ankara etkinlikler

Ankara Etkinlik Takvimi ⏐Temmuz 2024

Temmuz 2024 Ankara etkinlik takvimi, tıpkı haziran ayında olduğu gibi yaz aylarını daha renkli ve canlı kılmaya yardımcı oluyor.  Çeşitli müzik türlerinden konserler ve adını dünyaya duyurmuş sanatçılar, oyunlar, atölyeler ve çocuk etkinlikleri ile dolu takvimde kendinize uygun bir şey bulmanız garanti! İşte size hazırladığımız temmuz ayı Ankara etkinlikleri… 

Temmuz Ayı Ankara Konserleri

ankara etkinlik takvimi konserler
Fotoğraf: Wolfgang

Ankara etkinlik takvimi listemize ilk olarak Ankara konserleri ile başlayalım; çünkü bu ay şehir yıkılıyor! Çeşitli müzik türlerinde ve hemen her bütçeye uygun bir konser bulmanız mümkün temmuz ayı Ankara konserleri arasından. Peki bizim önerilerimiz neler?

Loreena McKennitt | 1 Temmuz | Atılım Üniversitesi Amfi Tiyatro

Loreena McKennitt

Otuz yılı aşkın süredir “Eklektik Kelt” müziği ile dünya çapında tanına Loreena McKennitt, 2024’te yayınladığı yeni albümleri “The Road Back Home” ve “The Mask and Mirror”un turnesi kapsamında Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde dinleyici ile buluşuyor. 1 Temmuz’da Ankara’da dinleyebileceğiniz sanatçı, kariyeri boyunca ürettiği en özel parçaları seslendirecek. 

Editör Notu: “Kendinizi ormanda bir ağaç gibi” hissetmek istiyorsanız, bu büyüleyici konseri kaçırmayın derim. Hayatınızın en iyi konserlerinden biri olacak! 

Mahmut Orhan | 6 Temmuz | CerModern

mahmut orhan

Biletler İçin: Tıklayın!

New York’tan Londra ve Paris’e, Los Angeles’tan Miami ve Toronto’ya kadar dünya başkentlerinde çalan ve Coachella, Zamna Tulum gibi sahnelere çıkan Mahmut Orhan, 6 Temmuz’da CerModern’de! Doğu-batı sentezinde parçalar üreten ve pek çok ülkenin müzik listelerine ilk 10’a girmeyi başarmış Türkiyeli DJ ve prodüktör Mahmut Orhan ile eğlenceye hazır olun. 

Goran Bregović – Wedding and Funeral Band | 7 Temmuz | Oran Açık Hava Sahnesi

goran bregovic

Biletler İçin: Tıklayın!

Balkanlar’dan bize bir sanatçı söyleyin desek, birçok kişi hemen Goran Bregović der. Emir Kusturica’nın ölümsüz filmlerinin klasikleşmiş müziklerine imza atan ve Balkan topraklarının en tanınmış besteci ve şarkı yazarlarından Bregović, 7 Temmuz’da Ankara’da sevenleri ile buluşacak. Üstelik Wedding and Funeral Band olarak. Çağdaş yorumlar ile birleşmiş Balkan müziklerine doymak ve nefis bir müzik ziyafeti yaşamak için Oran Açık Hava Sahnesi’nde yerinizi ayırın! 

Gipsy Kings feat Tonino Baliardo | 27 Temmuz | Oran Açık Hava Sahnesi

gipsy kings

Biletler İçin: Tıklayın!

“Bamboleo” ve “Volare” gibi hit şarkıları ile hepimizin bildiği Gipsy Kings, Rumba Flamenca’yı tüm dünyaya sevdiren grup olarak 27 Temmuz’da Ankara’da Oran Açık Hava Sahnesi’nde. Grubun kurucularından Tonino Baliardo ile birlikte sahnede olacak grup, en sevilen şarkılarını Ankara’da seyircisi ile buluşturacak. Bu unutulmaz gece için hemen biletinizi alın! 

Temmuz Ayında Ankara’daki Diğer Konserler 

Temmuz Ayı Ankara Tiyatro ve Stand-Up Gösterileri

İstanbul Etkinlik Takvimi ⏐Ekim 2023
Fotoğraf: Stefano Stacchini

Ankara tiyatro ve stand-up gösterileri temmuz ayında da dolu dolu. Ay boyunca hemen her gün yakalayabileceğiniz Ankara tiyatro ve stand-up gösterileri arasında mutlaka size göre bir şeyler çıkacak. Temmuz ayında Ankara sahnelerinde neler var hep birlikte bakalım.

İdiopatik “Bir Narsistin Günlüğü” | 11 ve 25 Temmuz | Fade Stage & Coffee

Bir Narsistin Günlüğü

Biletler İçin: Tıklayın!

Günlük tutar mısınız? Kabuslarından kurtulamayan Berika, psikoloğunun tavsiyesi ile “rüya defteri” tutmaya başlar ve rüyalarını yazmaya başlamasıyla aklına türlü türlü anları gelir. İnsan ilişkileri, iyileşmek, iyi olmak hayatın içinden birçok şey bulacağınız İdiopatik “Bir Narsistin Günlüğü” 11 Temmuz ve 25 Temmuz’da Fade Stage & Coffee’de sergilenecek.

Çimen Show Biz Bize: Cem İşçiler & Fazlı Polat Çekimsiz | 13 Temmuz | Oran Açık Hava Sahnesi

cem işçiler fazlı polat

Biletler İçin: Tıklayın!

Cem İşçiler ve Gazlı Polat’ın eğlenceli programı Çimen Show’u izlemeyen kaldı mı? Zaman zaman eğlenceli isimlerin konuk olduğu, seyircilerin katılımıyla interaktif talk show programı Çimen Show, 13 Temmuz’da Ankara’da Oran Açık Hava Sahnesi’nde! Gülmeye hazırsanız hemen yerinizi ayırtın! 

Bir Baba Hamlet | 26 Temmuz | Oran Açık Hava Sahnesi

Şevket Çoruh

Biletler İçin: Tıklayın!

Baba Sahne’nin en sevdiğimiz oyunlarından Bir Baba Hamlet 26 Temmuz’da Ankara’da Oran Açık Hava Sahnesi’nde! Tiyatro yapma aşkının baş döndürücü güzelliği ile aptallaştırıcı büyüsüne ayna tutan Bir Baba Hamlet, bu toprakların tiyatro geleneğine de göz kırpıyor. Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu’nun aynı sahneyi paylaştığı iki perdelik oyun 120 dakika sürüyor.

Temmuz Ayında Ankara’daki Diğer Sahne Gösterileri 

Temmuz Ayı Ankara Çocuk Etkinlikleri

ankara çocuk etkinlikleri

Temmuz ayı Ankara etkinlik takvimi oluştururken çocukları da unutmadık! Peki bu ay çocukları Ankara’da ne gibi etkinlikler bekliyor, hadi hep birlikte göz atalım. 

Karlar Ülkesi – Elsa’nın Sihirli Güçleri | 7 Temmuz | Eryaman Göksu Parkı Açık Hava Tiyatrosu

elsa

Biletler İçin: Tıklayın!

“Let it Go” şarkısı ile Karlar Ülkesi yalnızca çocukların değil, yetişkinlerin de hayatına girdi; bu bir gerçek! Karlar Ülkesi filminden uyarlama tiyatro, 7 Temmuz’da Eryaman Göksu Parkı Açık Hava Tiyatrosu’nda sergilenecek. Bakalım Elsa’nın ardında bıraktığı sonsuz kış sona erecek mi? 

Bubble Mix Show | 7 Temmuz | Şato Yazar Sahne

baloncuk
Fotoğraf: Andrew Keymaster

Biletler İçin: Tıklayın!

Şato Yazar Sahne tarafından organize edilen çocuk sirki kapsamında Bubble Mix Show bubble yani baloncuk ve illüzyonun iç içe geçtiği bir gösteri olacak. Çocukların da dahil olacağı interaktif gösteride balon ve sihrin birleştiği anlara tanıklık edeceksiniz! Sihirli baloncuklar için hemen yerinizi ayırtın! 

Çitlerin Ötesi | 7 Temmuz | Flanör Sahne

çocuk oyunu

Biletler İçin: Tıklayın!

Ormanda yaşayan komşular Devcan ve Kaplumbik’in hikayesini izlemeye ne dersiniz? 4 yaş ve üzeri çocuklar için hazırlanan 45 dakikalık Çitlerin Ötesi tiyatro oyunu, bir anda ortadan kaybolan arkadaşlarını arayan Devcan ve Kaplumbik’in ormanın derinliklerindeki zorlukları ele alıyor. Bakalım kahramanlarımız Tırtıl Pırtıl’ı bulabilecekler mi?

Çocuklar için Yaz Kampı | 8 Temmuz’dan itibaren | Highest Funk Company

çocuk eğlence
Fotoğraf: Gabby Orcutt

Biletler İçin: Tıklayın!

Highest Funk Company, 5-9 ve 9-14 yaş gruplarındaki çocuklara yönelik toplam iki haftalık bir yaz kampı organize ediyor. Yaz kampında çocuklar stretching ile esneklik kazanacak, jimnastik ile fiziksel becerilerini geliştirecek, modern dans ve drama ile gelişecek! Tüm bunları yaparken iletişim ve takım çalışması becerilerini de geliştirmiş olacak.

Temmuz Ayında Ankara’daki Diğer Çocuk Etkinlikleri

Temmuz Ayı Ankara Atölye ve Workshoplar

Ankara etkinlik takvimi oluştururken müzik ve sahne etkinliklerinin yanı sıra, çeşitli atölye programlarına katılarak hem mutfak becerilerinizi zenginleştirerek sevdiklerinize minik sürprizler hazırlayabilir hem de çocuklarınızın verimli vakit geçirmesine ön ayak olabilirsiniz. Peki Ankara atölye/workshop önerilerimiz neler? 

İtalyan Mutfağı | 5 Temmuz | Chef Akademi

tatlı atölyesi
Fotoğraf: Janesca

Biletler İçin: Tıklayın!

Hem gözümüz hem de midemize iyi gelen İtalyan mutfağını sevmeyen yoktur. Chef Akademi 5 Temmuz’da oldukça keyifli bir atölye programı düzenliyor: İtalyan Mutfağı! Dört saat boyunca sürecek atölyede “dana carpaccio” ile başlayıp, ana yemek olarak Sicilya’dan sofralarımıza gelen “tagliatelle alla norma” ile devam edecek; tiramisu ile tatlı bir final yapacaksınız!

Aroma Terapi Eğitimi ve Doğal Mum Yapım Atölyesi | 6 Temmuz | Halas Yaşam

mum atölyesi
Fotoğraf: Hanna Balan

Biletler İçin: Tıklayın!

Kokuların iyileştirici gücüne inananları böyle alalım! Çeşitli aromatik bitkilerin şifasından, kullanım alanlarından ve binlerce yıllık kadim bilgilerden yola çıkarak Halas Yaşam öncülüğünde aromaterapi dünyasına giriş yapın! Düzenlenecek olan etkinlikte aromaterapi eğitimi ile beraber doğal, vegan ve bitkisel mumlar da hazırlayacaksınız!

Celil Sadık ile Vincent Van Gogh Eserleri ve Hayatı | 28 Temmuz | Kült Kavaklıdere

sanat söyleşi

Biletler İçin: Tıklayın!

@sanatntarihi isimli hesabıyla Instagram ve Twitter’da sanat tarihini kapsayan paylaşımları ile tanıdığımız sanat tarihçi Celil Sadık, 28 Temmuz’da Kült Kavaklıdere’de olacak. Celil Sadık, hepimizin sevdiği, en sıra dışı ressamlardan Van Gogh’un hayatı, eserleri ve sanatı hakkında konuşacak. 

Temmuz Ayında Ankara’daki Diğer Atölye ve Workshop’lar

Kapak Fotoğrafı: Wendy Wei