enkaspor.com

İstanbul’da en iyi tenis kortları listesinde sayılabilecek Enka Tenis Kulübü, Avrupa Yakası’ndaki alternatifler arasında yer alır. İstinye’deki kulüpte; 6 açık, 3 kapalı, 2 açık antrenman kortu ve  merkez kort var. Profesyonel sporculara, ENKA öğrencilerine ve üyelere ev sahipliği yapan kulüpte her yaştan üyeler için ders alma imkanı da mevcut.

Adres: İstinye, Poligon Mahallesi, Katar Caddesi, No: 15/A, Sarıyer

İletişim: (0212) 705 60 00

Açık Saatler: 08.00 – 21.00

Kemer Country Club

Kemer Country Club

Fotoğraf: Matthias David

Avrupa Yakası’nda konumlanan Kemer Country Club, hem yeni başlayan ve keyif için tenis oynayan kişilere hem de profesyonellere ev sahipliği yapar. Dileyenler burada ders alarak kendisini geliştirebilir ya da hobi olarak tenis oynayabilir. Ayrıca tenis kortundan ve hizmetlerden sadece üyelerin yararlanabildiğini belirtmekte fayda var.

Adres: Eyüp Merkez, Altı Spor Caddesi, Hayat Binası, No:7, Eyüpsultan

İletişim: (0212) 239 70 10

Açık Saatler: 08.00 – 22.00

Bostancı Miltaş Spor Tesisleri

Bostancı Miltaş Spor Tesisleri

Fotoğraf: miltasturizm.com.tr

Dörtaçık tenis kortu ve bir ders kortu yer alan tesis, Anadolu Yakası’nda tercih edilebilecek yerler arasındadır. Üyeler kortlardan bir yıl boyunca ücretsiz faydalanma imkanına sahip olur. Ayrıca tesiste hem yetişkinler hem de çocuklar özel tenis eğitimi alabilir. 

Adres: Bostancı, Ulus Sokak, No:10, Kadıköy

İletişim: (0216) 373 80 11

Açık Saatler: 09.00 – 22.00

Ataşehir Tenis Kulübü

İstanbul Tenis Kortları

Fotoğraf: Valentin Balan

Hem hobi olarak tenis oynayanların hem de teniste gelişme kaydetmek isteyenlerin tercih edebileceği Ataşehir Tenis Kulübü, dört tenis kortuna sahiptir. Belirli saatlerde antrenman yapılan tesiste boş saatlere rezervasyon yapma şansınız vardır. 

Adres: Batı, Barbaros Mahallesi, Lale Sokak, 34746 Ataşehir

İletişim: +90 530 138 50 08

Açık Saatler: 07.00 – 23.00

Büyük Kulüp

Büyük Kulüp

Fotoğraf: buyukkulup.org.tr

Dört açık hava tenis kortuna sahip Büyük Kulüp, Anadolu Yakası’ndaki alternatifler arasında yer alır. Kortlardan sadece üyeler değil misafirler de faydalanabilir. Tesiste tenis sonrasında dinlenmek için değerlendirilebilecek kafe de bulunur.

Adres: Cemil Topuzlu Caddesi, No: 42 / 34728, Kadıköy

İletişim: 0216 302 42 72

Açık Saatler: 09.00 – 22.00

Anadolu Yakası’nda Alternatif Tenis Kortları

 • Moda Sahili Tenis Kortu
 • Fenerbahçe Dalyan Kulüp
 • Maltepe Pamukspor Tesisleri
 • Caddebostan Raket Kulübü
 • Göztepe Özgürlük Parkı
 • Aden Tenis Akademi
 • Antuka Tenis Akademisi

Avrupa Yakası’nda Alternatif Tenis Kortları

 • Conrad Tenis Kulübü
 • Sheraton İstanbul
 • Yeşilyurt Spor Kulübü
 • Ormanda
 • Silivri Müjdat Gürsu Spor Tesisleri
 • Bakırköy Atatürk Spor ve Yaşam Köyü

Kapak Fotoğraf: Josephine Gasser