Ankara En İyi Kahveciler Listesi - 2022 Güncel Liste

Ankara En İyi Kahveciler Listesi

Havaların soğumaya başladığı günlerde yapılabilecek en güzel şeylerden biri şüphesiz yeni mekanlar keşfetmek. Sosyalleşmenin ve zaman geçirmenin en güzel yollarından birinin kahve içmek olduğunu hepimiz biliyoruz ancak son zamanlarda birbiri ardına açılan işletmeler arasında hangisini tercih etmemiz gerektiğini şaşırmış olmamız gayet doğal. Biz de sizlerin işlerini kolaylaştırmak için Ankara’da bulunan en iyi 5 kahveciyi araştırdık. İşte Ankara’nın en iyi kahvecileri…

Ankara’nın En İyi Kahvecileri

Ankara En İyi Kahveciler Listesi - 2022 Güncel Liste
Fotoğraf: Unsplash / Kevin Schmid

Ankara en iyi kahveciler başlığı altında kendine yer bulabilecek pek çok mekana ev sahipliği yapıyor. Ankara kahve mekanları birbirinden iddialı olduğu için ‘’Ankara’da kahve nerede içilir?’’ sorusuna yanıt vermek pek de kolay olmuyor. Fakat sizler için şehrin farklı noktalarındaki öne çıkan kahve mekanlarını derledik. Çankaya’dan, Kavaklıdere’den, Bahçelievler’den ve daha farklı bölgelerden iddialı mekanları mercek altına aldık. Listemizde yer verdiğimiz kahve dükkanları arasında hem şubeleşmiş seçenekler hem de butik mekanlar mevcut. Aradığınız tarzdaki kahve mekanını listemizde bulabilirsiniz. 

Federal Coffee Company

Ankara En İyi Kahveciler Listesi - 2022 Güncel Liste

Adres: Beştepe, Nergiz Sk. No:2 D:7, Yenimahalle/Ankara

Instagram: @federalankara

Üçüncü dalga kahveci denince akla ilk gelen isimlerden biri: Federal Coffee Company. Üstelik Ankara’da dört yıldır hizmet veren şubesinin Zomato puanı 4,2/5. İç ısıtan bir atmosferde zaman geçirmenize olanak sağlayan Federal Coffee, uzun yıllardır sıra dışı kahve çeşitlerini ve demleme yöntemlerini ülkemizde denememize olanak sağlıyor. Aynı zamanda mekan, zengin yemek menüsü ve atıştırmalıklarıyla da müşterisini en iyi şekilde ağırlıyor. Via Flat Yaşam Sokağı’nda bulunan Federal’e daha önce uğramadıysanız şimdi gidip kendinizi kahvenin emin ellerine bırakmanın tam zamanı.

Lungo Espresso Bar

Ankara En İyi Kahveciler Listesi - 2022 Güncel Liste

Adres: Barbaros Mahallesi, Tunali Hilmi Caddesi, Bülten Sk. No:26/B, Çankaya/Ankara

Instagram: @lungoespresso

Lungo Espresso Bar, Tunalı’da yer alan oldukça küçük ve şirin bir işletme. 2014’ten beri kahve ve Tunalı kelimeleri yan yana geldiğinde akla ilk Lungo geliyor. Bizlere de bu işletmeyi özel yapan detayları anlatmak düşüyor. Lungo; chemex, V60, aeropress gibi demleme yöntemlerini kullanıyor ve sıcak ortamı sayesinde kendinizi evinizde hissetmenizi sağlıyor. Lungo’nun kahveleri kadar günlük hazırlanan tatlıları da denemeye değer.

