“Ben Nazım” Müzikali Ayakta Alkışlandı!

“Ben Nazım” Müzikali Ayakta Alkışlandı!

Dünyaca ünlü edebiyatçımız Nazım Hikmet’in yaşamını, usta müzisyen Zülfü Livaneli’nin şarkılarının güncellenmiş düzenlemeleri ve Engin Hepileri başrolüyle seyirciyle buluşturan biyografik müzikal “Ben Nazım”ın dünya prömiyeri, 20 Eylül Salı akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sergilendi.

Mehmet Balkan’ın yönetmenliği ve koreografisiyle sergilenen müzikalde, müzik direktörlüğü ve şeflik görevlerini Rengim Gökmen üstlendi. Prömiyerde; Engin Hepileri’ye dansçılar, solistler, senfoni ve rock orkestralarından oluşan yaklaşık 130 kişilik bir ekip eşlik etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen Ben Nazım müzikalinin prömiyeri, alanı tamamen dolduran seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

İstanbullulara unutulmaz bir gece yaşatan müzikale ünlü isimlerin ilgisi de yoğundu. Gösteriye katılan davetliler arasında Canan Kaftancıoğlu, Dilek İmamoğlu, Beyza Şekerci, Mustafa Taviloğlu, Alper Saldıran, Altan Gördüm, Nergis Öztürk, Murat Meriç, Doğan Yıldırım, Sedef İybar, Belgin Akın, Özlem Başoğlu, Tuna Öztürk, Esin Demiroren, Can ile Özlem Zehebi, Albert ve Şeli Elvaşvili gibi önemli isimler yer aldı.

Livaneli’nin Şarkılarıyla Nazım’ın Yaşamı…

“Ben Nazım” Müzikali Ayakta Alkışlandı!

Ülkemize yeni bir müzikal anlayışı getirme hedefiyle yola çıkan ve dünya standartlarında bir hikaye anlatıcılığının kullanıldığı biyografik müzikal “Ben Nazım”, yarım asırdan bu yana usta edebiyatçı Nazım Hikmet’in şiirlerini besteleyen Zülfü Livaneli’nin dünyanın farklı bölgelerinde yorumlanmış şarkılarından oluşuyor. 

Rengim Gökmen tarafından müzik direktörlüğü ve 40 kişilik Symphonista Orkestrası’nın şefliği üstlenilen müzikalin rejisi ve koreografisi Mehmet Balkan’a ait. Müzikalin metinleri, Şirin Aktemur’un kaleminden dökülen kelimelerle seyirciyle buluşuyor. Nazım Hikmet’in yaşamına etkileyici bir yöntemle ışık tutan “Ben Nazım” müzikalinde kullanılan Livaneli bestelerinin güncel düzenlemeleri ise Tolga Taviş imzalı. Ayrıca yapım, bir Duende Global prodüksiyonu olarak seyircilerle buluşuyor.

“Ben Nazım” Müzikali Ayakta Alkışlandı!

Seyircilere adeta müzikal bir şölen yaratan gösterinin oyuncu kadrosu da son derece zengin. Müzikalde Nazım’a hayat veren Engin Hepileri’ye sahnede Vera rolünde İlke Kodal, Piraye rolünde Deniz Alp ve Münevver rolünde Petek Çetintemel eşlik ediyor. 

RockA grubu ve solistler Görkem Ezgi Yıldırım (soprano), Sibel Gürsoy (vokal), Zeynep Halvaşi (mezzo soprano), Petra Nachtmanova (vokal, bağlama), Serkan Taylan (tenor), Mehmet Yılmaz (bas bariton) ve Teyfik Rodos’un (bas) sesleriyle renkli bir anlatı oluşturduğu müzikalde Duende Global Çağdaş Dans Topluluğu ise son derece etkileyici danslarıyla yer alıyor. 

Harbiye’de düzenlenen dünya prömiyeriyle seyircilerden tam not alan Ben Nazım müzikali, önümüzdeki günlerde de sergilenmeye devam edecek. Yurt içi ve yurt dışı programlarıyla sanatseverlerle buluşacak olan gösterinin bilet ve program bilgilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Instagram Adresi: @bennazimmuzikali

Web Sitesi: bennazim.com