Conrad Istanbul Bosphorus'dan İleri Dönüşüm Hareketi

Conrad Istanbul Bosphorus’dan İleri Dönüşüm Hareketi

Türkiye’nin ilk “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası” sahibi otellerinden Conrad Istanbul Bosphorus, ileri dönüşüm ve sıfır atık hareketine ilham veren adımlar atmaya devam ediyor. 5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen İleri Dönüşüm Doğal Boyama Atölyesi’nde misafirler, otelde kullanılmayan çarşaf ve havluların Be Natural & Co’nun doğal boya teknikleriyle plaj çantasına dönüşmesine tanık oldu.

Ayrıca sıfır atık politikası kapsamında Zero Waste Coffee Break projesi ile otelin mutfağından çıkan meyve-sebze kabukları, biyoçözünür ürünlere dönüşerek sunum servislerinde yeniden kullanıldı.

2030 Yılına Kadar %50 Daha Az Karbon Ayak İzi Hedefi

Conrad Istanbul Bosphorus'dan İleri Dönüşüm Hareketi

Sürdürülebilirliği işletmelerinin önemli bir noktasına koyan Conrad Istanbul Bosphorus, sürdürülebilir çevre ve gönüllü toplumsal projelerde görev alarak sorumluluğunu yerine getiriyor. Marka, 2030 yılına kadar karbon ayak izini yarı yarıya azaltmayı ve sosyal sorumluluk alanındaki gönüllülük aktivitelerini iki katına çıkarmayı hedefliyor.

Gri Su Sistemi sayesinde günlük 120 ton suyu tekrardan arıtarak kullanmaya başlayan marka, aynı zamanda tüm plastik kullanımını minimum seviyeye indirerek plastik pipet gibi ürünlerin yerine çevre dostu alternatifleri tercih ediyor.

Conrad Istanbul Bosphorus’un en çok dikkat ettiği konulardan biri de gıda israfı. Gıda atıklarının çöpe atılması yerine geri dönüştürülebilmesi için program oluşturan marka, atıkları ayrıştırarak kompostlamak üzere depoluyor. Öte yandan ev sahipliği yaptığı toplantı ve etkinliklerin tüm karbon ayak izini hesaplayarak, ödüllü performans yönetim sistemi LightStay ve küresel iklim çözümleri platformu South Pole ile yaptıkları iş birlikleriş kapsamında karbon kredisi satın alıyor. Bu sayede misafirlere karbon nötr toplantılar yapma imkanı sunuluyor.

Conrad Istanbul Bosphorus'dan İleri Dönüşüm Hareketi

Her yıl Ekim ayında Hilton Grubu’nun geleneksel “Bir Amaç İçin Seyahat” haftası kapsamında, özel etkinlikler, bağışlar ve sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Conrad Istanbul Bosphorus, her ekip üyesinin son bir yıl içerisinde Bir Amaç İçin Seyahat projesi ile ilgili en az 1 eğitim almış olmasını hedefliyor. Geçtiğimiz yıl proje kapsamında gerçekleştirilen bazı etkinliklerde; İyileştirme Faaliyetleri için belirlenen okullarda gerekli tadilatları ve tasarruf konusunda iyileştirmeleri üstlenen ve öğrencilere çevre ile ilgili eğitimler düzenleyen marka, Sosyal Grupları Destekleme Faaliyetleri kapsamında Hayata Sarıl lokantasını ziyaret ederek, evsiz yaşayan insanlar için Conrad Istanbul Bosphorus Genel Müdürü Todori Kalamaris öncülüğünde pişen yemekleri bağışlayarak, servis ve paketleme konusunda destek oldu.

Conrad İstanbul Bosphorus, aynı zamanda GSTC (Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi) tarafından onaylanan Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’na sahip olan ilk otellerden biri.