F451 Brew

Ankara En İyi Kahveciler Listesi - 2022 Güncel Liste
Fotoğraf: Unsplash / Wenhao Ryan

Adres: Kavaklıdere, /c, John F. Kennedy Cd. No:31, Çankaya/Ankara

Instagram: @f451.brew

“Harika kahveler, sıcak ortam, güler yüzlü çalışanlar… İyi bir kafeden beklenen her şey.” Gitmeden Google yorumlarına göz attığınıza kötü bir izlenime geçit vermeyen işletmeleri seviyoruz! F451 Brew; Kennedy Caddesi, Çankaya’da yer alıyor. Mekan, Ankara’nın ilk üçüncü dalga kahvecilerinden biri ve bu işi severek yaptıklarına şüphe yok. Oldukça küçük bir işletme ancak take-away hizmeti de mevcut. Kahvelerin lezzetinin yanı sıra F451’in atıştırmalıkları da bir o kadar beğeniliyor.

Rispetto Coffee Co.

Ankara En İyi Kahveciler Listesi - 2022 Güncel Liste

Adres: Yukarı Bahçelievler, 59. Sk. No:15 C, Çankaya/Ankara

Instagram: @rispettocoffeeco

Ankara’da kahve içilecek yerler arasında Rispetto Coffee Co.’yu mutlaka saymamız gerekiyor. Dekorasyonuyla ön plana çıkan mekan, küçük olmasıyla daha sıcak bir atmosfere sahip. Aynı zamanda oldukça sakin bir ortama sahip bu mekanda konforlu şekilde çalışabilirsiniz. Ankara’daki kahveseverlerin uğrak mekanı olan Rispetto, kahve çeşitliliğiyle de öne çıkıyor.

Grano Coffee & Sandwiches

Ankara En İyi Kahveciler Listesi - 2022 Güncel Liste

Adres: Emek, Bişkek caddesi 3. Sokak 5 /A, Çankaya/Ankara

Instagram: @granoankara

Grano Coffee, butik kahveci sayısının başını alıp gittiği günlerde iyi kahve ve kaliteli hizmet arayışında olanlara ilaç gibi geliyor. Çeşitli yerlerde şubesi olan bu işletmeyi özel kılan 3. dalga kahve yöntemleri bulunmasının yanı sıra İtalya’nın gelenekselleşmiş kahvelerini en iyi şekilde yapmaları. Mutfak ekibi de mucizeler yaratıyor, Grano dediğiniz zaman ilk duyacağınız cümle “Kruvasanlarını mutlaka denemelisin!” oluyor. İnternet üzerinden de sipariş verebileceğiniz bu işletme; Cheesecake, Magnolia gibi iyisini bulmanın zor olduğu tatlılarla birlikte kahve deneyiminizi en üst noktaya çıkarıyor.

Coffee Craft Town

Ankara En İyi Kahveciler Listesi - 2022 Güncel Liste

Adres: Mutlukent Mah. Mutluköy Sitesi 1944.Cadde, 1946. Sk. No:1, Çankaya/Ankara

Instagram: @coffeecrafttown

Kahve çeşitliliği ile kahve tutkunlarına göz kırpan mekan, farklı tatları denemek isteyenler için en doğru adreslerden biri oluyor. Coco Brownie Mocha’dan Americano’ya kadar pek çok kahveyi bulabileceğiniz Coffee Craft Town’da tatlı seçenekleri de göz alıyor. Ankara’da iyi bir kahveyi tatlı eşliğinde içmek istiyorsanız burayı alternatifler arasına eklemelisiniz.

Woc World of Coffee

Ankara En İyi Kahveciler Listesi - 2022 Güncel Liste

Adres: Çankaya, Çankaya Cd. No:1, Çankaya/Ankara

Instagram: @woccoffee

Listemizin menü çeşitliliği noktasında en iddialı üyelerinden biri de Woc World of Coffee oluyor. Sıcak kahve çeşitliliği konusunda listemizdeki tüm mekanlar oldukça tatmin edici fakat Woc soğuk kahve tarafında en iddialı seçenek diyebiliriz. Mekanın tek öne çıkan noktası da bu değil. Kahve keyfinize eşlik edebilecek çeşitli sandviçler ve tatlılar da menüde yer alıyor.

Kapak Fotoğrafı: Unsplash / Dani