en iyi egzama şampuanları

En İyi Egzama Şampuanları (2023 Bilgileri)

Günümüzde en sık görülen cilt rahatsızlıklarından biri egzama. Sahip olduğunuz genlerden diyetinize kadar birçok etkene sahip olan egzama, hayat kalitesini ciddi anlamda düşürebiliyor. Özellikle yoğun kozmetik kullanımı, hassas ciltlerde egzamanın daha da artmasına yol açabiliyor. Ancak merak etmeyin! Kozmetik sektöründe son yıllarda geliştirilen yeni formüller, egzamaya karşı olan savaşınızda size yardımcı olabilir. Sizin için en iyi egzama şampuanları listesi oluşturduk.

Egzama İçin Şampuan Önerileri

Oldukça ciddi bir cilt hastalığı olan egzama, kalıtsal olarak aktarılıyor. Öte yandan kullanılan ürünler ve diyet tercihleri, egzamanın şiddetini etkileyebiliyor. 

Egzama semptomlarıyla karşılaştığınız takdirde ilk iş olarak doktorunuza başvurmanız ve onun önerdiği tedavi yöntemlerini uygulamanız gerekiyor. Sıklıkla kafa derisinde baş gösteren egzamaya karşı bir diğer alternatif çözüm ise hastalığa özel olarak geliştirilen egzama şampuanları. Doğru egzama şampuanı kullanımı, tedavi sürecinize olumlu katkı sağlayabileceği gibi aynı zamanda egzamanın kozmetik kaynaklı olarak şiddetinin artmasını engelleyebilir. Gelin, bu hastalıktan muzdarip olanların sıkça sorduğu “Saçtaki egzamaya hangi şampuan iyi gelir?” sorusunu cevaplandıralım…

Not: Egzama, ciddi bir cilt hastalığıdır. Herhangi bir ürün satın almadan önce içeriğini inceleyerek sizin için alerjen içerip içermediğinden emin olun. Doktorunuzun önermediği hiçbir ürünü kullanmayın.

Mustela Stelatopia Köpük Şampuan

en iyi egzama şampuanları

Bebeklerin narin derisi üzerinde kullanılması amacıyla özel olarak geliştirilen Mustela Stelatopia Köpük Şampuan, dikkatli bakıma ihtiyaç duyan saçtaki egzama rahatsızlıklarına karşı da oldukça etkili olabiliyor. %99 oranında doğal bileşenlerden oluşan egzama şampuanı; koku içermemesi, nazik ve yumuşak yapısı ile özellikle egzamanın şiddetlendiği durumlarda iyi bir alternatif olabilir. Ürün, aynı zamanda Ulusal Egzama Derneği tarafından onaylı!

W-Lab Centellin Shampoo

en iyi egzama şampuanları

Egzama rahatsızlığının çeşitleri arasında sıklıkla karşılaşılan saçta egzama şampuan yardımıyla hafifletilebilir. Bu noktada başvurabileceğiniz ürünlerden biri de W-Lab Centellin Shampoo. İçerisinde kantaron yağı bulunduran ürün, kurumuş saç derilerine ve egzamaya karşı cildi rahatlatıyor. Ayrıca mantar oluşumunu engelleyen climbazol etken maddesi ile saç kıran ve benzeri mantarlara da tam koruma sağlıyor. Doktorlar tarafından önerilen egzama şampuanları arasında yer alan W-Lab Centellin Shampoo, kaşıntıyı azaltarak saç derisini rahatlatmasıyla biliniyor.

Yeşilmarka Doğal Bakım Onarım Şampuanı

en iyi egzama şampuanları

En iyi egzama şampuanları listemizin sıradaki ürünü Yeşilmarka adıyla Türkiye’de üretilen Doğal Bakım Onarım Şampuanı. Çeşitli cilt rahatsızlıkları için sıklıkla tercih edilen ürün, tamamen doğal içeriği ve vegan olmasıyla dikkat çekiyor. 19 farklı bitki özünün kullanılmasıyla elde edilen ürün, cansız ve yıpranmış saçlar için besleme ve onarım işlevi taşıyor. Ayrıca egzamanın şiddetlendiği durumlarda saç derisini rahatlatmasıyla birlikte kaşıntıyı önlüyor.

