tugba ergin

2020 İlkbahar/Yaz Modası / Belle Epoque

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2023

İncelikli slim fit işçiliği, deri dokunuşları, heyecan uyandıran renk ve malzeme kullanımları başta olmak üzere Türkiye’de sürdürülebilir modanın öncülerinden biri olarak da tanınan ünlü moda tasarımcısı Tuba Ergin, yeni bir döneme işaret eden İlkbahar – Yaz 2020 koleksiyonu “Belle Epoque” ile tüm kadınları, masal kahramanlarının içsel yolculuklarını, güzelliklerinin yanı sıra korkusuzluklarını, bağımsız ruhlarını, zekalarını, cesaretlerini ve hayal güçlerini keşfetmeye davet ediyor.  

Koleksiyonlarını sıra dışı, güçlü, çevreye duyarlı ve rafine kadınlar için tasarlayan ünlü moda tasarımcısı Tuba Ergin, ilkbahar – yaz döneminde stiliyle fark yaratmak isteyenleri yeni sezon koleksiyonu Belle Epoque ile masalsı bir yolculuğa çıkarıyor.

tuba ergin

Yeni bir döneme işaret eden Tuba Ergin’in İlkbahar – Yaz 2020 Belle Epoque koleksiyonu, kadın masal kahramanlarının içsel yolculuklarında, güzelliğin yanı sıra korkusuzluk, bağımsızlık, zeka ve hayal gücü ile beslenmelerinden yola çıkıyor. Koleksiyonda yer alan formlar, dokular ve renkler tırtılların kelebek olma zamanlarında girdikleri kozaları temsil ediyor. Yeniden doğuşa ve toprağın uyanışına gönderme yapan eklektik parçalar, karşılaştığı her şeyi sorgulayan, cesaretleri ve zariflikleriyle hayatlarında yeni sayfalar açmayı başarabilen kadınlara, renkli bir o kadar da bağımsız bir stilin kapılarını açıyor.

tuba ergin

Tuba Ergin’in yeni sezon için hazırladığı Belle Epoque koleksiyonunda 160 parça yer alıyor. Koleksiyon renkleri ve çizgileri itibariyle ikiye ayrılıyor; sezon başlangıcı ve sıcak yaz… Sezon başlangıcında kendini gösteren ekru, bej, nude tonları, griler, indigolar ve beyazları, koleksiyonun ikinci fazı olan sıcak yazın renkleri indigolar, mercanlar, kırmızılar, limon sarıları, fuşyalar, turuncular takip ediyor. Tulumlardan kokteyl elbiselerine, straplez üstlerden farklı kesimlerde pantolonlara, denim takımlardan tuvaletlere uzanan Belle Epoque koleksiyonu hem gündüz, hem şehir şıklığı, hem de iş giyimine uygun seçenekler sunarken, resort wear yani tatil beldelerinde, yaz boyunca seyahatlerde giyilebilecek tasarımları da barındırıyor.  Ketenler, şifonlar, organzeler, organik kotonlar, satenler, ipekler, ince deriler, şile bezleri, denimlerin yoğunlukla kullanıldığı koleksiyonda ajur ve pilise detaylar, lazer kesimli deriler ve ketenler, ipek karışımları da boy gösteriyor. Sıcak yazın neşesini sezonun trendlerinden limon motifleri ve iri, amorf çiçek desenleri tamamlıyor. Asimetrik kesimlerin de yer aldığı koleksiyon sergilediği görsellikle adeta masalları ve kozasından çıkan kelebekleri resmediyor.

tuba ergin

Tuba Ergin, yeni sezon için tasarladığı Belle Epoque koleksiyonu ile dünyayı sorgulamaya, dünyanın merkezinden yani kendinden başlarken, kadınların kendi özgün masallarının kahramanları olmaya davet ediyor.

Ünlü moda tasarımcısı Tuba Ergin’in özenle tasarladığı “Belle Epoque” koleksiyonu Akasya mağazasında ve adrese teslim alışveriş keyfi yaşatan online https://shop.tubaergin.com/ web sitesinde kadınları kendi özgün masallarının kahramanları olmaya çağırıyor.

Tuba Ergin Hakkında;

Lise eğitimini ABD’nin Chicago kentinde tamamlayan Tuba Ergin, “Art Institute of Chicago’da Moda Tasarım dersleri aldı. 2000 yılında LaSalle Academy’nin Moda Tasarımı ve Pazarlaması diploma programını bitirdi. 2010 yılında kendi markası Garden Of Denim Design; “G.O.D.D.”ı kurdu ve Cph, Premium, Who’s Next ve White fuarlarına katılarak, tasarımlarının 7 ülkede satış ağını oluşturdu. 2013 yılında ”TUBA ERGIN” markasını yaratarak, İstanbul Moda Haftası’nda aktif olarak yer almaya başladı. Koleksiyonlarını iddialı, güçlü ve rafine kadınlar için tasarlayan Tuba Ergin; doğa, teknoloji, sokak kültürü ve sanatın her alanından ilham alıyor. Tasarımlarında inovasyon, deneysellik  ve giyilebilirlik ön plana çıkıyor. Tuba Ergin, tasarımlarını Aralık 2017’de Arnavutköy’de açtığı showroomda sunuyor. Kendi showroomu dışında, İstanbul’daki ünlü alışveriş merkezi Akasya’daki ilk mağazasında, İstanbul’daki tüm Gizia Gate mağazalarında, Galeries LaFayette mağazalarında, İzmir (Designers of Oz, Rouge&Blanc Boutique), Adana ve Mersin (Adil mağazalarında), Antep (Things Boutique), Ankara S9 ve Bursa’da satıyor. Online alışverişte shop.tubaergin.com adresi ve Morhipo’da  satıyor.