green up

Green Up Meetings No. 1 Gerçekleşti!

Güncelleme Tarihi: 7 Nisan 2024

Sürdürülebilir girişimlere alan açmak ve görünürlük kazandırmak için tasarladığımız PlumeMag’in tescilli network buluşması GREEN UP MEETINGS’in ilkini gerçekleştirdik.

Kurulduğumuz ilk günden bu yana doğaya ve geleceğe duyarlı kişi, kurum ve kuruluşların bir araya geldiği anlamlı bir topluluğun oluşumu için emek veriyoruz. Bu doğrultuda Türkiye’nin duyarlı ve sürdürülebilir marka girişimcilerinin bir araya geldiği bu çok özel topluluk buluşması serisini tasarladık.

Bu etkinlikler yeşil ve yerel girişimcilere fayda sağlama amacıyla gerçekleştirildiği için katılımcı markalardan hiçbir zaman ücret almıyor, sponsor markaların sunduğu değerli destekleri girişimcilerin hizmetine sunuyoruz.

Katılımcı Markalara Neler Sağlayacağız?

bihter ayyıldız gamze cizreli

Marka konumunu sağlamlaştırmak

Katılımcılar, ülkemizde hızla gelişen sürdürülebilirlik pazarında yer alan farklı sektörlerden marka, kişi ve kuruluşlarla fikir alışverişi, en önemlisi iş birliği yapacak, yaratıcı ve samimi bir oluşumun içinde yer alacaklar.

Yeni pazarlarda görünürlük

Katılımcılar, PlumeMag ekosisteminin bir parçası olarak sayısı hızla artan sürdürülebilir tüketim alışkanlıklarına sahip kitlelere ulaşma şansı yakalayacak.

Pozitif itibar kazanımları

Katılımcılar, sürdürülebilirlik alanındaki organizasyonlarda ilk yer alan markalardan biri olarak marka itibarının pozitif yönde ivmelenmesine katkı sağlayacak.

Paylaşılmayan Güç, Güç Değildir

big chefs ceo

Sürdürülebilirliğe önem veren ve sürdürülebilirlik yaklaşımını iş yapış stillerinin merkezine koyan Start-Up’lara yönelik olan GREEN UP MEETINGS’in her buluşmasında çok değerli birikime sahip mentorlar bizlere eşlik edecek.Green Up’ın ilk mentor konuğu, mekan sponsoru Big Chefs kurucu ortağı, kendisi de bir kadın girişimci ve yerel girişimleri destekleyen, sürdürülebilirlik alanında öncü çalışmalara imza atan Gamze Cizreli oldu.

İlk buluşmada bizimle olan ve bu topluluğun parçası oldukları için mutluluklarını dile getiren tüm markalara da bu yolda cesaretli ve idealist adımlar attıkları için gönülden minnettarız. 

Aralık etkinliği için çoktan çalışmaya başladık ve bu sefer sayımız çok daha fazla olacak. Anlamlı ağımız keyifle büyüyor.

Kişisel kazancın değil, kolektif faydanın peşinde olduğumuz bu anlamlı yolculuk siz değerli PlumeMag topluluğu üyelerinin desteği sayesinde daha da anlamlı bir hal alacak. İyi ki varsınız.

Green Up Meetings No. 1 Ardından Katılımcı Görüşleri | Lindos Yönetici Ortağı Itır Kurnaz

Green Up Meetings girişimi için tekrar teşekkür ederek başlamak istiyorum aslında. O gün organizasyonda da belirtmiştik, bizim gibi lokal girişimler için bu tarz “birleştirici” etkinlikler çok faydalı oluyor.

PlumeMag vizyonuyla birleştirilmiş, farklı sektörlerdeki girişimlerin buluşması muhteşem bir etkileşim yaratıyor, çünkü bu zorlu yolda herkesin birbirinden hem farklı hem de benzer hikayeleri var. Bu hikayeleri dinleyip farklı başarıları ve mücadeleleri duymak, bu uzun yolculukta hem güç hem de yeni öğretiler kazandırıyor.

Ayrıca Türkiye’de hızla büyüyen ama hala çok yolu olan “Sürdürülebilirlik” yolculuğunda markaların birbiriyle tanışması, iletişim halinde olması ve hatta işbirliği yapması için Green Up Meetings çok önemli bir platform haline gelecek zamanla diye düşünüyorum.

Son olarak da Green Up Meetings’in büyümekte olan markaları ve genç girişimcileri, hayatı, profesyonel hikayesi ve vizyonuyla ilham veren kişilerle buluşturması çok büyük bir şans. İnsanın hayat boyu aklında kalacak hikayeleri ve deneyimleri birinci ağızdan dinlemek eşsiz bir paylaşım.

Green Up Meetings No. 1 Ardından Katılımcı Görüşleri | Ecommovers Kurucusu Ümit Ispalar

Sürdürülebilirlik çerçevesinde üretim yapan, etik çalışma modeli ile tüm paydaşlarına pozitif etki yaratma amacıyla şeffaf süreç yönetimlerini odak noktalarına koyan markalar olarak, PlumeMag çatısı altında bir araya gelip daha güzel bir gelecek için güçlerimizi birleştirmenin heyecanını yaşıyoruz.

Doğaya saygılı ve sürdürülebilirlik odaklı markaların her geçen gün artan bir ivme ile çok daha büyük talep görmeye başladığını büyük bir mutluluk ile takip ediyoruz. Amacımız; bu vizyona sahip markalar olarak geniş kitlelere ulaşıp onlara örnek olabilmek ve yarınlarımıza güvenle bakabilmek. İşte PlumeMag kolektif olarak bunu gerçekleştirebilmek için ülkemizin öncü kuruluşu olarak bizlere bu şansı verip, liderlik ediyor.

Green Up Meetings No. 1 Ardından Katılımcı Görüşleri | Modaloop Kurucu Ortağı Duygu Tunçyürek

Green Up Meetings’te sektörde aynı dili konuştuğumuz insanlarla buluşma şansı yakaladık. Bunu başka türlü yakalayabileceğimiz bir platform ya da topluluk yok. Bu konuda PlumeMag’in üstlendiği görevin çok önemli ve bağlayıcı olduğunu düşünüyorum. Farklı markalar bu etkinlikle bir araya gelerek birbiriyle tanışacak, kaynaşacak ve birlikte projeler üreterek Türkiye’nin sürdürülebilir ekosistemini hep beraber kalkındıracak. 

Etkinlikteki mentor buluşmasıyla da hem bir girişimciyi yakından tanıyarak birebir sohbet ettik, hem de kendimizi tanıtma şansı bulduk. Bu tarz yoğun ve ekosisteme katkı sağlayan isimlerle bu şekilde verimli görüşmeler yapmak hiç de kolay değil. Evet artık insanlar bir mail uzağımızda ama bu etkinlikteki iletişim çok organik ve samimiydi. 

Biz bu şeffaf iletişim ve networking adına çok mutlu olduk. Aynı şekilde bizler gibi startup’lar için de ilham verici oldu. Sürdürülebilirliği sahiplenen benzer zihinli insanlarla bir araya gelmek ortak dava arkadaşları edinmek gibi oldu benim için. Bu fırsatın sadece Türkiye değil globalde de tüm girişimciler adına olabileceğini şimdiden görebiliyorum. 

Tanıdığım en büyük connector’lerden birisin Bihter. Seni de ayrıca tekrar tekrar kutluyorum. Bizleri bir araya getirirken aldığın keyfi ve kendi misyonunu gerçekleştirdiğini hissediyorum ve iyi ki varsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir