Remy Savage Portrait

İçkinizle Aranızdaki İncelik!

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2022

Şişecam’ın global tasarım markası Nude’un, “Avrupa’nın En İyi Miksolojisti” seçilen Remy Savage iş birliği ile tasarlanan yeni kokteyl koleksiyonu, günlük kullanıma uygun şık, zarif ve yalınparçalardan oluşuyor.

Nude, kuruluşundan itibaren benimsediği “Yalın Güzeldir” mottosunu, 2018 yılında “Avrupa’nın En İyi Miksolojisti” seçilen Remy Savage iş birliği ile tasarlanan yeni kokteyl koleksiyonuna da yansıttı. Dünyanın en iyi barı unvanının sahibi Londra’daki Artesian’ın ana barmeni olarak da çalışmış ünlü miksolojist Remy Savage ile birlikte tasarlanan koleksiyon tasarımseverlerle buluştu.

Yeni kokteyl koleksiyonu tasarlanırken Remy Savage ile birlikte çalışan Nude tasarım ekibi, dünyanın en çok tanınan barlarında yaşanan sorunları göz önünde bulundurdu. Toplam altı parçadan oluşan yeni kokteyl koleksiyonunun her bir parçası günlük kullanıma uygun, zarif, şık ve daha minimal bir tasarıma sahip.

Ödüllü mixolojist Savage, bu özel koleksiyonun horeca sektörünün artan taleplerine yönelik tasarlandığını dile getiriyor ve şunları ekliyor: “İnsanlar artık ne içtiklerinin çok iyi farkındalar. Bu yüzden biz de içeceğin lezzetini ön plana çıkaracak zarif, elegant ve fonksiyonel bir koleksiyon tasarlamak istedik. Nude iş birliği ile ilgili beni en çok büyüleyen konu, tasarımdaki yalınlık ve zarafet oldu. İçeceğiniz ve sizin aranızda öyle bir incelik var ki kadehin içindeki bir yıldıza dönüşüyor.”

Camın en yalın hali: ‘Nude’

Dünyanın üçüncü en büyük cam ev eşyası üreticisi Şişecam Topluluğu’nun global tasarım markası Nude, dünya prömiyerini 2014 yılında Maison Objet Paris’te yaptı. Ardından Milano ve Frankfurt’taki uluslararası fuarlarda boy gösterdi ve büyük beğeni topladı. Tüm koleksiyonlarını “Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesi ile tasarlayan Nude; Ron Arad, Nigel Coates, Joe Doucet, Pentagon Design, Tomas Kral, Mikko Laakkonen, Tamer Nakışçı, Erdem Akan ve Ali Bakova’nın da aralarında olduğu dünyanın saygın tasarımcıları ile çalışıyor.

Nude tasarımları Milano ve Türkiye’de Paşabahçe Mağazaları’nda satılıyor. Global ölçekte ise Selfridges, Bergdorf Goodman, WallpaperSTORE*, The Conran Shop Paris ve London, La Rinascente Milan, MOMA (Francisco, New York, Tokyo), Lane Crowford Hong Kong, Printemps Paris satış noktaları arasında yer alıyor. nudeglass.com ile de dünyanın yüzyirmi ülkesine satış yapılıyor.