Eve Paket Yemek Servisi Yapan Firmalar

Güncelleme Tarihi: 7 Ocak 2021

100 kişiye sorduk 1 popüler cevap arıyoruz… “Nasıl gidiyor?” dendiğinde verilen bir cevap söyleyin. Evet doğru bildiniz; “Yoğunluktan başımı kaldıramıyorum” en popüler cevabımız. 

21. yüzyılın dinamikleri, hem iş hem de ev hayatında bireylere boş vakit bırakmamak üzerine kurulu. Bu koşturmaca içerisinde evde yemek hazırlamak ise çoğu zaman oldukça güç bir hale gelebiliyor. Dışarıdan yemek siparişi vermek de bir yere kadar. Özellikle fast food odaklı faaliyet gösteren paket servis restoranları, sağlıklı beslenmek isteyen kişilere çok fazla tercih şansı bırakmıyor. Ancak son yıllarda bu sorunu da ortadan kaldıran eve yemek servisi hizmeti veren firmalar var. Biz de sizler için birbirinden lezzetli ve sağlıklı öğünleri hazırlayıp evlerinize kadar getiren yemek servisi firmaları listesi hazırladık. İşte paketli yemek servisi için tercih edebileceğiniz firmalar…

Rafinera

Eve yemek servisi yapan firmalar arasında ilk sırada Rafinera var. Paket yemek sektöründe faaliyete geçen ilk markalardan biri olan Rafinera, uzun yıllardır bu alanda hizmet veriyor. Farklı beslenme tercihlerine yönelik hazırlanan menülere sahip olan firma, özellikle diyet yemek servisi konusunda oldukça iddialı. Classic, EvdeKal, Ofis Paketi gibi seçeneklerin yanında Protein Plus gibi belirli bir beslenme tipine uygun alternatifler de markanın ürünleri arasında. Tüm bunların yanı sıra Rafinera, çevreye duyarlılık konusunda da oldukça hassas. Artan yemekleri hayvan barınaklarına gönderen firma, biriktirdiğiniz öğün kutularını ise sizden alıyor ve geri dönüştürerek tekrar kullanıma sokuyor.

Meal Box

Paket servis yemek alanında iddialı firmalardan bir diğeri ise Meal Box. Sıcak Yemek Aboneliği, Diyet Yemek Paketleri ya da Yüksek Proteinli Yemek Paketleri gibi farklı seçenekler sunan firmanın menüsü oldukça geniş. Markanın tüm ürünleri hijyen kurallarına dikkat edilerek el değmeden paketleniyor ve pandemi dönemindeki hassasiyetler göz önünde bulundurularak temassız bir şekilde teslim ediliyor. Ayrıca Meal Box’ta gruplara yönelik öğün paketleri de var. 

FitChef

Adından da anlaşılacağı üzere eve servis diyet yemek konusunda uzmanlaşan FitChef özellikle sağlıklı beslenmek ve bu yolla kilo vermek isteyenlerin favorileri arasında. Günlük malzemelerle hazırlanan menüler kalori hesabına göre kullanıcılara ulaştırılıyor. Ketojenik, İntolerans ya da Emziren Anne gibi çok farklı paket seçenekleri olan FitChef, kişiye özel beslenme anlayışını benimsiyor.

Fed Box

Diyet yemek servisi alanında iddialı firmalardan bir diğeri ise Fed Box. Her öğünde taze ve günlük ürünleri kullanan firmanın web sitesinde bir de ihtiyaç duyulan kaloriyi hesaplama aracı bulunuyor. Tüketiciler bu alandaki bilgilendirmelerin yönlendirmesiyle farklı menü seçenekleri arasından tercihte bulunabiliyor. Kişiye özel diyetisyen desteği gibi ek hizmetler de sunan Fed Box, tüm paketlerinde geri dönüştürülebilir malzemeler kullanıyor. 

Habit

Tamamen glütensiz ve organik ürünlerle hazırlanan öğünler Habit’in alametifarikası. Aynı zamanda firmanın hazırladığı menülerde şeker yerine doğal tatlandırıcılardan faydalanılıyor. Sağlıklı beslenmek isteyen tüketicilerin favori paket yemek servisi tercihlerinden biri olan Habit, farklı beslenme paketlerinin yanı sıra donuk yemek paketleri ve atıştırmalıklar gibi seçenekler de sunuyor.