argos in capadoccia

Ankara’ya Yakın 5 Seyahat Rotası

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2022

Başkent Ankara, kaçış rotasının en çok arandığı illerimizden bir tanesi. Şehrin etrafındaki, Anadolu’nun kadim ruhunu yansıtan birçok ilçe ve kasabayla birlikte keşfe doyulmaz yeşil alanlar misafirlerini bekliyor. Karantina sonrası yapılacaklar arasında ailenizle beraber doğa yürüyüşlerine çıkmak, kamp yapmak, huzurlu ve sakin bir tatil varsa sizin için seçtiğimiz Ankara’ya yakın 5 rota önerisine göz atabilirsiniz:

Kapadokya

kapadokya argos
​Argos in Cappadocia

Dünyaca ünlü Kapadokya, Ankara’dan yaklaşık dört saatte ulaşabileceğiniz mistik bir kent. Peribacaları, rengarenk sıcak hava balonları, yer altı şehirleri, tarihi manastırlar, enfes şaraplar… Kapadokya size büyüleyici bir tatil için onlarca sebep sunuyor. Konaklama için Argos: In Cappadocia’yı tercih edebilir, mekanın masalsı atmosferinde kaybolabilirsiniz.

Mudurnu

Mudurnu Melek Hotels
Melek Hotels Mudurnu Tekkeliler Konağı

Göynük’le birlikte Bolu’nun Cittaslow unvanına sahip ilçelerinden olan Mudurnu, tarihi dokusunu pekiştiren dingin ruhuyla konuklarını bekliyor. 600 yıllık yapılarıyla kendine hayran bırakan Mudurnu’da Demirciler Çarşısı’nı gezebilir, ahşap konakları ziyaret ederek geçmişe bir yolculuk yapabilirsiniz. Bölgenin lezzet duraklarından olan Melek Hotels Mudurnu – Tekkeliler Konağı ise konaklama için tercih edebileceğiniz lokasyonlardan bir tanesi.

Safranbolu

İmren Lokum Konak
İmren Lokum Konak

Benzersiz Anadolu kentlerinden biri olan Safranbolu, evleri ve arastalarının yanı sıra çevredeki doğal alanlarıyla da gizli bir cennet adeta. Tokatlı Kanyonu, İncekaya Su Kemeri, Bulak Mencilis Mağarası, Yörük Köyü gezilip görülebilecek yerler arasında. Kalmak için tarihi konakları tercih edebilir, yerel tatlarla kendinizi mutlu edebilirsiniz.

Yedigöller

Yedigöller

Yaklaşık üç saatlik bir yolculukla ulaşabileceğiniz Yedigöller, kamp için en popüler bölgelerimiz arasında yer alıyor. Sazlı Göl, Büyük Göl, Nazlı Göl, Küçük Göl, Serin Göl, İnce Göl ve Derin Göl’den oluşan bir doğa şiirinin kafiyesinde kaybolmaya hazır mısınız? Zengin bitki örtüsüyle sizi başka bir dünyaya alıp götürecek olan bu doğa harikasında konaklamak için bungalov evleri tercih edebilirsiniz.

Çamlıdere

camlidere hurriyet
Hürriyet

Yemyeşil çamlarla bezeli Aluçdağı Milli Parkı, nostaljik beyaz konakları, farklı konseptlerdeki müzeleri ile Çamlıdere, Ankara grisinden bir saatlik uzaklıkta bir kaçış noktası. Dünyanın en büyük beşinci fosil ormanına sahip ilçede nefes aldıran mesire ve kamp alanları öne çıkıyor. Çamlıdere sakinlerinin fosil taşlarını işleyerek ürettiği akik takılar ve enfes yöresel yemekler de cabası…