Deepway Kil Şampuanı

en iyi egzama şampuanları

%100 doğal içerikli saç egzaması için şampuan arıyorsanız Deepway Kil Şampuanı sizin için iyi bir tercih olabilir. Kafa derisinde oluşan egzama ve sivilcelere karşı oldukça etkili olan şampuan, saç dökülmelerini de durdurmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda besleyici ve hacimlendirici nitelikleri de sunan ürün, paraben veya gıda boyası içermiyor. Saç derisin rahatlatması, yumuşak yapısıyla saçları taramayı kolaylaştırması ve doğal çiçek aromalarını içeren eşsiz kokusu ise ürünün öne çıkan özellikleri arasında. 

Awe Cemre Hassas Saç Derisi Şampuanı

en iyi egzama şampuanları

Saçtaki egzama için şampuan arayışında olanların sıklıkla tercih ettiği bir diğer ürün ise
Awe Cemre Hassas Saç Derisi Şampuanı. Kuruluk, kaşıntı ve kepek benzeri saç derisi rahatsızlıkları için tam koruma ve onarım sağlayan ürün, zengin bitkisel özleriyle birlikte saçı ve saç derisini güçlendiriyor. Pullanmaya karşı koruyucu etkisi bulunan Awe Cemre Hassas Saç Derisi Şampuanı, saça gözle görülür canlılık ve nem sağlıyor.

GAM Egzama Karşıtı Şampuan

en iyi egzama şampuanları

Antioksidan, B5 vitamini ve saçı şekillendirmeye yardımcı bileşenleriyle birlikte cilt rahatsızlıkları için onarım ve koruma sağlayan GAM Egzama Karşıtı Şampuan, klasik şampuanların sağladığı tüm avantajları içerisine barındırıyor. Saç temizliği ve yağ engellenmesi konusunda da oldukça başarılı olan ürün;  kullanıcısına kolay şekil alabilen, hacimli ve parlak saçlar sunuyor. Özgün formülü, egzamanın şiddetlendiği durumlarda kaşıntıyı engelleyip saç derisini rahatlatırken aynı zamanda saç köklerinin nemlenmesine yardımcı oluyor. 

Savira Ardıç Katranlı Egzama Karşıtı Şampuan

en iyi egzama şampuanları

Sedef ve egzamaya iyi gelen şampuan önerileri arasında sıklıkla kendisine yer bulan Savira Ardıç Katranlı Egzama Karşıtı Şampuan, kolay kullanımı ve koruyucu özellikleriyle dikkat çekiyor. Kaşıntı, mantar, cilt yanığı ve döküntülerine karşı onarım ve koruma sağlayan ürün, iyileşme sürecini de hızlandırıyor. Şampuan, aynı zamanda duş jeli olarak da kullanılabiliyor. Egzamanın dışında sedef, kuduz, pullanma, kepeklenme ve benzeri deri hastalıkları için de tavsiye ediliyor.

First Lima Professional Boyalı Saçlara Özel Bitkisel Bakım Şampuanı

en iyi egzama şampuanları

Sık sık boyanan ve yıpranan saçlar için özel olarak geliştirilen ürün, bitkisel içeriğiyle dikkat çekiyor. Saç boyama işlemi sonrasında hızlı onarım ve koruma sağlamasının yanı sıra saç derisini nemlendirerek diplerindeki yara, kapuklanma ve kepeğe karşı tam çözüm sağlıyor. Ürün, aynı zamanda duş jeli olarak da kullanılabiliyor.

Sante Plus Yoğun Bakım Şampuanı

en iyi egzama şampuanları

En iyi egzama şampuanları listemizin son sırasında yer alan Sante Plus Yoğun Bakım Şampuanı, saç kuruluğuna karşı etkili çözüm sağlıyor. Doğal içerikli formülü, saç köklerinin beslenmesine yardımcı olurken pullanma, kepek, kuruluk ve kaşıntının engellenmesine yardımcı oluyor.  Ürün herhangi bir kortizon içermiyor ve tüm yaş grupları için kullanılabiliyor.